• Informacje na temat:

  pater

Artykuły na temat: pater
 • Festiwal "Abba Pater" w Kaliszu

  W niedzielnym 4. Festiwalu Życia "Abba Pater" uczestniczyły setki kaliszan. Mieszkańcy przyszli, by wspomóc zbiórkę funduszy na budowę Domu Życia - schroniska dla maltretowanych i nieradzących sobie kobiet z dziećmi. Festiwal zakończył się wieczorem wielkim "koncertem uwielbienia" i apelem pod pomnikiem Jana Pawła II.

 • Jak zrozumieć "Pater Noster"

  Nikt nie przypuszczał,że sprawa może przyjąć taki obrót. A jednak to prawda. Łacina przeżywa swoje... drugie życie.

 • Zdrojewski: Patrzę na premiera Morawieckiego z rozczarowaniem

  "Znam premiera Morawieckiego od dawna, zawsze go szanowałem. Dziś jednak patrzę na niego z pewnym rozczarowaniem. Tworzy przekazy, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością" - powiedział w rozmowie z Agnieszką Waś-Turecką europoseł Platformy Obywatelskiej Bogdan Zdrojewski. Polityk odniósł się także do toczącej się w Polsce kampanii wyborczej oraz raportu, który przygotowuje specjalna komisja PE ds. terroryzmu.

 • Schetyna: Patrzę na USA przez pryzmat zwycięstwa PiS i Brexitu

  Ameryka, najbardziej przewidywalny kraj na świecie, najlepiej zorganizowany, odsuwa dotychczasowe elity – tak doniesienia o zwycięstwie Donalda Trumpa skomentował lider PO, który był gościem w programie "Sygnały dnia" w radiowej Jedynce.

 • Jak zrozumieć "Pater Noster"

  Księża i wierni po decyzji papieża Benedykta XVI zezwalającej na odprawianie bez ograniczeń mszy po łacinie ruszyli uczyć zapomnianego języka - pisze gazeta "Metro".

 • Zemke: Na podziały lewicy patrzę spokojnie. Od 30 lat słyszę, że pojawia się nowy mesjasz

  "Na zapowiedzi podziału lewicy patrzę dosyć spokojnie. Od 30 lat słyszę, że jakiś nowy mesjasz się pojawia (...) Twarde fakty pokazują, że SLD ma największe poparcie. Namawiam innych, żeby współpracowali z SLD" - mówił były wiceminister obrony narodowej Janusz Zemke w Rozmowie w samo południe w RMF FM. Zapytany o słowa Roberta Biedronia, który stwierdził, że "zmiecie" PO i PiS, odpowiedział: "Myślę, że to oczekiwanie przesadne. Namawiam, żeby się mocniej trzymać realiów w Polsce". "W Polsce...

 • Wałęsa o podaniu ręki Morawieckiemu: Jestem gotów. Tylko patrzę, czy on nie ma siekiery czy piły

  Były prezydent Lech Wałęsa wziął dziś udział w konferencji prasowej na wstępie obchodów 38. rocznicy Sierpnia'80. Zadeklarował, że weźmie udział w mszy w kościele św. Brygidy w Gdańsku, w której będą też uczestniczyć prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Odpowiedział też na pytanie, czy jest w stanie porozumieć się z szefem rządu.

 • LM: Sporting Lizbona - Legia Warszawa 2:0. Magiera: Z optymizmem patrzę w przyszłość

  Wynikiem 2:0 zakończyło się spotkanie Sportingu Lizbona z Legią Warszawa na Estadio Jose Alvalade. Podczas spotkania zadebiutował nowy trener Legionistów - Jacek Magiera. Szkoleniowiec pracę w stołecznym klubie rozpoczął w sobotę. Sporting prowadził od 28 minuty. Pierwszego gola zdobył Bryan Ruiz Gonzalez, drugiego - w 37 min. - Bas Dost.

 • Patrzę w stronę przeszłości i płynie do mnie morze wspomnień, zwycięstw, rywalizacji, intryg i teraz, kiedy przyszły lata odpowiednie, chcę je ludziom wytłumaczyć - mówi o swej najnowszej książce "Patrzę i wspominam" wielka dama polskiego teatru Nina Andrycz.

 • Libor Pala: "Patrzę na swoją drużynę"

  Wczorajszy mecz Polonii ME z Wodzisławską Szkołą Piłkarską zakończył się wysokim zwycięstwem młodych zawodników "Czarnych Koszul". Co o spotkaniu sądzi trener Pala?

Zdjęcia na temat: pater
Wideo na temat: pater
Dyskusje na temat: pater