• Informacje na temat:

  paragraf 22

Artykuły na temat: paragraf 22
 • Reforma sądownictwa utknęła, czyli Paragraf 22

  ...się jednak zaciął i utknęła reforma obu tych instytucji. Paragraf 22 Krajowa Rada Sądownictwa nie może się zebrać, dopóki nie zostanie zwołane jej posiedzenie. Przez pośpiech w tworzeniu przepisów...

 • Dobre liceum nie dla gimanzjalistów spod "paragrafu 32"

  Jutro Ministerstwo Edukacji oraz Centralna Komisja Egzaminacyjna mają ogłosić wyniki feralnego egzaminu gimnazjalnego. Od ilości uzyskanych punktów zależy dalsza edukacja uczniów; w lepszym czy gorszym liceum. Resort Katarzyny Hall wciąż nie rozwiązał paragrafu 32, jak w nawiązaniu do absurdalnego prawa opisanego w powieści "Paragraf 22" nazwano sporny punkt gimnazjalnego testu.

 • Wypadek premier Szydło: Prokuratura przesłuchała świadków

  Prokuratura w Krakowie przesłuchała 22 świadków wypadku premier Beaty Szydło. Wśród przesłuchanych nie ma jeszcze kierowcy seicento.

 • Zawiadomienie CBA ws. marszałka województwa lubelskiego

  Prokuratura Okręgowa w Lublinie zbada zawiadomienie Centralnego Biura Antykorupcyjnego dotyczące marszałka województwa lubelskiego. Kontrola CBA wykazała, że na skutek jego decyzji sześć grup producenckich uzyskało 22 mln zł nienależnej dotacji.

 • Na mocy decyzji Sądu Najwyższego, sprawa gangsterów za zastrzelenie w 2004 r. w przestępczych porachunkach Wojciecha Cz., "Focusa" wraca do sądu I instancji. Wcześniej skazano ich na 25 lat więzienia, ale na podstawie paragrafu uchylonego przez TK.

 • Rosjanie nie przestrzegają umowy

  Rosyjskiej o grobach i miejscach pamięci ofiar wojen i represji podpisaną w Krakowie 22 lutego 1994 roku.

 • W Londynie rusza Festiwal Filmów Polskich

  W brytyjskiej stolicy rusza 10. edycja festiwalu "Kinoteka". Do 22 marca polskie filmy będą mogli oglądać również widzowie w Edynburgu i Belfaście. Na liście wyświetlanych filmów znajdą się między innymi obrazy Kieślowskiego, Polańskiego, Wajdy, Kutza i Komasy.

 • Sawczenko zapłaciła Rosjanom grzywnę. „Powiedziała, żeby się nią udławili”

  Powiedział on, że Nadia czuje się lepiej, że zaczęła trochę jeść. Opowiadał, że (Rosjanie) dali jej dokumenty, żeby mogła wrócić na Ukrainę. Jest tam paragraf, w którym trzeba się przyznać, że(...) oskarżyły, a następnie skazały Sawczenko na 22 lata kolonii karnej, uznając ją za współwinną śmierci dwóch rosyjskich dziennikarzy podczas walk w Donbasie w 2014 roku. Sawczenko, która jako urlopowana...

 • Nadia Sawczenko zapłaciła grzywnę, co pozwoli jej odzyskać wolność

  ...on, że Nadia czuje się lepiej, że zaczęła trochę jeść. Opowiadał, że Rosjanie dali jej dokumenty, żeby mogła wrócić na Ukrainę. Jest tam paragraf, w którym trzeba się przyznać, że przekroczyła granicę(...), a następnie skazały Sawczenko na 22 lata kolonii karnej, uznając ją za współwinną śmierci dwóch rosyjskich dziennikarzy podczas walk w Donbasie w 2014 roku. Sawczenko, która jako urlopowana oficer...

 • Zmarł reżyser kultowego "Absolwenta"

  ...filmów jak "Paragraf 22", "Porozmawiajmy o kobietach", "Silkwood", "Pracującą dziewczynę" i "Dowcip". Jego ostatnim filmem była "Wojna Charliego Wilsona" z 2007 roku.

Dyskusje na temat: paragraf 22