• Informacje na temat:

  partia pracy

Artykuły na temat: partia pracy
 • Partia Pracy odrzuci brexitowe porozumienie?

  Partia Pracy prawdopodobnie odrzuci brexitowy układ wynegocjowany przez Theresę May - zadeklarował minister ds. wyjścia z UE w lewicowym gabinecie cieni. I dodał, że jednym z efektów mogłoby być drugie referendum. Ponieważ ws. brexitu podzielona jest również Partia Konserwatywna, możliwe, że w Izbie Gmin Theresa May musi ws. brexitu liczyć na głosy opozycji.

 • Wielka Brytania: Rozłam w opozycyjnej Partii Pracy

  Siedmioro posłów opozycyjnej brytyjskiej Partii Pracy ogłosiło w poniedziałek odejście z ugrupowania w proteście przeciwko obecnemu przywództwu i utworzenie nowego ruchu politycznego - Niezależna Grupa. To największy rozłam wśród laburzystów od 1981 roku.

 • ​Wielka Brytania: Rosną notowania Partii Pracy

  Rządząca na Wyspach Partia Konserwatywna pozostaje liderem sondaży przed wyborami parlamentarnymi, które odbędą się 8 czerwca, jednak przewaga nad Partią Pracy maleje.

 • Wlk. Brytania: Narasta kryzys w Partii Pracy? Odeszła ósma posłanka

  Joan Ryan stała się we wtorek ósmą posłanką opozycyjnej brytyjskiej Partii Pracy, która opuściła ugrupowanie i dołączyła do nowego ruchu politycznego: Grupy Niezależnej. To wyraz sprzeciwu wobec przywództwa laburzystów, w tym m.in. postawy wobec antysemityzmu.

 • Wlk. Brytania: Partia Pracy oskarżana o antysemityzm

  Opozycyjna Partia Pracy została oskarżona o antysemityzm i "bezprecedensową pogardę" wobec brytyjskiej społeczności żydowskiej, po tym jak odmówiła przyjęcia w całości definicji antysemityzmu według Międzynarodowego Sojuszu na rzecz Pamięci o Holokauście (IHRA).

 • Wielka Brytania: Śledztwo ws. antysemityzmu wśród członków Partii Pracy

  Londyńska policja metropolitalna poinformowała w piątek o wszczęciu śledztwa w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstw z nienawiści rasowej wobec społeczności żydowskiej przez członków i aktywistów opozycyjnej Partii Pracy.

 • Poseł Partii Pracy zawieszony w wyniku skandalu seksualnego

  Brytyjska opozycyjna Partia Pracy poinformowała o zawieszeniu 76-letniego posła Kelvina Hopkinsa w reakcji na doniesienia o tym, że miał on dopuścić się niewłaściwego zachowania wobec młodszej o prawie 50 lat partyjnej aktywistki.

 • Wielka Brytania: Znaczna przewaga konserwatystów nad Partią Pracy

  Według sondażu instytutuYouGov, przeprowadzonego już po ogłoszeniu przez premier Wielkiej Brytanii Theresę May przedterminowych wyborów, rządząca obecnie Partia Konserwatywna ma znaczną przewagę nad Partią Pracy - poinformował dziennik "The Times".

 • Wielka Brytania: Jeremy Corbyn ponownie wybrany na lidera Partii Pracy

  Dotychczasowy lider opozycyjnej brytyjskiej Partii Pracy Jeremy Corbyn został w sobotę ponownie wybrany na stanowisko szefa ugrupowania, pokonując w przedterminowych wyborach Owena Smitha. 67-letni polityk uzyskał prawie 62 proc. głosów członków partii.

 • Zwrot ws. Brexitu? Ważny głos lidera Partii Pracy

  Jeremy Corbyn - lider opozycyjnej brytyjskiej Partii Pracy - powiedział w wywiadzie dla czasopisma "Sunday Mirror", że laburzyści będą próbować zablokować negocjacje o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE, jeśli rząd nie zgodzi się na żądania jego partii warunkujące Brexit.

Zdjęcia na temat: partia pracy
Wideo na temat: partia pracy
 • Adrian Zandberg nieoczekiwaną gwiazdą debaty wyborczej. Kim jest polityk partii Razem?

  z telewizyjnego studia Zandberg. Nieoczekiwany sukces może być dla ugrupowania szansą na zaistnienie w świadomości obywateli. W dotychczasowych sondażach partię Razem, określającą się jako partia socjalistyczna(...) członkiem tego gremium. Otwiera także warszawską listę Razem. W przeszłości działał w Unii Pracy, z którą rozstał się, gdy ta, nawiązała bliską współpracę z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Zawodowo zajmuje

 • Wiceszef MSWiA: Ja nie bankietowałem. Prezes Kaczyński moblizuje nas do bardziej wytężonej pracy

  "Ja nie bankietowałem - pan prezes Kaczyński mobilizuje nas do bardziej wytężonej pracy, realizacji planu Prawa i Sprawiedliwości" - mówi w rozmowie z Marcinem Zaborskim wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński, odnosząc się do słów szefa PiS, który apelował do członków partii o zakończenie "świętowania po wyborczym zwycięstwie". Pytany o wymianę wojewodów w regionach

 • Kaczyński: Panie prezydencie, melduję wykonanie zadania

  "Lech Kaczyński pokazał, że oddanie Polsce, ludziom pracy, to coś, co przekonywało rodaków.  Musimy o nim pamiętać.  Panie prezydencie, melduję wykonanie zadania" - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Według sondażu Ipsos dla TVN24, jego partia zdecydowanie wygrała wybory parlamentarne.

Dyskusje na temat: partia pracy