• Informacje na temat:

  państwowe muzeum archeologiczne

Artykuły na temat: państwowe muzeum archeologiczne
 • Muzeum poświęcone ziemiaństwu polskiemu Pomorza Nadwiślańskiego, Kujaw i Kresów Wschodnich powstanie w zrujnowanym pałacu w Nawrze koło Torunia.

 • Grand Prix dla Muzeum Sztuki w Łodzi

  Muzeum Sztuki w Łodzi otrzymało Grand Prix w 29. edycji konkursu Sybilla na muzealne wydarzenie roku. Łódzkie muzeum doceniono za kolekcję sztuki XX i XXI wieku, będącą ekspozycją stałą tej placówki.

 • Spadkobiercy rodziny władającej do 1939 roku pałacem w Nawrze koło Torunia (woj. kujawsko-pomorskie) wygrali w sądzie sprawę o zwrot nieruchomości. Jeśli orzeczenie sądu się utrzyma, w zabytkowym obiekcie może powstać muzeum ziemiaństwa.

 • 110. Rocznica Muzeum

  W dniu 28 marca r. odbędą się obchody 110 rocznicy powstania Muzeum w Nysie. Uroczystość uświetni recital Anny Szałapak "Serca na rowerach".

 • Nasze muzeum liczy się w Polsce

  Stalowowolskie Muzeum Regionalne znalazło się w gronie laureatów konkursu "Wydarzenie Muzealne Roku. Sybilla 2008", a także zakwalifikowało się do finału konkursu "Polska pięknieje - 7 cudów Funduszy Europejskich".

 • Przypadkowe odkrycie w lesie. Trafi do muzeum

  Trzy krzyżackie topory bojowe z późnego średniowiecza znaleźli saperzy, którzy oczyszczają lasy w nadleśnictwie Wipsowo (woj. warmińsko-mazurskie) z pocisków artyleryjskich pozostałych po II wojnie światowej. Zabytkowa broń zostanie przekazana do muzeum.

 • Dwa statki - s.s. "Sołdek" oraz "Dar Pomorza" i 25 tysięcy innych eksponatów, z który wiele zostało wydobytych własnoręcznie z dna morza przez pracowników - to największa chluba Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku, obchodzącego właśnie 50-lecie istnienia.

 • ...rozpoczęto przewóz ludzi, który z czasem stał się atrakcją turystyczną.W 1996 r. Lasy Państwowe przekazały administrowanie kolejką fundacji Bieszczadzka Kolejka Leśna. Wypoczywający w Bieszczadach(...) zamieszkujących w tamtym czasie Małopolskę. Najprawdopodobniej został zniszczony w wyniku pożaru u schyłku panowania Mieszka II. Na Podkarpaciu na turystów czekają też m.in. Muzeum Budownictwa Ludowego...

 • "Między Wschodem i Zachodem. Ikony ze Słowacji"

  Od 10 stycznia do 15 lutego 2008 r. w Państwowym Muzeum Archeologicznym w Warszawie czynna będzie wystawa "Między Wschodem i Zachodem. Ikony ze Słowacji" przygotowana przez Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie i Muzeum Szariskie w Barejowie ( Słowacja).

 • Gdańscy radni podjęli decyzję ws. Westerplatte

  Gdańscy radni zdecydowali, że chcą przekazania terenu Westerplatte Muzeum Gdańska. Ma ono przygotować koncepcję zagospodarowania pola bitwy z września 1939 roku. O ten sam teren, w takim samym celu, zabiegało Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.