• Informacje na temat:

  pankiewicz józef

Artykuły na temat: pankiewicz józef
 • Powstała pierwsza biografia Tadeusza Pankiewicza - właściciela Apteki pod Orłem, który podczas wojny dobrowolnie pozostał w krakowskim getcie i pomagał jego mieszkańcom. Za ratowanie Żydów został odznaczony medalem Sprawiedliwego wśród Narodów Świata.

 • Prawie sto oryginalnych rysunków z okresu od poł. XVIII do poł. XX w. prezentuje Biblioteka Jagiellońska w Krakowie na wystawie "Rysunek polski". Wśród autorów prac są m.in. Jan Matejko, Artur Grottger, Jacek Malczewski, Józef Mehoffer i Józef Pankiewicz.

 • Muzeum szuka dziewczynki w czerwonej sukience

  Konkurs "Szukamy dziewczynki w czerwonej sukience" organizuje Muzeum Narodowe w Kielcach i stowarzyszenie przyjaciół tej instytucji. Konkurs nawiązuje do słynnego płótna Józefa Pankiewicza, znajdującego się w zbiorach muzeum.

 • Czapski i Wyczółkowski w Zachęcie

  Obrazy Józefa Czapskiego, Wojciecha Kossaka i Józefa Pankiewicza można m.in. zobaczyć na wystawie dostępnej od wtorku w stołecznej Galerii Zachęta.

 • Dzieła najwybitniejszych polskich malarzy, m.in. Józefa Pankiewicza, Jacka Malczewskiego i Stanisława Wyspiańskiego, będzie można od soboty zobaczyć na nowej wystawie pt. "Uroda portretu. Polska od Kobera do Witkacego" w Zamku Królewskim w Warszawie.

 • Piękno kobiecego aktu

  Wystawa "Piękno nagości" w CK Zamek w Poznaniu, to tematyczna ekspozycja prezentująca dzieła wielkich malarzy polskich, m.in. Jerzego Nowosielskiego, Wojciecha Weissa, Józefa Pankiewicza, Władysława Podkowińskiego i Jacka Malczewskiego.

 • Francja: Polacy wspominają swoich wybitnych rodaków

  Dziesiątki świeżych kwiatów i płonących zniczy ozdabiają w Dniu Wszystkich Świętych groby wybitnych Polaków spoczywających we Francji. Na cmentarzu w Montmorency odwiedzić można np. grób malarza Józefa Pankiewicza, przeniesiony tam ostatnio z innej nekropolii.

 • ...się obrazy, rysunki, akwarele, grafiki oraz fotografie takich twórców jak Józef Pankiewicz, Aleksander Gierymski, Leon Wyczółkowski, Władysław Śliwiński. Ferdynand Ruszczyc, Michał Elwiro Andriolli(...), zapomniane dziś, miasteczka jak Józefów nad Wisłą, Piotrawin, Solec czy Zawichost. Chciałam pokazać te miejscowości, tak jak wyglądały przed kilkoma wiekami, a były zupełnie inne niż teraz - powiedziała...

 • "Od Siemiradzkiego do Czapskiego", czyli gwiazdkowy prezent od Zachęty

  Olga Boznańska, Józef Czapski, Wojciech Kossak, Henryk Siemiradzki, Stanisław Wyspiański i wielu innych. Galeria Zachęta w Warszawie przygotowała dla widzów - prezent gwiazdkowy. Jedną z największych i najciekawszych prywatnych kolekcji sztuki polskiej. Można ją oglądać od 18 grudnia.

 • .... obrazy Tadeusza Ajdukiewicza, Józefa Brandta, Jana Nepomucena Głowackiego, Henryka Grabińskiego, Romana Kochanowskiego, Alfreda Wierusza-Kowalskiego Jacka Malczewskiego i Władysława Maleckiego. Z kolei Ecole de Paris reprezentują m.in. Roman Kramsztyk, Tadeusz Makowski, Józef Pankiewicz i Jan Rubczak. Bogaty jest zbiór sztuki Młodej Polski; miejsce szczególne zajmują w nim dzieła artystów polskich...

Zdjęcia na temat: pankiewicz józef
Dyskusje na temat: pankiewicz józef