• Informacje na temat:

  pasterska scena

Artykuły na temat: pasterska scena
 • Wielki Piątek w Kalwarii Zebrzydowskiej

  Droga Krzyżowa przeszła w Wielki Piątek w sanktuarium pasyjno-maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej. Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz w słowie pasterskim wspominał mękę Chrystusa i śmierć Jana Pawła II, której piąta rocznica przypada tego dnia.

 • Wśród atrakcji XVIII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w miastach woj. śląskiego znalazł się pokaz futbolu amerykańskiego mistrzów Polski AZS Silesia Miners na śniegu, nurkowanie z wrzuceniem datku do puszki na dnie basenu, a także koncerty gwiazd muzycznych scen alternatywnych.

 • Zapomniane polskie kolędy i pastorałki

  OFF-owa "Scena Lubelska 30/32" zaprasza 29 grudnia o godz. 17 na wyjątkowy, jedyny taki w Warszawie, Bożonarodzeniowy koncert, z repertuarem dawnych, zapomnianych już polskich kolęd i pastorałek.

 • Pielgrzymi w Kalwarii Zebrzydowskiej przechodzą 6-kilometrową drogę krzyżową. Pierwsza scena to poranny sąd u Kajfasza. Następnie słowo pasterskie do pątników wygłosi metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz. Później pielgrzymi przejdą na wzgórze ukrzyżowania. Tam około południa liturgię Wielkiego Piątku odprawi biskup Jan Szkodoń. Misterie w Kalwarii Zebrzydowskiej należą do najstarszych...

 • Niezwykły spektakl w Sufczynie

  ...atmosferę. Na potężnej scenie, której budową kierował Kazimierz Świgut, znalazła się pasterska szopka i zamek Heroda zaprojektowane przez Dorotę Stypkę. Występującym w strojach z epoki aktorom towarzyszyli...

 • "Przegląd": Czekając na buldożery

  Beduińska wioska przeszkadza w połączeniu izraelskich osad na Zachodnim Brzegu z Jerozolimą

 • Niezwykły wynalazek. Zobacz "niewidzialną gitarę" w akcji!

  Od dawna programiści aplikacji mobilnych próbują nas przekonać, że można grać na różnych instrumentach nie posiadając ich. Tym razem wynalazcy z Anglii poszli dalej. Stworzyli urządzenie, które można nazwać "niewidzialną gitarą".

 • Boże Narodzenie prawosławnych i wiernych innych obrządków wschodnich

  Prawosławni i wierni innych obrządków wschodnich, wśród nich grekokatolicy i staroobrzędowcy, rozpoczęli w sobotę Święta Bożego Narodzenia według kalendarza juliańskiego, czyli według tzw. starego stylu. Przypadają one trzynaście dni po świętach katolickich.

 • Startuje Festiwal Skrzyżowanie Kultur

  W ramach tegorocznego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur w Warszawie, który rozpocznie się w sobotę odbędzie się ponad 40 wydarzeń z udziałem artystów z prawie 20 krajów m.in. Francji, Rumunii, Ukrainy, Portugalii, Węgier i Pakistanu.

 • Rumuński zespół folklorystyczny Cununa Apusenilor z Gilau wywalczył Grand Prix 23. Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych w Wiśle. Impreza była elementem kończącego się w niedzielę w Beskidach 49. Tygodnia Kultury Beskidzkiej.