• Informacje na temat:

  państwowe gospodarstwa rolne

Artykuły na temat: państwowe gospodarstwa rolne
 • Wiceminister rolnictwa: Będzie nowelizacja ustawy o sprzedaży państwowej ziemi rolnej

  Będzie nowelizacja ustawy o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa - oświadczył wiceminister rolnictwa Zbigniew Babalski. Przyznał, że do MRiRW dochodzą sygnały o trudnościach z kredytami hipotecznymi, gdzie zabezpieczeniem są grunty rolnicze.

 • Kwotę 66 tys. zł odszkodowania za pozostawione po wyjeździe na stałe do Niemiec gospodarstwo rolne przyznał dawnemu mieszkańcowi Warmii Sąd Okręgowy w Olsztynie. Wyrok nie jest prawomocny.

 • Prokuratoria Generalna Skarbu Państwa złożyła apelację od wyroku zasądzającego byłemu mieszkańcowi Spręcowa 222 tys. zł odszkodowania za pozostawione po wyjeździe do RFN gospodarstwo rolne - podała rzeczniczka Sądu Okręgowego w Olsztynie Agnieszka Żegarska.

 • Dostanie prawie pół mln zł odszkodowania za gospodarstwo

  ...gospodarstwo rolne. Znacznie wyższe odszkodowanie Jak poinformowała rzeczniczka sądu okręgowego w Olsztynie sędzia Agnieszka Żegarska sąd w wyroku zasądził od pozwanego Skarbu Państwa na rzecz(...) wykreślić z niej Lasy Państwowe, które widniały jako właściciel 15-hektarowego lasu i wpisać w to miejsce jego jako właściciela. To jedna z kilku spraw toczących się przed sądami na Warmii...

 • Prawie 30 tysięcy rosyjskich żołnierzy trafi do sowchozów, czyli tamtejszych państwowych gospodarstw rolnych - informuje "Niezawiessimaja Gazieta".

 • RPO skarży do TK przepisy o obrocie ziemią rolną

  Nieprzestrzeganie zasady przyzwoitej legislacji, naruszenie prawa własności, wolności gospodarczej i prawa dziedziczenia - znalazły się u podstaw skierowanego do TK wniosku Rzecznika Praw Obywatelskich w związku z ustawą o kształtowaniu ustroju rolnego.

 • Rewolucja w obrocie ziemią. Prezydent podpisał ustawę ws. sprzedaży gruntów rolnych

  ...1 maja kończy się 12-letnie moratorium na zakup polskiej ziemi przez cudzoziemców. Podstawową formą zagospodarowania państwowej ziemi ma być dzierżawa. Ustawa ma też zapobiec spekulacjom w obrocie(...) będzie wstrzymanie sprzedaży państwowych gruntów na 5 lat z wyjątkiem nieruchomości do 2 ha oraz innych przeznaczonych np. na cele nierolne jak pod budownictwo mieszkaniowe, centra biznesowo-logistyczne...

 • ​Sprzedaż państwowych gruntów wstrzymana na 5 lat - prezydent podpisał ustawę

  Nowe przepisy mają wejść w życie 30 kwietnia, bowiem 1 maja kończy się 12-letnie moratorium na zakup polskiej ziemi przez cudzoziemców. Podstawową formą zagospodarowania państwowej ziemi ma być(...) będzie wstrzymanie sprzedaży państwowych gruntów na 5 lat z wyjątkiem nieruchomości do 2 ha oraz innych przeznaczonych np. na cele nierolne jak pod budownictwo mieszkaniowe, centra biznesowo...

 • ​Ardanowski: Będzie moratorium na zakup państwowej ziemi

  Na zakup państwowej ziemi zostanie wprowadzone moratorium na okres do 5 lat; oznacza to, że w gestii państwa pozostanie ok. 1,5 mln hektarów - poinformował PAP poseł PiS Jan Krzysztof Ardanowski. Według niego resort rolnictwa przygotuje też nową ustawę o ustroju rolnym.

 • Sejm uchwalił ustawę wstrzymującą sprzedaż państwowej ziemi

  Wstrzymanie sprzedaży ziemi z zasobów Skarbu Państwa na 5 lat oraz zmianę zasad obrotu gruntami rolnymi - zakłada ustawa uchwalona w czwartek przez Sejm. Ma ona zapobiec spekulacjom w obrocie ziemią. Podstawową formą zagospodarowania państwowej ziemi ma być dzierżawa.

