• Informacje na temat:

  papusza

Artykuły na temat: papusza
 • Swojego pomnika doczekała się w Gorzowie cygańska poetka Bronisława Wajs , znana jako Papusza.

 • "Papusza" nagrodzona na festiwalu w Indiach

  ..."Papusza" Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego zdobyła dwie główne nagrody - dla najlepszego filmu i za najlepszą reżyserię – na 12. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Pune w Indiach. W ten sposób obraz ma już na koncie 10 zagranicznych nagród.

 • "Papusza", "Adwokat" i "Don Jon" w kinach

  W piątek do polskich kin trafia "Papusza". Historia niezwykłej kobiety Bronisławy Wajs. Pierwszej romskiej poetki, która spisała i wydała swoje wiersze. Wśród premier weekendu jest też "Adwokat" nowy film Ridleya Scotta, twórcy m.in "Gladiatora" oraz oryginalna love story "Don Jon".

 • Krzysztof Krauze nie żyje

  Nie żyje polski reżyser i scenarzysta filmowy Krzysztof Krauze. Miał 61 lat. W 2006 roku lekarze zdiagnozowali u niego raka prostaty. Do jego najważniejszych filmów należały: "Gry uliczne", "Dług", "Mój Nikifor", "Plac Zbawiciela" i "Papusza".

 • Znamy zwycięzców OFF Plus Camery!

  Najważniejszy laur festiwalu, Krakowską Nagrodę Filmową - w wysokości 100 tys. dolarów - otrzymał Robin Campillo za film "Eastern boys". Polski Noble Filmowy zdobyła "Ida" Pawła Pawlikowskiego, a specjalne wyróżnienie "Papusza" Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze, natomiast Nagroda FIPRESCI trafiła do filmu "Blind". Nagrodę Publiczności otrzymał film "Wilgotne miejsca".

 • Jan Kanty Pawluśkiewicz w RMF FM: Kobieta jest jedną z najpiękniejszych niewiadomych tego świata

  ...filmu "Papusza".

 • Głośny film o romskiej poetce wchodzi do kin

  Nowy obraz Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego, opowiadająca o życiu cygańskiej poetki "Papusza", wchodzi w piątek do kin. W obsadzie są m.in. Jowita Budnik, Antoni Pawlicki i Zbigniew Waleryś. Film jest czarno-biały, bohaterowie mówią w językach polskim i romskim.

 • Polski film powalczy o laury na festiwalu w Karlowych Warach

  Organizatorzy 48. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach ogłosili program najważniejszych sekcji tej imprezy. Wśród 14 konkursowych tytułów, które powalczą o Kryształowy Globus, znalazł się film "Papusza" Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze.

 • 15 filmów w Konkursie Głównym w Gdyni

  Organizatorzy 38. Festiwalu Filmowego w Gdyni ogłosili tytuły filmów, które w tym roku powalczą w Konkursie Głównym o Wielką Nagrodę Złotych Lwów. Są wśród nich "Papusza" Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego, "W imię..." Małgorzaty Szumowskiej czy "Drogówka" w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego.

 • Nie żyje Krzysztof Ptak. Wybitny operator filmowy

  Trzaskalskiego, "Pornografia" Jana Jakuba Kolskiego, "Mój Nikifor" Krzysztofa Krauzego, "Dom Zły" Wojciecha Smarzowskiego czy "Papusza" Krzysztofa Krauzego i Joanny Kos-Krauze. Za swoją twórczość...

Zdjęcia na temat: papusza
Dyskusje na temat: papusza