• Informacje na temat:

  partia konserwatywna

Artykuły na temat: partia konserwatywna
 • Spada poparcie dla Partii Konserwatywnej

  ...laburzystami. Zdaniem wielu komentatorów wskazywało to na możliwość osiągnięcia wyniku wyborczego lepszego od lub porównywalnego ze zwycięstwami Tony'ego Blaira w 1997 roku, którego Partia Pracy zdobyła 419 z 659 mandatów i Margaret Thatcher z 1983 roku, której Partia Konserwatywna uzyskała 397 z 650 miejsc w parlamencie. Według obecnej prognozy serwisu Electoral Calculus, May może liczyć nawet na...

 • Czy Partia Konserwatywna uzyska poparcie?

  Bardzo duże są szanse na to, że do przyszłego czwartku Partia Konserwatywna premier Wielkiej Brytanii Theresy May zawrze porozumienie w sprawie uzyskania poparcia Demokratycznej Partii Unionistycznej (DUP) w Izbie Gmin - poinformował w czwartek deputowany DUP.

 • Reuters: DUP podpisała porozumienie z Partią Konserwatywną

  ...wydatków na obronność. Krótko po wyborach parlamentarnych z 8 czerwca, w których Partia Konserwatywna straciła bezwzględną większość w Izbie Gmin, May zaczęła zabiegać o poparcie DUP w nadziei, że porozumienie z tą partią pozwoli torysom na utrzymanie władzy dzięki wspieraniu ich rządu w głosowaniach dotyczących wotum zaufania i wydatków budżetowych. Partia Konserwatywna zdobyła 318 mandatów...

 • Islandia: Konserwatywna Partia Niepodległości wygrywa w wyborach

  Konserwatywna Partia Niepodległości (PN) wygrała przedterminowe wybory parlamentarne, które odbyły się w sobotę w Islandii - wskazują pierwsze, wstępne wyniki, po przeliczeniu jednej trzeciej części głosów. Drugie i trzecie miejsce zajęły odpowiednio Zielona Lewica (ZL) oraz Partia Piratów.

 • Brytyjska Partia Konserwatywna zawiesza kampanię wyborczą

  Po zamachu w Londynie brytyjska Partia Konserwatywna premier Theresy May zawiesza kampanię przed zaplanowanymi na czwartek przedterminowymi wyborami parlamentarnymi - poinformował w niedzielę rzecznik premier May.

 • Wielka Brytania: Nie ma porozumienia Unionistów z Partią Konserwatywną

  ...​Północnoirlandzka Demokratyczna Partia Unionistów (DUP) zaprzeczyła w nocy z soboty na niedzielę, że zawarła porozumienie z brytyjską Partią Konserwatywną ws. wspierania nowego rządu Theresy May. Jak zaznaczono, dalsze rozmowy odbędą się w przyszłym tygodniu.

 • Wielka Brytania: Są oficjalne wyniki wyborów. Partia Konserwatywna bez większości

  ...​W Wielkiej Brytanii zakończono w piątek wieczorem liczenie głosów oddanych podczas czwartkowych wyborów parlamentarnych. Według oficjalnych wyników zwyciężyła Partia Konserwatywna, której jednak zabraknie mandatów do uzyskania bezwzględnej większości w Izbie Gmin.

 • Wielka Brytania: Partia Konserwatywna wciąż bez porozumienia z unionistami

  Północnoirlandzka Demokratyczna Partia Unionistów (DUP) zaprzeczyła w nocy z soboty na niedzielę, że zawarła porozumienie z brytyjską Partią Konserwatywną w sprawie wspierania nowego rządu Theresy May. Jak zaznaczono, dalsze rozmowy odbędą się w przyszłym tygodniu.

 • Wybory na Islandii: Konserwatywna Partia Niepodległości wygrywa, Piraci na 3. miejscu

  Konserwatywna Partia Niepodległości (PN) wygrała przedterminowe wybory parlamentarne, które odbyły się w sobotę w Islandii - wskazują pierwsze, wstępne wyniki, po przeliczeniu jednej trzeciej części głosów. Drugie i trzecie miejsce zajęły odpowiednio Zielona Lewica (ZL) oraz Partia Piratów.

 • Wybory w Turcji: Islamistyczno-konserwatywna partia zwycięża

  Islamistyczno-konserwatywna Partia Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP), rządząca w Turcji od 2002 r., ponownie została najsilniejszym ugrupowaniem w parlamencie, ale po raz pierwszy od 13 lat może utracić większość absolutną - wynika z opublikowanych w niedzielę wyników po zliczeniu blisko 98 proc. głosów.

Zdjęcia na temat: partia konserwatywna
Wideo na temat: partia konserwatywna
 • "Nie dla torturowania kobiet". Protesty przeciwko zakazowi aborcji

  Pod hasłem "Nie dla torturowania kobiet" zorganizowano w Warszawie protest przeciwko zakazowi aborcji w Polsce. Według organizatorów - Partii Razem - przed Sejmem zebrało się kilka tysięcy osób. Uczestnicy demonstracji nie zgadzają się na zaostrzanie ustawy antyaborcyjnej, postulowane przez konserwatywne środowiska katolickie, które przygotowały obywatelski projekt ustawy penalizującej przerywanie ciąży i ograniczającej dostęp do badań prenatalnych.

 • Grupiński: Konserwatyści w PO poszli o jeden krok za daleko. Czeka ich sprawdzian

  "Frakcje w partii są jak fałszywe drożdże. Ciasto pozornie rośnie, a potem się rozpada. W czwartek na spotkaniu z parlamentarzystami Tusk wyraźnie powiedział, że tworzenie frakcji konserwatywnej może być dla PO momentem granicznym. To zawsze kończy się upadkiem partii" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM szef klubu PO Rafał Grupiński. "Sprawa związków partnerskich stała się dla pewnej części skrzydła konserwatywnego pretekstem, by pokazać własną odrębność. Tusk uznał to za jeden krok za daleko" -...

 • Żalek: Związki partnerskie? Polacy nie chcą, żeby dwóch facetów adoptowało dzieci

  "Mówimy 'nie' ustawie o związkach partnerskich opartej na logice tworzenia związków paramałżeńskich. Jeśli prawnie usankcjonujemy związek oparty na tych samych prawach i obowiązkach co małżeństwo, trybunały mogłyby kiedyś zrównać go z małżeństwem" - tłumaczy opór konserwatywnego skrzydła PO wobec projektu ustawy o związkach partnerskich poseł tej partii Jacek Żalek. "Moją powinnością jako posła jest też wsłuchiwanie się w głos wyborców, a Polacy dziś nie zgadzają się, żeby dwóch facetów...

Dyskusje na temat: partia konserwatywna