• Informacje na temat:

  papirus

Artykuły na temat: papirus
 • "L'Osservatore Romano" o koptyjskim papirusie: To fałsz

  Koptyjski papirus z IV wieku, sugerujący, że Jezus mógł mieć żonę, jest fałszywy - taka jest odpowiedź watykańskiego dziennika "L'Osservatore Romano" na rękopis, zaprezentowany przez badaczkę wczesnego chrześcijaństwa Karen King z Uniwersytetu Harvarda.

 • Papirus z IV wieku sugeruje, że Jezus mógł mieć żonę

  Profesor historii wczesnego chrześcijaństwa z Uniwersytetu Harvarda ujawniła fragment papirusu z IV wieku z rękopisem w języku koptyjskim, w którym znajduje się zdanie sugerujące, że Jezus Chrystus mógł mieć żonę.

 • Koptyjski papirus z czwartego wieku, sugerujący, że Jezus mógł mieć żonę, jest fałszywy - napisał watykański dziennik "L'Osservatore Romano". Gazeta nazywa rękopis - zaprezentowany przez badaczkę wczesnego chrześcijaństwa Karen King z Uniwersytetu Harvarda - "nieudaną podróbką", przeznaczoną "na sprzedaż".

 • Pożółkły papirus dowodem na małżeństwo Jezusa?

  Amerykańscy naukowcy natrafili na nieznany dotąd apokryf, który może poddać w wątpliwość stan cywilny Jezusa. Na nieznanym do tej pory skrawku starożytnego papirusu znajduje się zapis w języku koptyjskim: "Jezus powiedział do nich, moja żona…".

 • "Rośliny biblijne" w łódzkiej Palmiarni. Jakie mają znaczenie?

  ...​Cedr, wawrzyn, palma daktylowa, papirus, ale też trzcina i aloes - to przykłady roślin, które pojawiają się w "Piśmie Świętym". Przed Wielkanocą w łódzkiej Palmiarni można na wystawie zobaczyć i poznać "rośliny biblijne".

 • Jezus miał żonę? Nowe doniesienia naukowców

  Fragment papirusu, na którym możemy przeczytać o tym, że Jezus mógł mieć żonę, może być prawdziwy - czytamy w serwisie mashable.com.

 • "Surrealistyczne wydarzenie". Muzeum wyprzedaje papirusy, by przetrwać

  Muzeum papirusów w mieście Siracusa na Sycylii wystawiło na sprzedaż 20 fragmentów bardzo cennych eksponatów. Prywatna placówka zrobiła to, by się móc utrzymać. Z powodu znacznej redukcji finansowania z kasy regionu muzeum grozi zamknięcie. To jedyna taka placówka świecie.

 • Odkryto dwa wiersze Safony

  Dwa wiersze Safony - jeden niemal kompletny, drugi zachowany we fragmentach - zidentyfikował brytyjski filolog klasyczny i papirolog, Dirk Obbink. Papirus z tekstem znajduje się w posiadaniu anonimowego kolekcjonera.

 • ...​Dwa wiersze Safony - jeden niemal kompletny, drugi zachowany we fragmentach - zidentyfikował brytyjski filolog klasyczny i papirolog, Dirk Obbink. Papirus z tekstem znajduje się w posiadaniu anonimowego kolekcjonera.

 • Pożegnanie z dymkiem

  Wierszyk - tak arcygrafomański, że aż uroczy - ukazał się we lwowskim "Dzienniku Polskim" w roku 1885, pod tytułem równie długim jak dramatycznym "Papirus zatruwa naszą młodzież, dla Boga ratujcie!". Wyszedł spod pióra Antoniego Sozańskiego, bibliografa i starożytnika.

Dyskusje na temat: papirus