• Informacje na temat:

  panteon

Artykuły na temat: panteon
 • Krakowski Panteon Narodowy będzie mniejszy niż planowano

  ..."Nie za rok, jak pierwotnie zakładano, ale najwcześniej w 2017 r. zakończy się budowa Panteonu Narodowego w podziemiach kościoła pw. św. św. Piotra i Pawła w Krakowie" - informuje w weekendowym wydaniu "Dziennik Polski".

 • Wybrano projekt panteonu bohaterów na Łączce

  ...36 kamiennych, równo ustawionych w kwadracie białych bloków, na nich wyryty czarny krzyż, polskie godło i inskrypcje - tak będzie wyglądać panteon bohaterów na Łączce na warszawskich Wojskowych Powązkach, gdzie komuniści pogrzebali swoje ofiary - żołnierzy niepodległościowego podziemia. Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa wybrała właśnie projekt mauzoleum - to praca Jana Kuki i Michała Dębka.

 • Dla kogo Panteon? Lista IPN to ok. 200 nazwisk

  Około 200 nazwisk znajdzie się na zweryfikowanej przez IPN liście osób, które zostaną upamiętnione w Panteonie Narodowym na wojskowych Powązkach. Według naszych informacji, budząca w ostatnich dniach sporo kontrowersji lista trafi za kilka dni do Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

 • Apel POKiN: Wstrzymać budowę Panteonu Narodowego na Powązkach!

  Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie przyłącza się do protestu Fundacji "Łączka" żądającej wstrzymania budowy Panteonu Narodowego na Wojskowych Powązkach do momentu ekshumacji i zidentyfikowania wszystkich pochowanych tam w anonimowych dołach śmierci Żołnierzy Niezłomnych (Wyklętych) zamordowanych z wyroków stalinowskich sądów w latach 40. i 50. ubiegłego wieku.

 • Dwugłos w Pałacu Prezydenckim ws. Panteonu Żołnierzy Niezłomnych

  Należy bez zwłoki otworzyć Panteon Żołnierzy Niezłomnych, przeprowadzić pochówki osób już zidentyfikowanych i dalej prowadzić poszukiwania kolejnych ofiar terroru stalinowskiego - tak na spotkaniu z rodzinami tych ofiar mówił prezydent Andrzej Duda. W Pałacu Prezydenckim słychać dziś było jednak dwugłos ws. prac na warszawskiej Łączce.

 • Kilkanaście milionów złotych chce przekazać na budowę Panteonu Narodowego w podziemiach kościoła św. Piotra i Pawła w Krakowie zarząd województwa małopolskiego.

 • Cmentarz Powązkowski - Panteon stolicy

  Na warszawskim Cmentarzu Powązkowskim znajdują się groby wielu wybitnych postaci znanych z historii, zasłużonych dla narodu i kultury. Stanisław Szenic, autor monografii "Cmentarz Powązkowski", nazywa nekropolię Panteonem stolicy. Liczbę pochowanych szacuje na milion.

 • Kraków: Wraca idea Panteonu Narodowego

  W Krakowie trwają działania w sprawie utworzenia Panteonu Narodowego przy kościele świętych Piotra i Pawła. Inicjatorzy utworzenia Panteonu podpisali list intencyjny, w którym wyrażają poparcie dla idei jego budowy, zapoznali się także z postępami prac - poinformował w środę Marek Wasiak z Fundacji Panteon Narodowy na Skałce.

 • Rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na budowę Panteonu Narodowego w podziemiach krakowskiego kościoła św. Piotra i Pawła. Inicjatorzy tego przedsięwzięcia zapewniali podczas czwartkowej konferencji prasowej, że budowa panteonu jest bezpieczna i nie zaszkodzi zabytkowej świątyni.

 • "Polski Panteon" we Francji. Zobacz skromne groby Norwida, Mickiewicza i Boznańskiej

  Jednym z najważniejszych polskich cmentarzy poza granicami naszego kraju jest nekropolia w Montmorency we Francji. Znajdują się tam m.in. groby Adama Mickiewicza, Cypriana Kamila Norwida, Juliana Ursyna Niemcewicza oraz tak znanych polskich malarzy jak Olga Boznańska czy Tadeusz Makowski. Ten "Polski Panteon" - jak nazywają ten cmentarz Francuzi - jest jednak mało znany wielu rodakom.

