• Informacje na temat:

  partów sztuka

Artykuły na temat: partów sztuka
 • 15. Międzynarodowy Festiwal Teatrów A Part

  Jubileuszowy 15. Międzynarodowy Festiwal Teatrów A Part rozpocznie się dziś w Katowicach. Ten przegląd najciekawszych zjawisk z obszaru teatru eksperymentalnego i alternatywnego potrwa do 22 czerwca.

 • Kilkanaście teatrów eksperymentalnych z 6 krajów wystąpi w Katowicach podczas 19. Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part, który odbędzie się od 15 do 25 czerwca w Katowicach.

 • Transgresje - czyli przekraczanie granic - będą motywem przewodnim rozpoczynającego się w najbliższy czwartek w Katowicach 16. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów A Part.

 • 15. Międzynarodowy Festiwal Teatrów A Part

  Jubileuszowy 15. Międzynarodowy Festiwal Teatrów A Part rozpocznie się w czwartek w Katowicach. Ten przegląd najciekawszych zjawisk z obszaru teatru eksperymentalnego i alternatywnego potrwa do 22 czerwca.

 • 24. Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku

  Wśród wielu atrakcji 24. Dni Sztuki Współczesnej (DSW) w Białymstoku znajdzie się między innymi parada teatralna "Trzy okresy życia kobiety i Śmierć", koncert Marii Peszek, pokazy filmów niemych z muzyką na żywo, plenerowe spektakle teatralne i prezentacje tzw. sztuki ulicy. jednym zdaniem: Będzie w czym wybierać.

 • Ponad 20 spektakli plenerowych teatrów polskich i zagranicznych zostanie wystawionych na warszawskich skwerach i w parkach. Od 29 do 30 czerwca i od 5 do 7 lipca odbywać się będzie 21. edycja międzynarodowego festiwalu "Sztuka ulicy".

 • XXIV Dni Sztuki Współczesnej

  Pierwotnie DSW były prezentacją teatru alternatywnego i kontestującego z nurtu teatrów studenckich lat osiemdziesiątych 20. wieku. Ewolucja myśli społecznej i rozwój demokracji przyczynił się do tego, że DSW były przeglądem sztuk o dużym zaangażowaniu politycznym. Ale zawsze dominowała idea wspólnego spotkania się ludzi teatru.

 • "Usłyszeć" fałszerstwo

  Gadał dziad do obrazu i oto wreszcie... obraz mu odpowiedział. Tak można w skrócie podsumować sukces naukowców z McGill University, którzy odkryli sposób badania dzieł starych mistrzów, w tym na przykład odkrywania fałszerstw dzieł sztuki, przy pomocy analizy fali akustycznej. Artykuł na ten temat ukaże się w październikowym numerze "Spectrochimica Acta Part A: Molecular and Biomolecular Spectroscopy".

 • Dania z kremu do golenia i płynu do czyszczenia WC. Wpadka z fałszywą restauracją

  Nieistniejąca restauracja w ogrodowej szopie najlepszą na TripAdvisor w Wielkiej Brytanii. Wszystko to za sprawa dziennikarza, który postanowił spłatać figla popularnemu portalowi.

 • POSTACI FIKCYJNE Marek Winicjusz Główny bohater Quo vadis , młody, bogaty i przystojny patrycjusz, syn konsula, to oddany i zasłużony dla...