• Informacje na temat:

  paso

Artykuły na temat: paso
 • Nagrody im. Munka dla Joaquina del Paso i Pawła Chorzępy

  Reżyser Joaquin del Paso oraz operator Paweł Chorzępa zostali laureatami tegorocznej Nagrody Andrzeja Munka. W konkursie organizowanym od 1965 roku przez łódzką szkołę filmową ocenia się pracę reżyserską i zdjęciową debiutantów realizujących filmy pełnometrażowe.

 • Kontrowersyjny krok. Nauczyciele będą nosić broń do szkoły

  Jedna ze szkół w El Paso w amerykańskim stanie Texas podjęła kontrowersyjną decyzję dotyczącą "wyposażenia" nauczycieli. Od teraz będą mogli mieć przy sobie broń. O sprawie donosi "The Denver Channel".

 • Młodzi pianiści będą koncertować w Kalifornii

  Kilkunastoletni pianiści z Tarnowa będą koncertować w Kalifornii na zaproszenie Paso Robles, z którym współpracuje powiat tarnowski.

 • Młodzi amerykańscy muzycy w Kąśnej Dolnej

  ..."Fortepian jednoczy Paso Robles i Polskę". Tak kalifornijskie gazety odnotowały na pierwszych szpaltach wizytę swoich młodych muzyków w Kąśnej Dolnej.

 • Kot spędził 2 miesiące uwięziony w bagażu

  Amerykańskie media szeroko opisują historię dwuletniego dachowca, który spędził ponad 2 miesiące uwięziony w pudle z bagażami jego właścicieli. Sprzęty były przewożone do nowego domu na drugim końcu Ameryki. Zwierzę spakowane razem z materacem przejechało różnymi środkami transportu z El Paso w Teksasie do Anchorage na Alasce.

 • W El Paso w stanie Arkansas ogłoszono stan klęski żywiołowej – region ten nawiedziły powodzie. Zniszczonych zostało kilkaset domów. Według wstępnych szacunków, straty sięgają ponad 100 milionów dolarów.

 • Amerykańskie służby celne zatrzymały meksykańskiego urzędnika z komisji praw człowieka, by ochronić go po tym, jak ujawnił liczne nadużycia meksykańskich żołnierzy - podała w sobotę agencja AP za teksaskim dziennikiem "El Paso Times".

 • Burmistrzowie granicznych miast El Paso w amerykańskim stanie Teksas i Juarez w Meksyku przewodniczyli w sobotę spektakularnej akcji protestu przeciwko planom budowy wielusetkilometrowego muru granicznego między dwoma północnoamerykańskimi sąsiadami.

 • USA chronią meksykańskiego obrońcę praw człowieka?

  Amerykańskie służby celne zatrzymały meksykańskiego urzędnika z komisji praw człowieka. Chcą w ten sposób chronić go po tym, jak ujawnił liczne nadużycia meksykańskich żołnierzy. Informację podała agencja AP za teksaskim dziennikiem "El Paso Times".

 • Potężny pożar hali w Pabianicach

  Co najważniejsze, nikt nie został ranny. Pierwsi strażacy pojawili się na miejscu już przed godz. 6.00 rano.  Ze wstępnych ustaleń wynika, że płoną bele z materiałem w dawnych zakładach środków opatrunkowych PASO. Pożar zajmuje powierzchnię kilkuset metrów kwadratowych. Przyczyny pożaru na razie nie są znane.  W związku z pożarem zablokowany jest fragment DK nr 71 na odcinku między ul...

Zdjęcia na temat: paso