• Informacje na temat:

  partyzantka

Artykuły na temat: partyzantka
 • ...protestujących w Sejmie, i różne rzeczy im obiecują. Pełen chaos i partyzantka.

 • Kolumbijska partyzantka zostanie partią polityczną

  Rewolucyjne Siły Zbrojne Kolumbii (FARC), czyli komunistyczna partyzantka, która w listopadzie 2016 roku zawarła porozumienie pokojowe z kolumbijskim rządem, ogłosiły w poniedziałek, że 1 września przekształcą się w partię polityczną.

 • Jak poinformowała w niedzielę prasa turecka, myśliwce bombardujące F-16 i F-14 zaatakowały poprzedniego dnia 44 cele w górach Kandil, gdzie kurdyjska partyzantka ma swój sztab generalny i gdzie schroniło się bardzo wielu uchodźców z terenów zajętych przez oddziały Państwa Islamskiego. W operacji - podaje telewizja NTV - uczestniczyły samolot zwiadowczy AWACS, jak również samolot-cysterna...

 • Zaniedbane klomby i puste donice chcą zamienić w kipiące zielenią wizytówki miejskiego ogrodnictwa. W Krakowie startuje w środę ogrodnicza partyzantka.

 • Partyzantka prezesa

  Janusz Kurtyka, szef Instytutu Pamięci Narodowej, nie ma łatwego życia. Co roku, co kilka miesięcy, za sprawą tajnych akt dawnej bezpieki, wybucha awantura wokół IPN, on sam jest i odsądzany od czci i wiary, i nawoływany do dymisji.

 • Nie będzie ekstradycji dowódcy albańskiej partyzantki

  Francuski sąd nie zgodził się w czwartek na ekstradycję do Serbii byłego premiera Kosowa Ramusha Haradinaja, jednego z dowódców albańskiej partyzantki podczas wojny domowej w Kosowie w latach 1990. Serbia ściga go za domniemane zbrodnie wojenne.

 • Żenujące wpadki w kampanii wyborczej. „Partyzantka, nijacy kandydaci, szczegóły się sypią”

  "Wielu kandydatom myli się przyciągnięcie uwagi z aktem głosowania. Często błędnie pojmowane jest hasło: wyróżnij się albo zgiń. Zrobienie czegoś głupiego czy niepoważnego przyciąga uwagę, ale nic nie zmieni" - mówi w rozmowie z RMF FM Jakub Mueller, ekspert ds. marketingu, komentując samorządową kampanię wyborczą. "W każdym przedsięwzięciu ważne są szczegóły. Jak się zadba o szczegóły, to generalia się same ustawiają. A kandydaci mają jakieś generalia, tylko szczegóły się sypią" - podkreśla.

 • Szczerski: Mamy do czynienia z partyzantką terrorystyczną

  Szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy Krzysztof Szczerski po sobotnim zamachu w Londynie opowiedział się za rewizją dotychczasowej polityki otwartości w Europie. B. wiceszef MON Czesław Mroczek przestrzegał natomiast przez popadaniem w "furię antyislamską".

 • W wieku 95 lat zmarł w czwartek w Miami jeden z historycznych dowódców kubańskiej partyzantki Huber Matos. Spędził 20 lat w więzieniu na Kubie po tym gdy po zwycięstwie rewolucji zaprotestował przeciwko dyktatorskim tendencjom Fidela Castro.

 • Kolumbia: Dowódca lewackiej partyzantki zabity

  Prezydent Kolumbii ogłosił, że w trakcie kilkudniowej bitwy z oddziałem lewackiej partyzantki kolumbijskiej FARC "zabity został jej dowódca wojskowy o pseudonimie Mono Jojoy, który był w kraju symbolem terroru".

Zdjęcia na temat: partyzantka
Wideo na temat: partyzantka
 • Sen i czekolada metodą na dłuższe życie?

  Rodzina Meksykanki Leandry Becerri Lumbreras, która 31 sierpnia świętowała swoje 127. urodziny, zdradza sekret jej długowieczności. Krewni kobiety twierdzą, że jest zdrowa, bo lubi dłużej pospać i je dużo czekolady. Lumbreras jest najstarszą mieszkanką Meksyku i jedną z najstarszych osób na świecie. Twierdzi, że poznała przywódcę partyzantki chłopskiej i generała z okresu rewolucji meksykańskiej Pancho Villę. Lumbreras ma 73 prawnuków i 55 praprawnuków. Jej rodzina podkreśla, że staruszka...

Dyskusje na temat: partyzantka