• Informacje na temat:

  papież

Artykuły na temat: papież
 • Papież podziękował Polakom

  Papież Franciszek podziękował w środę podczas audiencji generalnej ofiarodawcom choinki z Polski, która stoi na placu świętego Piotra. Wezwał też Polaków, aby wspierali Kościół na Wschodzie.

 • Papież na papierze

  ..."Kolacja z papieżem i inne historie" Jasia Gawrońskiego to książka wyjątkowa, ale nie tylko dlatego, że zawiera niepublikowane wcześniej w papierowej wersji...

 • Prywatne rozmowy papieża Franciszka

  ..."Powiedz dziennikarzom, że moje rozmowy telefoniczne nie są żadną sensacją" - powiedział pewnego dnia Jorge Bergoglio. O tym, że papież Franciszek dzwoni znienacka do ludzi i rozmawia z nimi o ich(...), tu papież Franciszek".

 • Historyczna msza papieża Franciszka

  Papież Franciszek odprawił w środę, w trzecim dniu wizyty w Birmie mszę w Rangunie, w której uczestniczyło około 150 tysięcy osób. W homilii apelował do Birmańczyków, by nie odpowiadali przemocą na przemoc i krzywdy.

 • Papież Franciszek powrócił z pielgrzymki

  Papież Franciszek powrócił w sobotę wieczorem z 21. zagranicznej pielgrzymki, w trakcie której odwiedził Birmę i Bangladesz. Samolot linii lotniczych Bangladeszu, którym leciał papież ze współpracownikami i dziennikarzami, wylądował na lotnisku w Rzymie.

 • Chile: Papież Franciszek rozpoczął pielgrzymkę

  Papież Franciszek przybył do Chile. Papieski samolot po 15 godzinach lotu wylądował w nocy z poniedziałku na wtorek naszego czasu w stolicy kraju, Santiago. To szósta podróż papieża do Ameryki Łacińskiej.

 • Watykan: Papież odwołał audiencje

  Papież Franciszek odwołał planowane na dziś audiencje. Jak powiedział rzecznik Stolicy Apostolskiej, ksiądz Federico Lombardi, papież ma niewielką gorączkę.

 • Papież Franciszek w trakcie lotu w Chile udzielił w czwartek na pokładzie samolotu ślubu stewardessie i stewardowi - podały media, których wysłannicy towarzyszą papieżowi w podróży do Ameryki Południowej. Jak podkreślono to absolutnie pierwsze takie wydarzenie.

 • Niezwykła inicjatywa papieża Franciszka

  Papież Franciszek postanowił pomóc producentom i sprzedawcom żywności ze środkowych Włoch pogrążonych w trudnościach z powodu niedawnych trzęsień ziemi. Papieski jałmużnik abp Konrad Krajewski pojechał tam kupić produkty w imieniu papieża.

 • Papież Franciszek zignoruje Trumpa?

  Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump podczas wspólnej konferencji prasowej z przebywającym z wizytą w Waszyngtonie premierem Włoch Paolo Gentilonim wyraził nadzieję, że uda mu się spotkać z papieżem Franciszkiem. Zdaniem amerykańskich komentatorów zapowiadanie przez Trumpa spotkania z papieżem, jeszcze zanim Watykan potwierdził, że do niego dojdzie, grozi Trumpowi zarzutami, że papież go...

Zdjęcia na temat: papież
Wideo na temat: papież
 • Realny i wirtualny portret papieża

  1 maja rozpocznie się odsłanianie największego portretu papieża, złożonego z ponad 100 tysięcy zdjęć Polaków. A to nie koniec - powstanie bowiem jeszcze jeden, wirtualny obraz Jana Pawła II.

 • "Po beatyfikacji wciąż powinniśmy poznawać życie papieża"

  Czas po beatyfikacji papieża powinniśmy poświęcić na kontynuowanie poznawania pontyfikatu Jana Pawła II i jego życia - podkreślił kardynał Kazimierz Nycz.

 • Nałęcz: Będzie miłym zachowaniem, żeby papież był na 1050-leciu chrztu Polski

Dyskusje na temat: papież
 • Re: Papież Benedykt XVI abdykuje!

  TO w sumie niewesołą wiadomosc. Ale jak widać w tv, papież jestzmeczony i raczej niezdrowy, wiec to, ze nei ma sily, wydaje m isięzrozumiale. Szacun!

 • Re: Papież Benedykt XVI abdykuje!

  Nie, nie świadczy ! To ewenement, ale należy pamiętać, że papież oprócz posiadania pewnego namaszczenia do sprawowania posługi apostolskiej od samego Jezusa, jest człowiekiem i podlega ludzkim słabością, skoro podjął taką decyzję należy więc ją uszanować i przyjąć ze zrozumieniem. Miłego dnia:)

 • Re: Papież Franciszek otrzymał Order Uśmiechu

  To jest imam a nie żaden papież. Papieżem jest nadal Benedykt.

 • Re: Papież Benedykt XVI abdykuje!

  Nie, nie świadczy ! To ewenement, ale należy pamiętać, że papież oprócz posiadania pewnego namaszczenia do sprawowania posługi apostolskiej od samego Jezusa, jest człowiekiem i podlega ludzkim(...) pedofilów .Czy ws ród apostołów był papież?Czy Jezus robił hierarchiczne zamianowania? Czy apostołowie różnili się ubiorem od ówczesnych ludzi?apostołowie pracowali na swoje utrzymanie,Paweł oprócz tego,że

 • Re: Co sądzisz o abdykacji papieża Benedykta XVI?

  Mi trudno się zdecydować .... Z jednej strony rozumiem, że papież chce żeby jego następca był człwoiekiem w pełni sił, bo sam nie daje rady, ale z drugiej strony zostać papieżem to nie jest zawód, tylko misja, którą raczej pełni się do końca....

 • Re: Papież przeprosił za słowa o biskupie z Chile w związku z pedofilią

  zasadą papieży od wieków do Benedykta XVI było, że papież powinien mówić publicznie jak najmniej, zabierać głos w homiliach i bullach oraz encyklikach, stać zawsze na gruncie Pisma Św., bo wtedy nie popełni błędu (na tym polega nieomylność papieska), a nie ochoczo paplać do mediów, bez głębszego namysłu, bo wystarczy jedno zdanie, wyraz, żeby zachwiać autorytetem papieża, następcy Św. Piotra

 • Re: Co sądzisz o abdykacji papieża Benedykta XVI?

  Piszą o papieżu a ani słowa o Bogu. Wg mnie kościół całkowicie pogrąża się w swoich kłamstwach w temacie istnienia Boga. Jak z tego teraz wynika papieży może być dwóch, a może trzech a może i stu(...) i robienia na nim kasy. Cierpienia papieży porównuje się do mąk Chrystusa. To już zaszło za daleko. Takich Chrystusów na ziemi jest miliony i jakoś nikt się o nich nie troszczy. Teraz ciekawi mnie

 • Re: Papież Franciszek w spowiedzi

  Po co piszesz, skoro nie masz pojęcia czym jest grzech?