• Informacje na temat:

  patriarcha

Artykuły na temat: patriarcha
 • Historyczne spotkanie papieża z patriarchą moskiewskim

  ..., jak się zauważa, nastąpiła wielka zmiana, bo gdy w czerwcu 2001 roku Jan Paweł II odwiedzał Ukrainę, nie było na pewno zbiegiem okoliczności, że w tym samym czasie ówczesny patriarcha Aleksy II składał wizytę na sąsiedniej Białorusi. Jednoczesne ogłoszenie 5 lutego przez Stolicę Apostolską i Patriarchat Moskiewski informacji o spotkaniu w Hawanie było sensacją, bo takiego przyspieszenia nie...

 • ​Kuba: Patriarcha Cyryl spotkał się z Fidelem Castro

  Patriarcha moskiewski Cyryl spotkał się w sobotę w Hawanie z 89-letnim byłym przywódcą i prezydentem Kuby Fidelem Castro - poinformował sekretarz prasowy patriarchy Aleksandr Wołkow.

 • Wcześniej patriarcha odwołał spotkanie z mediami, a Święty Synod bułgarskiej Cerkwi zbojkotował ceremonię odznaczenia Bartłomieja wysokim orderem przez prezydenta i nie stanął z nim do wspólnego zdjęcia. Służba prasowa rządu nie wyjaśniła, dlaczego odwołano spotkanie premiera ze zwierzchnikiem Patriarchatu Konstantynopolskiego. Można jednak sądzić, że Borysowowi, bardzo wyczulonemu na kwestie...

 • Zmarł patriarcha z Bliskiego Wschodu, przyjaciel Polski

  ...25 czerwca br. zmarł w szpitalu w Bejrucie patriarcha ormiańskokatolicki Nerses Bedros XIX Tarmouni, wielki przyjaciel Polski i Polaków.

 • Patriarcha Koptów nie spotka się z Pencem z powodu Jerozolimy

  Patriarcha Kościoła koptyjskiego Tawadros II odmówił spotkania z wiceprezydentem USA Mike'iem Pencem podczas jego wizyty w Egipcie; powodem jest decyzja USA o uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela - podała w sobotę egipska agencja prasowa MENA.

 • Patriarcha antiocheński Jan X przyjeżdża z Syrii do Polski

  W czasie kilkudniowej wizyty w Polsce Jana X prawosławny patriarcha antiocheński odbierze m.in. doktorat honoris causa Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie i będzie przewodniczyć cerkiewnym obchodom Święta Przemienienia Pańskiego na Grabarce.

 • Moskiewski patriarcha: Ukrainą rządzą bezbożnicy

  ...​Według patriarcha Moskiewskiego i Wszechrusi Cyryla, Ukrainą rządzą bezbożnicy. Rosyjski duchowny już wielokrotnie krytykował ukraińskie władze i tamtejszą Cerkiew twierdząc, że podsycają antyrosyjskie nastroje.

 • Papież Franciszek i patriarcha Cyryl spotkają się na Kubie

  Papież Franciszek powiedział, że jest bardzo szczęśliwy, iż w piątek spotka się na lotnisku w Hawanie z patriarchą moskiewskim i całej Rusi Cyrylem. Słowa papieża obszernie przytacza w poniedziałek dziennik "Corriere della Sera".

 • Historyczne spotkanie papieża Franciszka z patriarchą Cyrylem

  ...i patriarcha moskiewski i całej Rusi Cyryl wymienili serdeczny uścisk. Następnie pocałowali się w policzki. - "Nareszcie" - powiedział papież Franciszek, witając się Cyrylem. Następnie papież dodał: "Jesteśmy braćmi", a potem powtórzył te słowa kilka razy. Cyryl zauważył zaś: "Od teraz jest łatwiej". Papież odpowiedział mu: "To jasne, że to jest wola Boga". Patriarcha powiedział papieżowi...

 • Cyryl, patriarcha moskiewski i całej Rusi, dotarł na Kubę

  Patriarcha Moskwy i całej Rusi Cyryl wylądował w czwartek wieczorem na Kubie - poinformowała agencja EFE. Rozpoczął tym samym swoją wizytę na Karaibach, która potrwa do 22 lutego. W piątek wieczorem spotka się w Hawanie, stolicy Kuby, z papieżem Franciszkiem.

Zdjęcia na temat: patriarcha
Wideo na temat: patriarcha
Dyskusje na temat: patriarcha