• Informacje na temat:

  partnerstwo dla pokoju

Artykuły na temat: partnerstwo dla pokoju
 • Morawiecki: UE i USA są filarem pokoju i demokracji

  ...- Koncentrowaliśmy się na wymiarze międzynarodowym, na relacjach UE z USA. Zgodziliśmy się, że możemy się różnić w ramach rodziny transatlantyckiej, ale UE i USA są filarem pokoju i demokracji; chcemy jak najbliższej współpracować ze sobą, eliminować mechanizmy protekcjonizmu handlowego. V4 są dla Niemiec znacząco ważniejszym partnerem handlowym niż USA i Chiny - mówi Mateusz Morawiecki.  Zdaniem...

 • Loja Dżirga: "Tak" dla partnerstwa z USA, ale pod warunkami

  ...z USA partnerstwo strategiczne ma określać warunki obecności wojsk USA w Afganistanie po 2014 roku, kiedy to z tego kraju ma się wycofać większość sił koalicyjnych. Przyszły pakt musi zostać(...) zabicie 20 września przez rzekomego wysłannika pokojowego talibów głównego negocjatora i byłego prezydenta Afganistanu Burhanuddina Rabbaniego. "Muszą pozostać otwarte drzwi dla członków zbrojnej...

 • Afgańskie kobiety: Do szczęścia potrzeba nam pokoju

  Pokój i bezpieczeństwo to sprawy w Afganistanie najważniejsze - mówią w rozmowie z RMF FM afgańskie kobiety, które odwiedziły Polskę na zaproszenie ambasady USA. Ich zdaniem, wszelkie problemy życia codziennego będzie można rozwiązywać dopiero w warunkach pokoju. Zapowiedź wycofania wojsk NATO w 2014 roku przyjmują z nadzieją i obawą. W tej chwili trudno bowiem przewidzieć, jak rozwinie się...

 • NATO jest gwarantem pokoju w Kosowie

  NATO jest gwarantem pokoju w Kosowie - zapewnił w piątek sekretarz generalny Sojuszu Jaap de Hoop Scheffer na spotkaniu Euroatlantyckiej Rady Partnerstwa w Ochrydzie w Macedonii.

 • ​Komisja PE za zniesieniem przez UE wiz dla Ukraińców

  Komisja Parlamentu Europejskiego ds. wolności obywatelskich opowiedziała się w poniedziałek za zniesieniem przez UE wiz dla tych obywateli Ukrainy, którzy mają paszporty biometryczne. Z decyzją w tej sprawie zwlekają rządy państw UE.

 • W Jaworowie pod Lwowem, gdzie znajduje się jeden z największych w Europie poligonów wojskowych, rozpoczęły się wielonarodowe manewry "Tarcza pokoju - 2000".

 • Poroszenko: Doświadczenie Ukrainy w walce z Rosją może być cenne dla NATO

  Strategia NATO polegająca na reagowaniu na prowokacje Rosji wyczerpała się; doświadczenie Ukrainy w walce z rosyjskim wojskiem może okazać się cenne dla państw Sojuszu, które nie mają takiego przygotowania - uważa prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.

 • Prawie 10 tysięcy Łemków zebrało się na XXV "Łemkowskiej Watrze" w Zdyni w Beskidzie Niskim. "Dzwon pokoju", który ma być symbolem pojednania i przestrogą przed systemami totalitarnymi, rozkołysał prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko.

 • Szczerski rozmawiał z senatorami USA o obecności amerykańskich wojsk w Polsce

  Prezydencki minister Krzysztof Szczerski spotkał się w Warszawie z senatorami USA Jeanne Shaheen i Richardem Durbinem. Poinformował, że zaapelował do polityków Partii Demokratycznej o ponadpartyjne wsparcie dla obecności wojsk USA w Polsce i dla dwustronnego partnerstwa.

 • Donald Trump prezydentem USA. Putin gratuluje, Orban zachwycony, Schulz mówi o wyzwaniu dla Europy

  Schulz: Trump wyzwaniem dla Europy Szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz pogratulował Donaldowi Trumpowi. Nasze partnerstwo rozciąga się od walki z terroryzmem do wymian naukowych(...) prezydenta USA - napisał w oświadczeniu Schulz. Przypomniał, że UE jest największym partnerem handlowym dla Stanów Zjednoczonych. Szef PE zaznaczył, że na większość pytań dotyczących polityki zagranicznej...

Dyskusje na temat: partnerstwo dla pokoju