• Informacje na temat:

  papiestwo

Artykuły na temat: papiestwo
 • "Sueddeutsche Zeitung": Papiestwo ma służyć ludziom

  Niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung" w opublikowanym w poniedziałek komentarzu uznał za najważniejsze przesłanie pielgrzymki papieża Franciszka do Brazylii myśl, iż to papiestwo ma służyć ludziom, a nie ludzie papiestwu.

 • Ojciec papieża Franciszka wygłosił w młodości dwa referaty o papiestwie

  Ojciec Franciszka oraz babcia Rosa Bergoglio byli bardzo zaangażowani w działalność Akcji Katolickiej zanim na początku 1929 roku wyjechali na zawsze do Argentyny. Prelekcję "Papiestwo" ojciec Franciszka wygłosił w wieku zaledwie 17 lat w listopadzie 1925 roku podczas konferencji w mieście Asti, zorganizowanej z inicjatywy prezydium Diecezjalnej Federacji Młodzieży. Spośród różnych...

 • "Podważa prymat Piotrowy", "burzy papiestwo". Tradycjonaliści krytykują Franciszka

  Półtora miesiąca po wyborze papieża Franciszka ze strony bardziej tradycjonalistycznych środowisk kościelnych pojawiają się ostre słowa krytyki pod jego adresem. Biskupowi Rzymu zarzuca się, że zbyt ostentacyjnie unika przepychu, a swym bezpośrednim stylem burzy papiestwo.

 • Słowa krytyki pod adresem papieża: "Podważa prymat Piotrowy", "burzy papiestwo"

  Półtora miesiąca po wyborze papieża Franciszka ze strony bardziej tradycjonalistycznych środowisk kościelnych pojawiają się słowa krytyki pod jego adresem za to, że zbyt ostentacyjnie unika przepychu, a swym bezpośrednim stylem burzy papiestwo.

 • Msza Franciszka w Manili. Największe wydarzenie w historii papiestwa

  Od 6 do 7 milionów ludzi wzięło udział w dzisiejszej mszy papieża Franciszka w stolicy Filipin Manili - ogłosił rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi. Podkreślił, że to było największe pod względem liczby uczestników wydarzenie w historii papiestwa.

 • Msza Franciszka w Manili - największe wydarzenie w historii papiestwa

  Od 6 do 7 milionów ludzi wzięło udział we mszy papieża Franciszka w niedzielę w stolicy Filipin Manili - ogłosił rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi. Podkreślił, że było to największe pod względem liczby uczestników wydarzenie w historii papiestwa.

 • Włoska prasa: Po synodzie - nowa faza papiestwa, bardziej dramatyczna

  Nowa faza papiestwa, głęboki rozłam w kościelnej hierarchii, wielki przełom w podjęciu kontrowersyjnej tematyki - tak włoska prasa komentuje w niedzielę zakończony synod na temat rodziny. Gazety kładą nacisk na jego historyczny przebieg i zmiany w Kościele.

 • Abp Sawa o wyborze Franciszka I: To nowy znak w historii papiestwa

  Wybór kard. Jorge Mario Bergoglia na papieża Franciszka I jest nowym znakiem w historii papiestwa, który uważam za pozytywny - powiedział prawosławny metropolita Warszawy i całej Polski abp Sawa. Dodał, że prawosławni oczekują dobrej współpracy.

 • "Corriere della Sera": Niespodzianka Franciszka

  ..."Niespodzianka Franciszka" - tak wybór Jorge Maria Bergoglia obwieszcza w czwartek "Corriere della Sera". "Papiestwo opuszcza Europę i jedzie do obu Ameryk" - stwierdza w komentarzu znany włoski watykanista Luigi Accattoli.

 • Kilka ciekawych faktów o poprzednim papieżu, który abdykował

  Abdykacja Benedykta jest pierwszą dobrowolną abdykacją papieża od ponad 700 lat. Papiestwo poprzedniego papieża, który sam zrzekł się tiary, było wyjątkowe nie tylko ze względu na jego abdykację. Oto kilka faktów, które powinniście wiedzieć o bardzo specyficznym pontyfikacie Celestyna V.

Wideo na temat: papiestwo
 • Autorski przegląd prasy Tomasza Skorego

  Zdjęcia papieża na wszystkich okładkach, Franciszkowi poświęconych jest dodatek do Polski The Times oraz 8 pierwszych stron Wyborczej i po 9 w Rzeczpospolitej i Super Expressie. Tytuły - skromny, bliski ludziom, bezkompromisowy w sprawach moralnych i naturalny. Uwagę zwracają krytyka próżności i materializmu i słowa, które papiestwo okazują w sposób dotąd niespotykany: "Głośmy Chrystusa, inaczej

 • Autorski przegląd prasy Tomasza Skorego

  Wszystkie piątkowe gazety poświęcają mnóstwo miejsca końcowi pontyfikatu Benedykta XVI. "Gazeta Wyborcza" pisze m.in. o faworytach do papiestwa i o tym, kto obecnie rządzi Watykanem. Na pierwszej stronie donosi także o przekrętach, jakie miały miejsce przy budowie polskich dróg. "Rzeczpospolita" dotarła z kolei do raportu CBA, z którego wynika, że najbardziej korupcjogennymi dziedzinami będą w najbliższych miesiącach informatyzacja w administracji i podział środków z UE. Więcej w codziennym...

Dyskusje na temat: papiestwo