• Informacje na temat:

  papirologia

Artykuły na temat: papirologia
 • W Warszawie zmarła w sobotę w wieku 83 lat prof. Anna Świderkówna - wybitny papirolog, znawczyni kultury antycznej, w tym pism Starego i Nowego Testamentu - poinformował w niedzielę prof. Jan Grosfeld z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

 • Papirus z IV wieku sugeruje, że Jezus mógł mieć żonę

  Profesor historii wczesnego chrześcijaństwa z Uniwersytetu Harvarda ujawniła fragment papirusu z IV wieku z rękopisem w języku koptyjskim, w którym znajduje się zdanie sugerujące, że Jezus Chrystus mógł mieć żonę.

 • Fragment karty wczesnośredniowiecznej biblii znaleziono w Gdańsku, w czasie prowadzonych dwa lata temu wykopalisk. Na niewielkim strzępie pergaminu widnieją urywki rzadkiego łacińskiego przekładu IV księgi Ezdrasza - apokryficznej księgi Starego Testamentu.

 • ​Polscy archeolodzy odkryli w al-Ghazali w Północnym Sudanie unikatowy kościół w bizantyńskiej architekturze monastycznej, dużą liczbę fragmentów steli grobowych i inskrybowanych naczyń. Zweryfikowali również dotychczasową wiedzę o tym średniowiecznym centrum pielgrzymkowym.

 • Fragment karty wczesnośredniowiecznej biblii znaleziono w Gdańsku, w czasie prowadzonych dwa lata temu wykopalisk. Na niewielkim strzępie pergaminu widnieją urywki rzadkiego łacińskiego przekładu IV księgi Ezdrasza - apokryficznej księgi Starego Testamentu.

 • Zanim ruszy budowa metra, musi się zakończyć 106 miejskich inwestycji w jej sąsiedztwie. Dla wielu z nich nie ma jeszcze nawet projektów. Jeszcze latem cały ten misterny plan się może posypać - usłyszało nieoficjalnie "Życie Warszawy".

Dyskusje na temat: papirologia
 • Re: Papież do księży: Nie proście wiernych o pieniądze za sakramenty

  Coś w tym jest, nie przeczę. Nie wszystkich księży, można mierzyć tą samą miarą. Jaki jest bilans, wiesz może ? Denerwuje mnie to, że gdy chciałem ochrzcić dziecko to musiałem załatwiać zgody księdza z innej parafii, wyciągać dokumenty ze swojego chrztu ... ta papirologia to była masakra. Gdybym miał się znowu "ożenić po raz pierwszy" to nie brałbym ślubu kościelnego.

 • Re: Dzienniczki nauczyciela mają pokazać czas pracy

  I bardzo dobrze. W końcu udowodnię, że mój czas pracy przekracza 40 godzin!! 4godz zajęć dla maturzystów, 4 godziny kóka zainteresowań - prowadzę kilka grup, 1 godzina tzw karciana, przygotowanie się do zajęć, sprawdziany, testy, konferencje, spotkania z rodzicami, sprawy administracyjne, wycieczki, obozy , matury oraz papirologia psychologiczna tzw ipety. Dajcie już ludzie spokój z tymi

 • A nasza Policja??

  zapraszam do startowania bo to co widzicie w W11 i innych beznadziejnych filmach to pic na wodę w Policji Papirologia jest na pierwszym miejscu a czy widział tam ktoś żeby który ś z aktorów rozpisywał

 • Re: Ziobro: Gdyby wyborcy o tym wiedzieli, Tusk przegrałby z kretesem

  było szkołą wyższej jazdy papirologia i masa głupot o których szkoda mówić. Powiem tak lepiej było zwolnić 300 osób niż boksować się z tępą administracją i chorymi papierami