• Informacje na temat:

  panorama

Artykuły na temat: panorama
 • ...gmachu Muzeum Narodowego. Przypomni także udział Polaków w tych wydarzeniach. "Panorama Siedmiogrodzka" była malowana pod kierownictwem Jana Styki od kwietnia do września 1897 roku w budynku Rotundy we Lwowie, w którym powstawała wcześniej "Panorama Racławicka". Przedstawiała zwycięską bitwę o Sybin w 1849 roku, dowodzoną przez gen. Józefa Bema. Jej wymiary były takie same jak "Panoramy...

 • Panorama Racławicka po "chińsku"

  Od dzisiaj można zwiedzać Panoramę Racławicką we Wrocławiu po chińsku. To dwunasty język, na który przetłumaczono opis tego niezwykłego malowidła Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Tłumaczenie przygotowali inżynierowie górnictwa z Rybnika.

 • Pożar niszczy domy. "Dantejska panorama"

  W wielkim pożarze lasu w portowym mieście Valparaiso w środkowej części Chile zginęły co najmniej dwie osoby; zniszczonych jest 500 domów. Ewakuowano już tysiące ludzi - podały miejscowe władze.

 • Obróć się dookoła pszczyńskiego rynku, obejrzyj wnętrze kościóła ewangelicko-augsburskiego, sprawdź jak wygląda posadzka oraz sklepienie kościoła katolickiego pw. Wszystkich Świętych. Jesteś ciekawy widoku z wyspy na park?

 • Najnowsze polskie filmy, ale także klasyczne dzieła polskiej kinematografii, zobaczyć będą mogli ukraińscy widzowie w ramach XII Panoramy Kina Polskiego, która w dniach 1-7 września odbędzie się w Odessie - partnerskim mieście Łodzi.

 • Występ kabaretu integracyjnego Drzewo a Gada zainaugurował wczoraj w Katowicach cykl Panorama Śląska. Comiesięczne spotkania kabaretowe mają poprzez twórczość osób niepełnosprawnych m.in. promować ideę integracji.

 • Słynna panorama w bytomskim muzeum

  ...i teoretyk sztuki, prof. Zdzisław Żygulski. W listopadzie ubiegłego roku panorama trafiła do Krakowa, gdzie została poddana konserwacji przez dwunastoosobowy zespół z Wawelu i Muzeum Narodowego w Krakowie(...) Bytomiem dzieło będzie można też zobaczyć w Miejskim Domu Kultury w Radomsku, w Muzeum Lubelskim, w Muzeum w Częstochowie i na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. W lipcu panorama ma być ważnym...

 • Panorama brytyjskiej fotografii w Krakowie

  ...została pomyślana jako panorama brytyjskiej fotografii, która - zdaniem obserwatorów - od lat 70. XX wieku przeszła niebywałą ewolucję. Organizatorzy wystawy poprzez prezentację wielu autorów chcą ukazać...

 • Z wieży archikatedry obrządku łacińskiego w Przemyślu (woj. podkarpackie), najwyższego i najbardziej charakterystycznego obiektu w mieście, można po remoncie budowli oglądać panoramę miasta.

 • ...dla zwiedzających nie udostępniał - powiedział Nowak. Panorama Racławicka jest drugą po Muzeum Przyrody w Drozdowie placówką, która wprowadziła technikę audiodeskrypcji. Panorama Racławicka to...

Zdjęcia na temat: panorama
Wideo na temat: panorama
Dyskusje na temat: panorama