• Informacje na temat:

  partia pracy

Artykuły na temat: partia pracy
 • Sondaż: Partia Pracy pierwsza, torysi tracą 59 mandatów

  Gdyby w Wielkiej Brytanii teraz odbyły się wybory parlamentarne, rządząca Partia Konserwatywna straciłaby 59 mandatów, a największym ugrupowaniem w Izbie Gmin zostałaby Partia Pracy - wynika z opublikowanej w niedzielę prognozy serwisu Electoral Calculus.

 • Partia Pracy odrzuci brexitowe porozumienie?

  Partia Pracy prawdopodobnie odrzuci brexitowy układ wynegocjowany przez Theresę May - zadeklarował minister ds. wyjścia z UE w lewicowym gabinecie cieni. I dodał, że jednym z efektów mogłoby być drugie referendum. Ponieważ ws. brexitu podzielona jest również Partia Konserwatywna, możliwe, że w Izbie Gmin Theresa May musi ws. brexitu liczyć na głosy opozycji.

 • Wielka Brytania: Rozłam w opozycyjnej Partii Pracy

  Siedmioro posłów opozycyjnej brytyjskiej Partii Pracy ogłosiło w poniedziałek odejście z ugrupowania w proteście przeciwko obecnemu przywództwu i utworzenie nowego ruchu politycznego - Niezależna Grupa. To największy rozłam wśród laburzystów od 1981 roku.

 • Wyniki exit poll w Holandii: Partia Pracy na pierwszym miejscu

  Według sondażu exit poll, holenderska Partia Pracy zdobyła najwięcej głosów w wyborach europejskich. Konserwatywna Partia Ludowa na rzecz Wolności i Demokracji (VVD) premiera Marka Rutte znalazła się na drugim miejscu.

 • Wielka Brytania: Partia Pracy gotowa poprzeć drugie referendum i pozostanie w UE

  Lider opozycyjnej Partii Pracy Jeremy Corbyn wezwał we wtorek Partię Konserwatywną do organizacji referendum w sprawie planu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, zapowiadając, że jego ugrupowanie opowiedziałoby się za pozostaniem we Wspólnocie.

 • W. Brytania: Premier May apeluje do szefa Partii Pracy

  Premier Wielkiej Brytanii Theresa May wezwała w niedzielę lidera opozycyjnej Partii Pracy Jeremy'ego Corbyna do "posłuchania, co wyborcy powiedzieli nam w wyborach samorządowych, odłożenia na bok różnic i osiągnięcia porozumienia" w sprawie brexitu.

 • Brytyjska Partia Pracy zawiesiła w środę jednego ze swoich posłów, Chrisa Williamsona, w związku ze sporem o problem z antysemityzmem wśród członków tego ugrupowania. Polityk został nagrany, gdy bagatelizował problem antysemityzmu.

 • ​Wielka Brytania: Rosną notowania Partii Pracy

  Rządząca na Wyspach Partia Konserwatywna pozostaje liderem sondaży przed wyborami parlamentarnymi, które odbędą się 8 czerwca, jednak przewaga nad Partią Pracy maleje.

 • Wlk. Brytania: Narasta kryzys w Partii Pracy? Odeszła ósma posłanka

  Joan Ryan stała się we wtorek ósmą posłanką opozycyjnej brytyjskiej Partii Pracy, która opuściła ugrupowanie i dołączyła do nowego ruchu politycznego: Grupy Niezależnej. To wyraz sprzeciwu wobec przywództwa laburzystów, w tym m.in. postawy wobec antysemityzmu.

 • Wlk. Brytania: Partia Pracy oskarżana o antysemityzm

  Opozycyjna Partia Pracy została oskarżona o antysemityzm i "bezprecedensową pogardę" wobec brytyjskiej społeczności żydowskiej, po tym jak odmówiła przyjęcia w całości definicji antysemityzmu według Międzynarodowego Sojuszu na rzecz Pamięci o Holokauście (IHRA).

Zdjęcia na temat: partia pracy
Wideo na temat: partia pracy
 • Adrian Zandberg nieoczekiwaną gwiazdą debaty wyborczej. Kim jest polityk partii Razem?

  z telewizyjnego studia Zandberg. Nieoczekiwany sukces może być dla ugrupowania szansą na zaistnienie w świadomości obywateli. W dotychczasowych sondażach partię Razem, określającą się jako partia socjalistyczna(...) członkiem tego gremium. Otwiera także warszawską listę Razem. W przeszłości działał w Unii Pracy, z którą rozstał się, gdy ta, nawiązała bliską współpracę z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Zawodowo zajmuje

 • Wiceszef MSWiA: Ja nie bankietowałem. Prezes Kaczyński moblizuje nas do bardziej wytężonej pracy

  "Ja nie bankietowałem - pan prezes Kaczyński mobilizuje nas do bardziej wytężonej pracy, realizacji planu Prawa i Sprawiedliwości" - mówi w rozmowie z Marcinem Zaborskim wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński, odnosząc się do słów szefa PiS, który apelował do członków partii o zakończenie "świętowania po wyborczym zwycięstwie". Pytany o wymianę wojewodów w regionach

 • Kaczyński: Panie prezydencie, melduję wykonanie zadania

  "Lech Kaczyński pokazał, że oddanie Polsce, ludziom pracy, to coś, co przekonywało rodaków.  Musimy o nim pamiętać.  Panie prezydencie, melduję wykonanie zadania" - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Według sondażu Ipsos dla TVN24, jego partia zdecydowanie wygrała wybory parlamentarne.

Dyskusje na temat: partia pracy