Zdjęcia na temat: panteon
Wideo na temat: panteon
 • Prezes IPN: 15 listopada ekspertyza grafologiczna ws. Lecha Wałęsy

  biegłych, poza jego instytucją". Ocenił też stworzony klika lat temu Panteon Narodowy. "Myślę, nie wpisuje się w tę polską tradycję upamiętnienia zmarłych. Myślę, że bardziej wymowniejszy nawet w tym

 • Przygotowania do pogrzebu Sławomira Mrożka

  O godz. 10 w krakowskim Barbakanie wystawiono urnę z prochami Sławomira Mrożka. Zmarły 15.08 dramaturg zostanie pochowany w Panteonie Narodowym w krypcie kościoła św. Piotra i Pawła.

 • Zobacz, gdzie spocznie Sławomir Mrożek

  W Panteonie Narodowym w podziemiach kościoła św. Piotra i Pawła w Krakowie montowany jest sarkofag, w którym we wtorek złożona zostanie urna z prochami Sławomira Mrożka. Według szacunków, w pogrzebie będzie uczestniczyć kilka tysięcy osób.

Dyskusje na temat: panteon
 • Re: ATAK NA KOŚCIÓŁ KATOLICKI

  pierwotnej? ten w Katechizmie to już mocno zmieniony...ale... przecież tak pięknie wyglądają święte obrazki i panteon( na wzór greckiego czy rzymskiego) świętych... warto było skrócić trzecie/drugie przykazanie;-) Ten a katechizmie nie jest zmieniony. Wiesz co to jest katechizm? Wiesz co to jest panteon? Tą bajeczkę o zmienionym dekalog prawdopodobnie powtarzasz za innymi kinder-ateistami którzy nie

 • Re: USA żądają od Rosji zamknięcia konsulatu generalnego w San Francisko

  a debill karolek powtarza to co podają stalinowskie media, cała Europa podaje że to wy zestrzeliliście

 • Re: ATAK NA KOŚCIÓŁ KATOLICKI

  zmieniony...ale... przecież tak pięknie wyglądają święte obrazki i panteon( na wzór greckiego czy rzymskiego) świętych... warto było skrócić trzecie/drugie przykazanie;-) Podziwiam Twoją gorliwość

 • Re: Wyprawa na K2: Polacy dotarli do drugiego obozu

  Ale przecież ekipa z K-2 nie ma porównania z Mackiewiczem. To jakby porównywać stado baranów z Bogiem Himalajów

 • Re: ATAK NA KOŚCIÓŁ KATOLICKI

  stosują się do swoich nauk... czy można wierzyć w taką naukę? Ten a katechizmie nie jest zmieniony. Wiesz co to jest katechizm? Wiesz co to jest panteon? Tą bajeczkę o zmienionym dekalog

 • Re: Skandal w Sejmie w związku z posiedzeniem polsko-izraelskiej grupy parlamentarnej

  To wy gardzicie, obrażacie, plujecie na środowisko z którego się wywodzicie , POsPOlita yntelygencjo , WY !!!

 • Panteon

  Kurtyka moze spoczywac na normalnym komunalnym badz parafialnym cmentarzu. Nalezy jednak wreszcie postawic pytanie jakim prawem kardynal Dziwisz jednoosobowo moze decydowac o pochowku w katedrze na Wawelu? Moim zdaniem o tym powinien decydowac Sejm lacznie z Senatem przy zasiegnieciu opinii episkopatu i to dopiero piec lat po smierci bohatera - kandydata do pochowku na Wawelu.

 • Re: Antyfaszystowskie wideo hitem sieci. Kpią z Beaty Szydło

  NIEMCY NIGDY NIE MIELI POCZUCIA HUMORU,ICH CHUMOR TYLKO PRZEZ CH,SMUTASY JESZCZE ODBIJE SIE IM CIOTKA MERKEL I TO BEDZIE SWIATOWY HIT......

 • Re: Prezydent odebrał ślubowanie od sędziego Z. Jędrzejewskiego

  a zapomniałeś o najwybitniejszym umyśle prawniczym IV RP ministrze Zbigniewie "0" Ziobrze?

 • Re: Petru: Minister Morawiecki wciska Polakom kit

  Ostatnio dostałem ciekawego email'a niby od Petru żebrzącego o pieniążki do walki z PiS-em i próbującego mnie uświadomić, że to PKW i Sąd zabrał mu pieniądze. Jakoś zapomniał przekazać prawdę, że są przepisy które w jego partii złamano i to jest prawdziwy efekt przepadku funduszy. Za to niech rozlicza męża tego Niesiołowskiego w spódnicy. Zastanówcie się państwo jaką retorykę czy socjotechnikę stosuje ten "znawca" ekonomi. Czy jemu w ogóle można ufać. Pomijam to co mówi i napisał, ale jego...