• Informacje na temat:

  panteon w rzymie

Artykuły na temat: panteon w rzymie
 • W Rzymie zagraniczny turysta płaci za kawę trzy razy więcej niż Włoch

  Nawet trzy razy więcej niż Włoch może zapłacić za kawę w barze w Rzymie zagraniczny turysta - alarmuje dziennik "Il Messaggero". Rzymska gazeta bierze w obronę narażonych na takie oszustwa obcokrajowców.

 • Wiec pod rzymskim Panteonem po zamachu na szkołę w Brindisi

  ..."Dranie", "nikczemnicy" - takie okrzyki wznosiło w sobotę wieczorem przed Panteonem w Rzymie kilkaset osób, które zgromadziły się tam na wiadomość o zamachu na szkołę średnią w Brindisi na południu Włoch. W wybuchu zginęła 16-letnia uczennica, a 9 jest rannych.

 • ...mówiąc już o parasolach - takie głosy pojawiają się w Rzymie coraz częściej. Władze miasta zdecydowały się więc wysłać na place inspekcje, które będą mierzyły zabytkową powierzchnię udostępnianą tak(...) uważają jednak, że stolików na zabytkowych placach jest za dużo. Bo czy na przykład 734 krzesła i 277 parasoli na Piazza della Rotonda przed Panteonem nie jest lekką przesadą?

 • 10 rzymskich restauracji zaprosiło ubogich na obiad

  W niedzielę w 10 restauracjach w rejonie Panteonu w Rzymie grupa ubogich i bezdomnych zje za darmo obiad. Inicjatywa towarzyszy obchodom pierwszego Światowego Dnia Ubogich, ustanowionego przez papieża Franciszka.

 • Szaty dla nowego papieża już gotowe

  Sutanny dla przyszłego papieża wystawiono w witrynie zakładu krawieckiego Gammarelli koło Panteonu w Rzymie. Zostały przygotowane na wszelki wypadek w trzech rozmiarach.

 • Watykan: Szaty dla nowego papieża już gotowe

  Sutanny dla przyszłego papieża, przygotowane na wszelki wypadek w trzech rozmiarach, wystawiono w poniedziałek w witrynie zakładu krawieckiego Gammarelli koło Panteonu w Rzymie.

 • Za kawę zapłacisz tam trzy razy więcej...

  Nawet trzy razy więcej niż Włoch może zapłacić za kawę w Rzymie zagraniczny turysta – alarmuje dziennik "Il Messaggero". Rzymska gazeta bierze w obronę narażonych na oszustwa obcokrajowców.

 • Coraz mniej bezpiecznie we Włoszech. Wszystko przez turystów i... tłok

  Zatłoczona do granic możliwości Wenecja i Florencja, ścisk na Capri zagrażający bezpieczeństwu, oblężone plaże, chaos w Rzymie, gdzie zwiedzający są nagabywani przez obnośnych sprzedawców – taki obraz turystyki we Włoszech przedstawia prasa.

 • ...już o parasolach – takie głosy pojawiają się w Rzymie coraz częściej. Władze miasta zdecydowały się więc wysłać na place inspekcje, które będą mierzyły zabytkową powierzchnię udostępnianą tak zwanym(...) jednak, że stolików na zabytkowych placach jest za dużo. Bo czy na przykład 734 krzesła i 277 parasoli na Piazza della Rotonda przed Panteonem nie jest lekką przesadą...

 • Turystyczna fala we Włoszech. Tłok i zagrożenie bezpieczeństwa

  Chaos w najczęściej odwiedzanych włoskich miastach: zatłoczona do granic możliwości Wenecja i Florencja, ścisk na Capri, oblężone plaże i tłumy w Rzymie, gdzie obnośni sprzedawcy nagabują turystów - tak włoskie media opisują zatrzęsienie turystyczne we Włoszech.

Dyskusje na temat: panteon w rzymie
 • Re: ​Włochy: Co najmniej 35 ofiar śmiertelnych katastrofy w Genui

  Np. PANTEON w Rzymie; stoi już prawie 2 tys.lat

 • Re: Rafalska do Wałęsy: Dzięki 500 plus mamy redukcję nędzy dzieci o 50 proc.

  Socjal to dzieło Szatana? Raczej Szatan to "panteon" syjonostyczy nie indoeuropejski. Poczytaj historie o poganskich reformach Solona i podzialech w Grecji czy optymatach/popularach w Rzymie w koncu o slowianskim opolu obszczinie itp

 • Re: Nowa okładka "Charlie Hebdo"

  Chrześcijaństwo poradziło sobie już z niejedną religią, więc chyba coś w sobie ma. Przykład: kiedyś w Rzymie czczono Jowisza, Junonę i cały panteon innych bożków, a dziś to miasto jest stolicą właśnie chrześcijaństwa.

 • Re: Panteon Narodowy w przyszłym roku

  Szatan zasiadł w Rzymie w IV wieku i zasiada tam do dziś ślepoto polska. Jakie mogą to btć "sakramenty" w organizacji religijnej gdzie przestępczość kwitnie ?

 • Re: Kosciol sobie poradzi

  Masz rację, że poradzi, bo to nieźle zorganizowana grupa o światowym zasięgu. Ale dlaczego musimy potępiać kulty regionalnych Bogów a czcić wyłącznie semickich ? W starożytnym Rzymie wybudowano Panteon, aby goszczący tam obcokrajowcy nie mieli kłopotu ze znalezieniem ołtarzy swych Bogów i mieli gdzie się do nich pomodlić.

 • Re: 27 kwietnia kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII

  Hestii. Aby zapełnić panteon, zaczęto też masowo tworzyć półbogów, tzw. świętych. I tworzy się ich do dnia dzisiejszego. Zawsze przypisujecie sobie czyjeś zasługi. 1. Uniwersytety powstawały wcześniej, niż niejaki Jezus założył swoja sektę. 2. To chrześcijanie spalili Bibliotekę aleksandryjską. To nie chrześcijanie wymyślili alfabet. 3. Kulturę Europa zawdzięcza Grecji i Rzymowi. W starożytnym Rzymie

 • Re: CBOS: Typowy niewierzący - młody, wykształcony mężczyzna z miasta

  , importowaną religią żydowską, starano się ją upodobnić do religii rzymian. Brakowało bogini, więc z Miriam uczyniono boginię, podobną do rzymskiej Hestii. Aby zapełnić panteon, zaczęto też masowo(...) chrześcijanie spalili Bibliotekę aleksandryjską. To nie chrześcijanie wymyślili alfabet. 3. Kulturę Europa zawdzięcza Grecji i Rzymowi. W starożytnym Rzymie wiedziano np. co to jest łaźnia i higiena