• Informacje na temat:

  pankiewicz józef

Artykuły na temat: pankiewicz józef
 • Powstała pierwsza biografia Tadeusza Pankiewicza - właściciela Apteki pod Orłem, który podczas wojny dobrowolnie pozostał w krakowskim getcie i pomagał jego mieszkańcom. Za ratowanie Żydów został odznaczony medalem Sprawiedliwego wśród Narodów Świata.

 • Prawie sto oryginalnych rysunków z okresu od poł. XVIII do poł. XX w. prezentuje Biblioteka Jagiellońska w Krakowie na wystawie "Rysunek polski". Wśród autorów prac są m.in. Jan Matejko, Artur Grottger, Jacek Malczewski, Józef Mehoffer i Józef Pankiewicz.

 • Muzeum szuka dziewczynki w czerwonej sukience

  Konkurs "Szukamy dziewczynki w czerwonej sukience" organizuje Muzeum Narodowe w Kielcach i stowarzyszenie przyjaciół tej instytucji. Konkurs nawiązuje do słynnego płótna Józefa Pankiewicza, znajdującego się w zbiorach muzeum.

 • Odnaleziono obrazy zagrabione z Muzeum Narodowego w Krakowie

  Stołeczni policjanci, działając wspólnie z resortem kultury, odnaleźli i zabezpieczyli obrazy - najprawdopodobniej zagrabione w czasie wojny z Muzeum Narodowego w Krakowie. Jest wśród nich m.in. dzieło Józefa Pankiewicza.

 • Czapski i Wyczółkowski w Zachęcie

  Obrazy Józefa Czapskiego, Wojciecha Kossaka i Józefa Pankiewicza można m.in. zobaczyć na wystawie dostępnej od wtorku w stołecznej Galerii Zachęta.

 • Dzieła najwybitniejszych polskich malarzy, m.in. Józefa Pankiewicza, Jacka Malczewskiego i Stanisława Wyspiańskiego, będzie można od soboty zobaczyć na nowej wystawie pt. "Uroda portretu. Polska od Kobera do Witkacego" w Zamku Królewskim w Warszawie.

 • Piękno kobiecego aktu

  Wystawa "Piękno nagości" w CK Zamek w Poznaniu, to tematyczna ekspozycja prezentująca dzieła wielkich malarzy polskich, m.in. Jerzego Nowosielskiego, Wojciecha Weissa, Józefa Pankiewicza, Władysława Podkowińskiego i Jacka Malczewskiego.

 • Francja: Polacy wspominają swoich wybitnych rodaków

  Dziesiątki świeżych kwiatów i płonących zniczy ozdabiają w Dniu Wszystkich Świętych groby wybitnych Polaków spoczywających we Francji. Na cmentarzu w Montmorency odwiedzić można np. grób malarza Józefa Pankiewicza, przeniesiony tam ostatnio z innej nekropolii.

 • Odnaleziono zagrabione dzieła sztuki. Gliński: Efekt pracy wielu osób

  ..." - powiedział.  Według informacji przekazanych w komunikacie przez MKiDN, obraz Józefa Pankiewicza "Ananas" odnaleziono w styczniu 2018 r. Dzieło pochodzi najprawdopodobniej ze zbiorów Muzeum(...) światowej z Muzeum Narodowego w Krakowie - "Ananas" J. Pankiewicza, "Pejzaż z okolic Neapolu" I. Trusza oraz "Portret Prezydenta Ignacego Mościckiego" K. Pochwalskiego. Jak podkreślił wicepremier...

 • Odnaleziono obrazy zagrabione w czasie wojny z Muzeum Narodowego w Krakowie

  W styczniu stołeczni kryminalni odnaleźli w jednej z kolekcji prywatnych obraz autorstwa Józefa Pankiewicza funkcjonujący pod dwoma tytułami: "Martwa natura z araukarią" lub "Ananas". Przez blisko 80 lat jego los był nieznany, a obiekt figurował w bazie strat wojennych MKiDN. Teraz obraz zostanie poddany szczegółowej ekspertyzie. Wszystko wskazuje na to, że stanowi on stratę wojenną Muzeum...

Zdjęcia na temat: pankiewicz józef
Dyskusje na temat: pankiewicz józef