• Informacje na temat:

  państwowe gospodarstwa rolne

Artykuły na temat: państwowe gospodarstwa rolne
 • Wiceminister rolnictwa: Będzie nowelizacja ustawy o sprzedaży państwowej ziemi rolnej

  Będzie nowelizacja ustawy o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa - oświadczył wiceminister rolnictwa Zbigniew Babalski. Przyznał, że do MRiRW dochodzą sygnały o trudnościach z kredytami hipotecznymi, gdzie zabezpieczeniem są grunty rolnicze.

 • Kwotę 66 tys. zł odszkodowania za pozostawione po wyjeździe na stałe do Niemiec gospodarstwo rolne przyznał dawnemu mieszkańcowi Warmii Sąd Okręgowy w Olsztynie. Wyrok nie jest prawomocny.

 • Prokuratoria Generalna Skarbu Państwa złożyła apelację od wyroku zasądzającego byłemu mieszkańcowi Spręcowa 222 tys. zł odszkodowania za pozostawione po wyjeździe do RFN gospodarstwo rolne - podała rzeczniczka Sądu Okręgowego w Olsztynie Agnieszka Żegarska.

 • Dostanie prawie pół mln zł odszkodowania za gospodarstwo

  ...gospodarstwo rolne. Znacznie wyższe odszkodowanie Jak poinformowała rzeczniczka sądu okręgowego w Olsztynie sędzia Agnieszka Żegarska sąd w wyroku zasądził od pozwanego Skarbu Państwa na rzecz(...) wykreślić z niej Lasy Państwowe, które widniały jako właściciel 15-hektarowego lasu i wpisać w to miejsce jego jako właściciela. To jedna z kilku spraw toczących się przed sądami na Warmii...

 • Prawie 30 tysięcy rosyjskich żołnierzy trafi do sowchozów, czyli tamtejszych państwowych gospodarstw rolnych - informuje "Niezawiessimaja Gazieta".

 • RPO skarży do TK przepisy o obrocie ziemią rolną

  Nieprzestrzeganie zasady przyzwoitej legislacji, naruszenie prawa własności, wolności gospodarczej i prawa dziedziczenia - znalazły się u podstaw skierowanego do TK wniosku Rzecznika Praw Obywatelskich w związku z ustawą o kształtowaniu ustroju rolnego.

 • CBA zatrzymało 7 osób podejrzanych o wyłudzenia unijnych dotacji rolnych

  ...łapówki doprowadzili do uzyskania przez rolników pomocy finansowej. W śledztwie ustalono, że pracownicy agencji rolnej angażowali się w opracowanie i skompletowanie wymaganej dokumentacji składanej przez...

 • Rewolucja w obrocie ziemią. Prezydent podpisał ustawę ws. sprzedaży gruntów rolnych

  ...1 maja kończy się 12-letnie moratorium na zakup polskiej ziemi przez cudzoziemców. Podstawową formą zagospodarowania państwowej ziemi ma być dzierżawa. Ustawa ma też zapobiec spekulacjom w obrocie(...) będzie wstrzymanie sprzedaży państwowych gruntów na 5 lat z wyjątkiem nieruchomości do 2 ha oraz innych przeznaczonych np. na cele nierolne jak pod budownictwo mieszkaniowe, centra biznesowo-logistyczne...

 • ​Sprzedaż państwowych gruntów wstrzymana na 5 lat - prezydent podpisał ustawę

  Nowe przepisy mają wejść w życie 30 kwietnia, bowiem 1 maja kończy się 12-letnie moratorium na zakup polskiej ziemi przez cudzoziemców. Podstawową formą zagospodarowania państwowej ziemi ma być(...) będzie wstrzymanie sprzedaży państwowych gruntów na 5 lat z wyjątkiem nieruchomości do 2 ha oraz innych przeznaczonych np. na cele nierolne jak pod budownictwo mieszkaniowe, centra biznesowo...

 • ​Ardanowski: Będzie moratorium na zakup państwowej ziemi

  Na zakup państwowej ziemi zostanie wprowadzone moratorium na okres do 5 lat; oznacza to, że w gestii państwa pozostanie ok. 1,5 mln hektarów - poinformował PAP poseł PiS Jan Krzysztof Ardanowski. Według niego resort rolnictwa przygotuje też nową ustawę o ustroju rolnym.

Dyskusje na temat: państwowe gospodarstwa rolne