• Informacje na temat:

  państwa miasta

Artykuły na temat: państwa miasta
 • Państwo Islamskie przejęło kontrolę nad miastem Mahin

  Bojownicy Państwa Islamskiego (IS) w Syrii przejęli kontrolę nad miastem Mahin w prowincji Hims po ataku na siły rządowe w tym regionie - podało w niedzielę opozycyjne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie.

 • Państwo Islamskie straciło miasto al-Alam

  Iraccy żołnierze i członkowie milicji plemiennych wyparli we wtorek bojowników Państwa Islamskiego (IS) z miasta al-Alam, torując sobie drogę do przeprowadzenia ofensywy na Tikrit i odbicia go z rąk dżihadystów - poinformowały lokalne władze.

 • Jabrud – miasto cudów

  ...​W 40-tysięcznym Jabrudzie miejscowi chrześcijanie przeszli koszmar dwóch lat życia pod rządami dżihadystów. Dziś mówią o cudach towarzyszących wyparciu Al-Kaidy i Państwa Islamskiego z Jabrudu. Z pewnością cudem jest też to, że większość z nich została w mieście.

 • ​Syria: Państwo Islamskie odbiło z rąk armii miasto al-Karjatajn w prowincji Hims

  Dżihadyści z tzw. Państwa Islamskiego (IS) odbili w niedzielę z rąk syryjskiej armii miasto al-Karjatajn, leżące w prowincji Hims, w centralnej części kraju - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie.

 • Miasto Jest Nasze: Wycinka drzew w centrum stolicy to przykład "państwa z kartonu"

  Sprawa wycinki drzew przed Urzędem Dzielnicy Warszawa Śródmieście, to przykład "państwa z kartonu", które dopuściło do zwrotu działki w ramach tzw reprywatyzacji, a potem zmieniło prawo tak, że właściciel mógł tu zlikwidować całą zieleń - uważają działacze stowarzyszenia "Miasto Jest Nasze".

 • ..., postanowił zbadać elektorat PiS. Zbadać elektorat PiS narzędziami socjologicznymi, po prostu pojechać w Polskę, do typowego, małego polskiego miasta, a ściślej - Miastka, w którym PiS zdobył(...), postkolonialna - zwyczajnie nie umie państwa skutecznie obsłużyć. I wtedy została przez społeczeństwo odrzucona. To, co kiedyś imponowało, teraz wkurza. Ci, którzy kiedyś byli autorytetami, są teraz...

 • Państwo Islamskie odbiło przedmieścia syryjskiego miasta Tall Abjad

  Oddziały Państwa Islamskiego (IS) zaatakowały we wtorek syryjskie miasto Tall Abjad, położone przy granicy z Turcją, i odbiły jedno z przedmieść z rąk syryjskich Kurdów - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

 • Spór o tereny na Westerplatte. "To pomnik historii. Grunty powinny należeć do państwa, a nie miasta"

  Wojewoda Pomorski wystąpił do ministra spraw wewnętrznych i administracji o zbadanie prawidłowości komunalizacji terenów na Westerplatte. Chodzi o 6 działek, które w 1993 roku Gdańsk przejął od Skarbu Państwa na mocy decyzji Wojewody Gdańskiego Macieja Płażyńskiego. "Jesteśmy szalenie zdziwieni" – komentują władze Gdańska.

 • Irak: Aresztowano czołowego terrorystę Państwa Islamskiego

  Iracki wywiad (INIS) aresztował w piątek w Bagdadzie Dżamala Chalila al-Maszdaniego, który odpowiadał za działania terrorystyczne Państwa Islamskiego (IS) w północnym Iraku. Tymczasem w czwartek IS dokonało ataku sabotażowego na sieć elektroenergetyczną.

 • Andrzej Duda: Państwo elit nie jest państwem obywatelskim

  Prezydent w Rawiczu (Wielkopolskie) wziął udział w uroczystościach upamiętniających Żołnierzy Wyklętych oraz spotkał się z mieszkańcami miasta. Musimy naszą ojczyznę budować, musimy czynić wszystko(...) kultywowanie pamięci o swoich bohaterach. Dziękował, "za pamięć, która jest pamięcią trudną dla miasta". Podkreślił, że zakład karny będący w latach 1945 - 1956 centralnym więzieniem w Rawiczu to "czarna wyrwa...

Zdjęcia na temat: państwa miasta
Wideo na temat: państwa miasta
 • Dżihadyści zajęli Palmirę. Kolejny skarb kultury zniknie z powierzchni ziemi?

  Palmira - zbudowane 2 tysiące lat temu i cudem zachowane na syryjskiej pustyni miasto - znalazło się w rękach Państwa Islamskiego. Po trzech latach wojny domowej Syria pogrąża się w agonii. Bojownicy Państwa Islamskiego zajęli syryjskie miasto Tadmur. Wielu mieszkańców prawdopodobnie ucieknie przed terrorem i publicznymi egzekucjami, jakie dżihadyści zgotują przeciwnikom. Cierpienia ludzkie to

 • Dramatyczna akcja ratowania jazydów

  Dramatyczną akcję ratunkową dla jazydów przeprowadzili żołnierze irackiej armii w okolicach miasta Sindżar na północnym zachodzie Iraku. Żołnierze zrzucili ze śmigłowca paczki z pomocą humanitarną i zabrali na pokład kilka osób. Z pokładu ostrzelali również jednostki islamistów. Region, w którym przeprowadzono akcję, był dotąd bastionem jazydów. Jednak po zajęciu miasta Sindżar przez dżihadystów

 • Siemoniak: Ukraina - wojna domowa z ingerencją z zewnątrz. Wkroczenie Rosjan jedną z opcji

  Czy to, co dzieje się na Ukrainie, to już wojna? „Nie ma co do tego wątpliwości. To wojna domowa z dużymi elementami ingerencji z zewnątrz. Do zbadania pozostaje skala. Sytuacja jest kompletnie zdestabilizowana. Władze Ukrainy nie panują nad częścią swojego terytorium. To napawa Polskę i świat wielką troską. Wkroczenie wojsk rosyjskich na Ukrainę to jedna z opcji” - mówi minister obrony Tomasz Siemoniak w Kontrwywiadzie RMF FM. „Na miejscu ukraińskiego szefa MON byłbym bardzo ostrożny z...

Dyskusje na temat: państwa miasta