• Informacje na temat:

  parasol

Artykuły na temat: parasol
 • Nie żyje łączniczka batalionu "Parasol" ps. Kama

  Maria Stypułkowska-Chojecka "Kama" - łączniczka batalionu "Parasol” Armii Krajowej, uczestniczka powstania warszawskiego - nie żyje. Miała 89 lat.

 • Nie żyje gen. Janusz Brochwicz-Lewiński ps. Gryf, powstaniec, żołnierz "Parasola"

  ...​Nie żyje gen. brygady Janusz Brochwicz-Lewiński ps. Gryf, bohater powstania warszawskiego, żołnierz batalionu AK "Parasol", dowódca grupy szturmowej, która broniła Pałacyku Michla na Woli. Informację na Twitterze podał prezydent Andrzej Duda.

 • ​Seremet: Nad Amber Gold nie był roztoczony parasol ochronny

  ...- Nad Amber Gold nie był roztoczony parasol ochronny; moja wiedza nie uzasadnia tezy, że ktoś stał za Marcinem P. i Amber Gold - mówił dziennikarzom b. prokurator generalny Andrzej Seremet po zakończeniu czwartkowego przesłuchania przez komisję śledczą.

 • Prezydent Duda uczcił weterana z "Parasola"

  W czwartek odbyła się wzruszająca wizyta prezydenta Andrzeja Dudy na 95. urodzinach generała brygady Janusza Brochwicz-Lewińskiego - żołnierza złożonego w dużej mierze z harcerzy Szarych Szeregów i mocno skrwawionego w Powstaniu Warszawskim batalionu Armii Krajowej "Parasol".

 • Nowa odsłona afery podkarpackiej. Czy oskarżeni o wyłudzenia 10 mln zł unijnych dotacji biznesmeni mieli parasol ochronny polityków?

 • "Słowik", "Parasol" i "Wańka" zatrzymani. Chodzi m.in. o wyłudzenie 35 mln zł

  Ścisłe kierownictwo gangu pruszkowskiego ponownie w rękach policji. Wśród kilkunastu zatrzymanych w Warszawie i na Dolnym Śląsku są m.in. Słowik, Parasol, Młody Wańka i Fabian. Chodzi m.in. o wyłudzenie blisko 35 mln zł - dowiedział się reporter RMF FM.

 • "Sieci": Kuźmiuk o wyłudzeniach VAT-u: Są sygnały, że był parasol ochronny nad przekrętami

  Na pewno ministrowie finansów wiedzieli, co się dzieje, bo jako opozycja pytaliśmy o to rządzących. Są sygnały świadczące o tym, że był parasol ochronny nad tymi przekrętami. "Nam nie można było ruszać paliw. Myśmy alarmowali już za poprzedniej władzy, że te paliwa wjeżdżają i są sprzedawane bez VAT, i nie można było tego ruszać" - powiedział niedawno ważny przedstawiciel związku zawodowego...

 • "Tęczowy parasol" dla dzieci niepełnosprawnych

  W atmosferze mikołajkowej zabawy zakończył się projekt "Tęczowy parasol", realizowany przez Stowarzyszenie Dobroczynne "Res Sacra Miser".

 • Trwa akcja samorządu radców prawnych "Niebieski parasol", polegająca na udzielaniu wszystkim potrzebującym bezpłatnych porad prawnych. To jej druga edycja. Motywem przewodnim jest prawo pracy, w tym mobbing i dyskryminacja ze względu na płeć i wiek.

 • Parasol dla palaczy w Poznaniu

  Pierwszy w Polsce parasol dla palaczy testuje port lotniczy w Poznaniu. Urządzenie, pod którym mieści się 10 osób, wciąga dym papierosowy. W ten sposób znajdujące się w pobliżu osoby niepalące nie będą już narzekały na obecność palaczy.

Zdjęcia na temat: parasol
Wideo na temat: parasol
 • ​Kamiński: Parasol ochronny nad infoaferą. Schetyna i Tusk odpowiedzialni

  "Żadna z tych instytucji nie sprawuje skutecznej kontroli nad władzą. Ubolewam nad tym" - mówi b. szef CBA Mariusz Kamiński pytany przez słuchaczy RMF FM, "które instytucje uważa za obecnie skutecznie sprawujące kontrolę nad władzą? CBA, NIK czy może Prokuraturę Generalną". "Dziś nikt nie patrzy rządzącym na ręce. To robiło CBA pod moim kierownictwem". A CBA dziś? "Dziś zbyt długo trwa wyjaśnianie sprawy afery informatycznej i zbyt niski jest szczebel osób odpowiedzialnych, które do tej pory...

 • Turyści kupują w Watykanie znaczki pocztowe okresu sede vacante

  W okresie sede vacante zarabia watykańska poczta. Jak świeże bułeczki sprzedają się znaczki z aniołem trzymającym parasol, pod którym znajdują się dwa skrzyżowane klucze Stolicy Apostolskiej.

 • 70 lat temu wykonano wyrok na kacie Warszawy

  To była jedna z najgłośniejszych i najbardziej spektakularnych akcji polskiego podziemia. 1 lutego 1944 roku w centrum Warszawy grupa żołnierzy Batalionu "Parasol" wykonała wyrok na kacie Warszawy - dowódcy SS i Policji Dystryktu Warszawskiego Franzu Kutscherze.

Dyskusje na temat: parasol