• Informacje na temat:

  parlament europejski

Artykuły na temat: parlament europejski
 • Zdzisław Krasnodębski wiceszefem Parlamentu Europejskiego

  Parlament Europejski wybrał w czwartek europosła PiS Zdzisława Krasnodębskiego na swojego nowego wiceprzewodniczącego. Polski polityk był kandydatem grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR).

 • Parlament Europejski ma nowego szefa

  Kandydat największej frakcji w PE, centroprawicowej Europejskiej Partii Ludowej, Włoch Antonio Tajani został we wtorek wieczorem wybrany na stanowisko przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Wybór nowego przewodniczącego zajął europosłom 12 godzin.

 • Parlament Europejski ocenił cięcia unijnego budżetu

  Parlament Europejski skrytykował cięcia, które zaproponowała Komisja Europejska w projekcie unijnego budżetu na lata 2021-2027. Zdaniem europosłów finansowanie wspólnej polityki rolnej i polityki spójności musi zostać utrzymane przynajmniej na obecnym poziomie.

 • Szef Parlamentu Europejskiego krytykuje Tuska

  Szef Parlamentu Europejski Antonio Tajani oświadczył w czwartek, że chce spotkać się z liderami państw Unii Europejskiej, m.in. nowym premierem polskiego rządu Mateuszem Morawieckim, by porozmawiać o reformie Wspólnoty. Skrytykował także Donalda Tuska za jego list w sprawie migracji.

 • Parlament Europejski przyjął CETA

  Parlament Europejski w środę podjął decyzję o zatwierdzeniu unijno-kanadyjskiej umowy o wolnym handlu CETA. Za ratyfikacją opowiedziało się 408 z prawie 700 europosłów. Przegłosowano również stanowisko w sprawie kształtu reformy unijnego systemu pozwoleń na emisję CO2 (ETS).

 • Parlament Europejski poparł działania KE wobec Polski

  Posłowie Parlamentu Europejskiego poparli w rezolucji działania Komisji Europejskiej ws. uruchomienia wobec Polski art. 7 traktatu o UE. W głosowaniu wzięło udział 617 europosłów; za rezolucją opowiedziało się 422, przeciw 147, a 48 wstrzymało się od głosu.

 • Ratyfikacja umowy klimatycznej zatwierdzona przez Parlament Europejski

  ...​Parlament Europejski w imieniu Unii Europejskiej zatwierdził ratyfikowanie światowego porozumienia klimatycznego. Ma ono pomóc w utrzymaniu wzrostu globalnej temperatury na poziomie mniejszym niż 2 stopnie Celsjusza w stosunku do epoki przedindustrialnej.

 • Skład kebabów pod lupą Parlamentu Europejskiego

  Parlament Europejski może zablokować propozycję Komisji Europejskiej, by umożliwić wykorzystywanie fosforanów w mięsie na kebab. Powód to obawy dotyczące zdrowia. We wtorek w tej sprawie opinię przegłosowała komisja zdrowia.

 • Wicepremier Gliński zapowiada interwencję w Parlamencie Europejskim

  Zwrócimy się do Parlamentu Europejskiego o zmianę ekspozycji w Europejskim Domu Historii w Brukseli, bo ona jest bardzo jednostronna i niesprawiedliwa - zapowiedział w czwartek w TVP wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

 • Zdecydowana odpowiedź Orbana na rezolucję Parlamentu Europejskiego

  ...​Węgierski premier Viktor Orban określił najnowsze posunięcia Parlamentu Europejskiego przeciwko jego krajowi jako "przejaw błędnej polityki". PE uchwalił w środę rezolucję wzywającą do stwierdzenia naruszania przez Węgry wartości europejskich.

Zdjęcia na temat: parlament europejski
Wideo na temat: parlament europejski
 • Parlament europejski zagłosował za końcem zimowej zmiany czasu

  Strasburg, Francja. Parlament europejski przegłosował rezolucję, w której przedstawia wsparcie dla likwidacji zimowej zmiany czasu. W głosowaniu 384 europarlamentarzystów poparło nowy akt prawny, 153(...) obowiązuje we wszystkich krajach europejskich z wyjątkiem Białorusi i Islandii. W Polsce wprowadzono ją w 1977 r.

 • Jerzy Buzek: Havel cieszył się większym uznaniem w Polsce niż w Czechach

  "Vaclav Havel był człowiekiem o bardzo dobrym smaku, co było niezwykle trudne w epoce komunistycznej, zwłaszcza w Czechosłowacji, gdzie reżim był ostrzejszy niż w Polsce. Swoje dramaty pisał bardzo prosto, aby mogły go zrozumieć miliony. Sądzę, że w Polsce cieszył się większym uznaniem niż w swojej ojczyźnie" - wspomina Vaclava Havla były premier Polski, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego

 • Nowa siedziba Polski w UE

  Polska ma w Brukseli nową siedzibę stałego przedstawicielstwa przy Unii Europejskiej. Dzisiaj biuro uroczyście otworzyli premier Donald Tusk, przewodniczący Rady Europy i szef Parlamentu Europejskiego. Inwestycja kosztowała 40 milionów euro. „Ten budynek, to dowód, że dobre przygotowujemy się do prezydencji” – skomentował premier.

Dyskusje na temat: parlament europejski