• Informacje na temat:

  patriarcha

Artykuły na temat: patriarcha
 • Patriarcha Cyryl apeluje do Merkel, Macrona i papieża Franciszka

  Patriarcha moskiewski i całej Rusi Cyryl skierował posłania do przywódców politycznych i religijnych, m.in do papieża Franciszka. Ocenia w nich, że działająca na Ukrainie Cerkiew Prawosławna Patriarchatu Moskiewskiego jest obiektem presji ze strony władz.

 • Patriarcha Konstantynopola podpisał akt niezawisłości Cerkwi Prawosławnej Ukrainy

  Ekumeniczny Patriarcha Konstantynopola Bartłomiej I podpisał w sobotę tomos o autokefalii Cerkwi Prawosławnej Ukrainy. W ceremonii w katedrze św. Jerzego w stambulskiej dzielnicy Fanar uczestniczył zwierzchnik ukraińskiej Cerkwi, metropolita Kijowa i całej Ukrainy Epifaniusz.

 • ​Patriarcha Konstantynopola podpisał tomos o autokefalii Cerkwi Prawosławnej Ukrainy

  Ekumeniczny Patriarcha Konstantynopola Bartłomiej I podpisał w sobotę tomos o autokefalii Cerkwi Prawosławnej Ukrainy. W ceremonii w katedrze św. Jerzego w stambulskiej dzielnicy Fanar uczestniczył zwierzchnik ukraińskiej Cerkwi, metropolita Kijowa i całej Ukrainy Epifaniusz.

 • Historyczne spotkanie papieża z patriarchą moskiewskim

  ..., jak się zauważa, nastąpiła wielka zmiana, bo gdy w czerwcu 2001 roku Jan Paweł II odwiedzał Ukrainę, nie było na pewno zbiegiem okoliczności, że w tym samym czasie ówczesny patriarcha Aleksy II składał wizytę na sąsiedniej Białorusi. Jednoczesne ogłoszenie 5 lutego przez Stolicę Apostolską i Patriarchat Moskiewski informacji o spotkaniu w Hawanie było sensacją, bo takiego przyspieszenia nie...

 • ​Kuba: Patriarcha Cyryl spotkał się z Fidelem Castro

  Patriarcha moskiewski Cyryl spotkał się w sobotę w Hawanie z 89-letnim byłym przywódcą i prezydentem Kuby Fidelem Castro - poinformował sekretarz prasowy patriarchy Aleksandr Wołkow.

 • Wcześniej patriarcha odwołał spotkanie z mediami, a Święty Synod bułgarskiej Cerkwi zbojkotował ceremonię odznaczenia Bartłomieja wysokim orderem przez prezydenta i nie stanął z nim do wspólnego zdjęcia. Służba prasowa rządu nie wyjaśniła, dlaczego odwołano spotkanie premiera ze zwierzchnikiem Patriarchatu Konstantynopolskiego. Można jednak sądzić, że Borysowowi, bardzo wyczulonemu na kwestie...

 • Zmarł patriarcha z Bliskiego Wschodu, przyjaciel Polski

  ...25 czerwca br. zmarł w szpitalu w Bejrucie patriarcha ormiańskokatolicki Nerses Bedros XIX Tarmouni, wielki przyjaciel Polski i Polaków.

 • Patriarcha Koptów nie spotka się z Pencem z powodu Jerozolimy

  Patriarcha Kościoła koptyjskiego Tawadros II odmówił spotkania z wiceprezydentem USA Mike'iem Pencem podczas jego wizyty w Egipcie; powodem jest decyzja USA o uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela - podała w sobotę egipska agencja prasowa MENA.

 • Patriarcha antiocheński Jan X przyjeżdża z Syrii do Polski

  W czasie kilkudniowej wizyty w Polsce Jana X prawosławny patriarcha antiocheński odbierze m.in. doktorat honoris causa Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie i będzie przewodniczyć cerkiewnym obchodom Święta Przemienienia Pańskiego na Grabarce.

 • Moskiewski patriarcha: Ukrainą rządzą bezbożnicy

  ...​Według patriarcha Moskiewskiego i Wszechrusi Cyryla, Ukrainą rządzą bezbożnicy. Rosyjski duchowny już wielokrotnie krytykował ukraińskie władze i tamtejszą Cerkiew twierdząc, że podsycają antyrosyjskie nastroje.

Zdjęcia na temat: patriarcha
Wideo na temat: patriarcha
Dyskusje na temat: patriarcha