Dyskusje na temat: państwowe gospodarstwa rolne
 • Re: Jest rezolucja w sprawie Polski, Turcji, Bułgarii, Republiki Mołdawii i Rumunii

  Unarodowimy ziemie rolne i wielkie gospodarstwa państwowe wyprodukują tyle szynki że każdego będzie stać!

 • Re: PO: PiS straszy wyimaginowanym zagrożeniem

  Państwowe były stocznie, huty, gospodarstwa rolne... Co z nich pozostało państwowego? Tylko wspomnienia...

 • Re: Nowe podstawy programowe. Czy MEN uwzględni liczne uwagi?

  Kiedy zamykali nam Państwowe Gospodarstwa Rolne wy nauczyciele wznosiliście toast za nową trzecią RP. Czas już na was nauczyciele. Tak jak było z nami.

 • Re: ​Brudziński: U władzy jest PiS, nikt nie będzie do was strzelał

  Protestujcie do woli w obronie waszych interesów. A ja wam zaśpiewam " nie pomoże już nic...", zostaniecie wyklęci przez Naród polski. Dla pocieszenia mam wiadomość, powstaną Państwowe Gospodarstwa Rolne może tam się załapiecie, bo od nas już mandatu na rządzenie nie dostaniecie. Do roboty nieroby !!!

 • Re: Lasy Państwowe, emigracja i likwidacja Senatu. Tematy ostatnich dni kampanii

  EKSMISJI DOTYCHCZASOWYCH POLSKICH RODZIN ROSZCZENIA BĘDĄ ZAPEWNE POKRYWAŁY SIĘ Z OBSZAREM 19 SPORNYCH POLSKICH POWIATÓW O KTÓRYCH WSPOMINAJĄ CZŁONKOWIE RZĄDU ARSINEIA JACENIUKA ZAPEWNE BĘDĄ TO GOSPODARSTWA ROLNE -DAWNE LUBELSKIE , RZESZOWSKIE- DZISIEJSZE PODKARPACKIE . NIEFORMALNE GREMIUM PONAD PARTYJNE ZADBA O WDROŻENIE TEJ USTAWY LISTA POSŁÓW TAK ZWANEGO STRONNICTWA PRO UKRAIŃSKIEGO W POLSKIM SEJMIE..

 • Re: "​Zaczął się największy kryzys Putina"

  W całym były bloku wschodnim były wielkie państwowe gospodarstwa rolne. I mimo całych zastępów ludzi i maszyn nie dawały rady wyżywić mieszkańców demoludów. Bo brakowało im kultury pracy i tradycji rolniczych.

 • Re: Balcerowicz: Polska niszczy swój wizerunek

  Zniszczyłeś wszystko co Polska miała, - wielkie zakłady przemysłowe, stocznie, kopalnie, flotę dalekomorska i bałtycką, huty, cementownie, cukrownie, banki, państwowe gospodarstwa rolne...... itd. kierując się obłędną doktryna liberalną. Przybyło za to bilion złotych długów publicznych , które nie będą w stanie spłacić nawet pra, prawnukowie. Polacy żyjemy na koszt przyszłych pokoleń./.....

 • Re: Górnicy jadą do Warszawy. Ma ich być kilka tysięcy

  Dawniej to było pogotowie strajkowe. Jak Pracownica jednego z Państwowych Gospodarstw Rolnych ( dla młodzieży wyjaśnienie - to były takie duże państwowe gospodarstwa rolne wielkopowierzchniowe i dobrze wyposażone, zatrudniające na umowy na czas nieokreślony ) w bodaj w województwie poznańskim została zrugana przez dyrektora to w ciągu 1 godziny było pogotowie w powiecie, 24 godzin w województwie

 • Re: Rozmowy górników z rządem zerwane

  Likwidując Państwowe Gospodarstwa Rolne nikt z rządu nie pytał o zgodę .Tylko wysłał ludzi na bruk nie wypłacając żadnych odszkodowań i dotychczas o los tych pracowników ich nie interesuje.A to smutne. Niech górnicy to wezmą pod uwagę.

 • Re: Waszczykowski: Decyzja w sprawie reparacji od Niemiec to kwestia tygodni lub miesięcy

  . Oddaj popalone domy, zamki. Zakłady, szkoły, instytucje państwowe, gospodarstwa rolne. Oddaj zrabowane dzieła sztuki, kościoły, teatry, kina, opery. Oddaj pieniądze Polakom za ich prace, które