• Informacje na temat:

  pankiewicz

Artykuły na temat: pankiewicz
 • W wieku 57 lat zmarł w Łodzi wybitny alpinista i himalaista Krzysztof Pankiewicz. Brał udział w wielu wyprawach m.in. w Pamir, Himalaje i Karakorum (Kangczendzonga i Nanga Parbat zimą, trzykrotnie Manaslu, Makalu, K-2).

 • Powstała pierwsza biografia Tadeusza Pankiewicza - właściciela Apteki pod Orłem, który podczas wojny dobrowolnie pozostał w krakowskim getcie i pomagał jego mieszkańcom. Za ratowanie Żydów został odznaczony medalem Sprawiedliwego wśród Narodów Świata.

 • Zabił bezbronne zwierzę

  Teklę - perską kotkę - przygarnęła i leczyła Barbara Pankiewicz. Tylko po to, aby bezbronnego zwierzaka ktoś zastrzelił z wiatrówki.

 • Zamość: Nowoczesna pracownia rezonansu

  Nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego urządzona w Szpitalu Wojewódzkim w Zamościu (Lubelskie) kosztowała pięć milionów złotych. Rozpocznie badania w najbliższych dniach - poinformował w piątek rzecznik szpitala Ryszard Pankiewicz.

 • Muzeum szuka dziewczynki w czerwonej sukience

  Konkurs "Szukamy dziewczynki w czerwonej sukience" organizuje Muzeum Narodowe w Kielcach i stowarzyszenie przyjaciół tej instytucji. Konkurs nawiązuje do słynnego płótna Józefa Pankiewicza, znajdującego się w zbiorach muzeum.

 • Odkrywamy tajemnice Gromnika

  W ramach wakacyjnej praktyki kilkunastu przyszłych archeologów, studentów Uniwersytetu Wrocławskiego, pod okiem doktora Krzysztofa Jaworskiego oraz doktorantki Aleksandry Pankiewicz przeprowadzało badania archeologiczne na dolnośląskim Gromniku.

 • Prawie sto oryginalnych rysunków z okresu od poł. XVIII do poł. XX w. prezentuje Biblioteka Jagiellońska w Krakowie na wystawie "Rysunek polski". Wśród autorów prac są m.in. Jan Matejko, Artur Grottger, Jacek Malczewski, Józef Mehoffer i Józef Pankiewicz.

 • W Krakowie powstał niezwykły komiks poświęcony Tadeuszowi Pankiewiczowi. Postać aptekarza pomagającego podczas okupacji mieszkańcom krakowskiego getta przypomniał w swoim dziele Tomasz Bereźnicki.

 • Najpierw w kwietniu ginie pod Dhaulagiri Piotr Morawski. Miesiąc później odchodzi Krzysztof Pankiewicz. Teraz w Tatrach tragedią skończył się upadek Andrzeja Marciniaka. Himalaizm w wydaniu romantycznym umiera.

 • Dzieła najwybitniejszych polskich malarzy, m.in. Józefa Pankiewicza, Jacka Malczewskiego i Stanisława Wyspiańskiego, będzie można od soboty zobaczyć na nowej wystawie pt. "Uroda portretu. Polska od Kobera do Witkacego" w Zamku Królewskim w Warszawie.

Zdjęcia na temat: pankiewicz
Dyskusje na temat: pankiewicz
 • Re: Zamieszanie wokół pracownika Trybunału Konstytucyjnego

  Pamiętam podobne z moich studiów. ś.+p. prof. Pankiewicz absolwent Politechniki Lwowskiej

 • Re: Burzliwa debata i dziwne zachowanie posłów PiS

  w Canes jo był na midem i mnie sie podobało Alina tobie też .?!

 • Re: ​Ukraina: Po raz kolejny zniszczono pomnik Polaków w Hucie Pieniackiej

  polskich ofiar w Hucie Pieniackiej – Sprawę pomników skierowaliśmy do prokuratury i Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, bo postawiono je niezgodnie z prawem ukraińskim – poinformował Oleg Pankiewicz, członek specjalnej komisji w lwowskiej radzie obwodowej, która od roku zajmuje się polskimi pomnikami. Pankiewicz to jednocześnie lider radykalnie nacjonalistycznej partii Swoboda. Chodzi o 20 polskich

 • Re: Poroszenko: Wybory w Donbasie to farsa pod lufami karabinów

  Przewodniczący Lwowskiej Rady Obwodowej Oleh Pankiewicz powiedział:Mam nadzieję, że będzie u nas wspólne zrozumienie konieczności demontażu pomnika ofiar UPA, który znajduje się we Wrocławiu. Bo w żadnym wielkim ukraińskim mieście nie ma pomnika ofiar Armii Krajowej. Mam również nadzieję, że Sejm polskiego państwa nie będzie przyjmował uchwał uznających Ukraińską Powstańczą Armię za organizację

 • Re: Klimkin: Odbijemy wschodnią Ukrainę

  Przewodniczący Lwowskiej rady obwodowej , Oleh Pankiewicz, zwracając się do przedstawicieli polskiej i ukraińskiej elity, wyraził „nadzieję, że będzie u nas wspólne zrozumienie konieczności demontażu pomnika ofiar UPA, który znajduje się we Wrocławiu. Bo w żadnym wielkim ukraińskim mieście nie ma pomnika ofiar Armii Krajowej. W żadnym mieście Ukrainy nie zostało zdemontowane upamiętnienie Polaków

 • Re: Polacy współwinni Holocaustu. Ostra reakcja polityków

  taki jak ty mówił, że to Polacy uśmiercili tyle milionów istnień. Np rodzina Ulmów, zwykłych chłopów polskich, Irena Sendler uratowała jakieś 2,5 tysiąca, Tadeusz Pankiewicz prowadził w gettcie

 • Re: Cena słów. Zdecydowana reprymenda pani premier

  jest! Niech wrogowie boją!” Uczestniczyli w niej m.in. szef lwowskiej Rady Obwodowej Oleg Pankiewicz, zastępca szefa Obwodowej Administracji Państwowej Myron Solar i mer Lwowa, Andrij Sadowy, którzy złożyli kwiaty pod pomnikiem szefa OUN. - Musimy iść drogą Bandery, kontynuować jego historyczne dzieło i w przyszłości osiągnąć stawiane przez Niego cele – wołał Pankiewicz i krzyczał dalej: – Bandera

 • Re: Muzeum szuka dziewczynki w czerwonej sukience

  Jest na wikipedii pod hasłem Józef Pankiewicz

 • Re: Rosyjskie media: W Polsce zdementowano informacje o materiałach wybuchowych

  Jewgienij Pankiewicz... No to jest autorytet, ekspert światowej sławy... Słyszeliście o takim?

 • Krytyczna sytuacja w Krakowie...

  Czytałam bardzo duzo w krakowskich gazetach,że Kraków miał być uratowany przez budowe zbiornika w Świnnej Porębie.Z niewiadomych przyczyn budowa została wstrzymana i przesunięta o 4 lata.Prosze i błagam o przyspieszenie tak bardzo potrzebnej budowy nie tylko dla ratowania Krakowa,ale wszystkich mieszkańców zagrożonych powodziami.Przesyłam MOC POZDROWIEŃ!