• Informacje na temat:

  partnerstwo dla pokoju

Artykuły na temat: partnerstwo dla pokoju
 • Loja Dżirga: "Tak" dla partnerstwa z USA, ale pod warunkami

  ...z USA partnerstwo strategiczne ma określać warunki obecności wojsk USA w Afganistanie po 2014 roku, kiedy to z tego kraju ma się wycofać większość sił koalicyjnych. Przyszły pakt musi zostać(...) zabicie 20 września przez rzekomego wysłannika pokojowego talibów głównego negocjatora i byłego prezydenta Afganistanu Burhanuddina Rabbaniego. "Muszą pozostać otwarte drzwi dla członków zbrojnej...

 • Afgańskie kobiety: Do szczęścia potrzeba nam pokoju

  Pokój i bezpieczeństwo to sprawy w Afganistanie najważniejsze - mówią w rozmowie z RMF FM afgańskie kobiety, które odwiedziły Polskę na zaproszenie ambasady USA. Ich zdaniem, wszelkie problemy życia codziennego będzie można rozwiązywać dopiero w warunkach pokoju. Zapowiedź wycofania wojsk NATO w 2014 roku przyjmują z nadzieją i obawą. W tej chwili trudno bowiem przewidzieć, jak rozwinie się...

 • ​Komisja PE za zniesieniem przez UE wiz dla Ukraińców

  Komisja Parlamentu Europejskiego ds. wolności obywatelskich opowiedziała się w poniedziałek za zniesieniem przez UE wiz dla tych obywateli Ukrainy, którzy mają paszporty biometryczne. Z decyzją w tej sprawie zwlekają rządy państw UE.

 • NATO jest gwarantem pokoju w Kosowie

  NATO jest gwarantem pokoju w Kosowie - zapewnił w piątek sekretarz generalny Sojuszu Jaap de Hoop Scheffer na spotkaniu Euroatlantyckiej Rady Partnerstwa w Ochrydzie w Macedonii.

 • Poroszenko: Doświadczenie Ukrainy w walce z Rosją może być cenne dla NATO

  Strategia NATO polegająca na reagowaniu na prowokacje Rosji wyczerpała się; doświadczenie Ukrainy w walce z rosyjskim wojskiem może okazać się cenne dla państw Sojuszu, które nie mają takiego przygotowania - uważa prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.

 • Donald Trump prezydentem USA. Putin gratuluje, Orban zachwycony, Schulz mówi o wyzwaniu dla Europy

  Schulz: Trump wyzwaniem dla Europy Szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz pogratulował Donaldowi Trumpowi. Nasze partnerstwo rozciąga się od walki z terroryzmem do wymian naukowych(...) prezydenta USA - napisał w oświadczeniu Schulz. Przypomniał, że UE jest największym partnerem handlowym dla Stanów Zjednoczonych. Szef PE zaznaczył, że na większość pytań dotyczących polityki zagranicznej...

 • W Jaworowie pod Lwowem, gdzie znajduje się jeden z największych w Europie poligonów wojskowych, rozpoczęły się wielonarodowe manewry "Tarcza pokoju - 2000".

 • Doktoraty HC dla przedstawicieli narodów dawnej RP

  ...standardom państw Unii Europejskiej i standardom państw NATO". W uznaniu dla humanizmu wybitnego polityka "łączącego harmonijnie działalność na rzecz dobra i niepodległości swego kraju z dobrem(...) o wielkim umyśle i sercu, a jego zaangażowanie w czasie przełomowym dla Litwy, wpłynęło w sposób znaczący na jej obecny kształt i wyznaczyło perspektywy na przyszłość. "Na szczególne uznanie zasługują...

 • Ambasador Ukrainy w Polsce: Umowa z UE będzie dla nas symbolem i szansą

  ...​Umowa stowarzyszeniowa z Unią będzie dla Ukrainy ważnym symbolem, ale i realną szansą na wdrażanie niezbędnych reform - uważa ambasador Ukrainy w Polsce. Markijan Malski wziął dziś udział w spotkaniu ze studentami na Uniwersytecie Warszawskim.

 • Tusk: Liczymy na jednoznaczne poparcie USA dla UE

  Liczymy na jednoznaczne poparcie USA dla zjednoczonej Europy - powiedział szef Rady Europejskiej Donald Tusk po spotkaniu z amerykańskim wiceprezydentem Mike'iem Pence'em. Podkreślił, że przeciwdziałanie dezintegracji Zachodu jest we wspólnym interesie.

Dyskusje na temat: partnerstwo dla pokoju