• Informacje na temat:

  parabellum

Artykuły na temat: parabellum
 • ...​Straż Graniczna zamówiła amunicję kalibru 9 mm Parabellum. Umowa dotyczy dostawy 1 500 000 sztuk nabojów, a jej wartość to 1,215 mln PLN.

 • Samobójstwo z nielegalnej broni

  Strzał w głowę z pistoletu parabellum zakończył życie 54-letniego byłego funkcjonariusza straży granicznej.

 • Warszawski Piknik Strzelecki

  Na wiosnę Strzelnica Parabellum szykuje kolejna dawkę strzeleckich emocji. 15 maja na strzelnicy Wojskowej Akademii Technicznej wszyscy miłośnicy mocnych wrażeń będą mieli okazję po raz kolejny spróbować swoich sił w wielu konkurencjach podczas Warszawskiego Pikniku Strzeleckiego.

 • Warszawski Piknik strzelecki zbliża się wielkimi krokami. Już 5 września na strzelnicy Wojskowej Akademii Technicznej, przy ul. Kocjana 70 A, PK-U Parabellum szykuje szereg wystrzałowych atrakcji.

 • Warszawski Piknik Strzelecki

  ...5 września na strzelnicy Wojskowej Akademii Technicznej przy ul. Kochana 70 A odbędzie się kolejna odsłona cyklu imprez strzeleckich organizowanych pod nazwą Warszawski Piknik Strzelecki. Piknik organizowany jest przez PK-U "Parabellum" Sp. z o.o. już po raz VI.

 • NATO, czyli przekalibrowanie armii

  ...pistoletu, w którym były najczęściej używane, tak naprawdę zaprojektowane przez Borysa Siemina) rosyjskie naboje 9 mm mają długość 18 mm. Zachodnie naboje pistoletowe 9 mm zwane "parabellum" są dłuższe - mają 21 mm. Naboje Makarowa i parabellum mimo tego samego kalibru zdecydowanie się różnią i ze względu na rozmiary - wymagają zupełnie innej broni. Decydując się na wejście do NATO Polska...

 • Wyjątkowe kamizelki kuloodporne powstają w łódzkich zakładach Moratex. Ważą niecałe dwa kilogramy, a w zależności od potrzeb chronią od pocisków tetetki parabellum, a nawet kałasznikowa. Do końca roku dostaną je nasi polscy pogranicznicy.

 • Policjanci przekazali muzealnikom historyczną broń

  Chodzi o trzy pistolety: artyleryjski Parabellum z 1916 roku, będący na wyposażeniu armii niemieckiej, niemiecki pistolet Walther P38 z 1939 roku oraz rzadki egzemplarz broni Sauer&Sohn Suhl z 1941(...) operacji. Parabellum zostało zarekwirowane gangsterom, podczas zwalczania grup mafijnych w połowie lat 90. Ten oryginalny egzemplarz z czasów pierwszej wojny światowej był używany do przestępczych...

 • Pistolet Alego Agcy trafi do muzeum w Wadowicach

  Pistolet Browning H.P. kaliber 9 Parabellum, z którego strzelał Agca, jest przechowywany w Muzeum Kryminologicznym w Wiecznym Mieście. Do placówki przekazał go prezes rzymskiego sądu. W listopadzie zeszłego roku polskie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zwróciło się do włoskiego Ministerstwa Sprawiedliwości z prośbą o wypożyczenie broni na wystawę w Wadowicach. Zostanie ona otwarta...

 • Rozebrany na części pistolet Parabellum, kaliber 9 mm, produkcji węgierskiej w sobotę został wykryty w bagażu kobiety, udającej się z Wilna do Dublina. Podejrzewa się, że gazowy pistolet był przerobiony na bojowy. W bagażu polskiej obywatelki wykryto też dwa baloniki gazowe i paralizator elektryczny.