• Informacje na temat:

  patriot

Artykuły na temat: patriot
 • PO: Rząd przepłacił za system Patriot

  Podpisanie umowy na zakup amerykańskiego systemu obrony powietrznej Patriot, to dobra wiadomość - ocenili politycy PO. Ich zdaniem rząd jednak przepłacił za ten kontrakt. Tomasz Siemoniak i Czesław Mroczek krytykowali też rządzących za brak rozmów w tej sprawie z opozycją.

 • Amerykańskie ministerstwo spraw zagranicznych w oświadczeniu wydanym w środę stwierdziło, że podpisanie przez Polskę i USA umowy o zakupie systemu obronnego Patriot "wzmocni bezpieczeństwo i możliwości obronne USA, Polski i NATO na wschodniej flance Sojuszu".

 • Pentagon składa zamówienie na elementy Patriot. Dla Polski

  Pentagon składa w koncernie Raytheon zamówienie warte ponad 1,5 miliarda dolarów na elementy systemu przeciwrakietowego i przeciwlotniczego Patriot, które mają zostać pozyskane przez Polskę – wynika z komunikatu Departamentu Obrony USA. To największy kontrakt zbrojeniowy w historii naszego kraju. Jak mówił w marcu szef MON Mariusz Błaszczak, za system Patriot razem z systemem zarządzania polem...

 • Macierewicz: Podpisano memorandum ws. baterii rakiet Patriot

  Podpisano memorandum informujące, że rząd Stanów Zjednoczonych wyraża zgodę na sprzedanie Polsce baterii rakiet Patriot w najnowocześniejszej konfiguracji, takiej jakiej używają wojska USA - poinformował w czwartek szef MON Antoni Macierewicz.

 • Kownacki: Nie wycofujemy się z zakupu Patriotów

  ...- Dostaliśmy zapewnienie Kongresu USA, że pierwszy etap sprzedaży pocisków Patriot nie będzie kosztował więcej niż 10,5 mld zł. Nie wycofujemy się z zakupu tego systemu - zapewnił w piątek w Sejmie wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki.

 • Kownacki zapewnia: Nie wycofujemy się z zakupu Patriotów

  ...​Dostaliśmy zapewnienie Kongresu USA, że pierwszy etap sprzedaży pocisków Patriot nie będzie kosztował więcej niż 10,5 mld zł, nie wycofujemy się z zakupu tego systemu - zapewnił wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki.

 • Fabrice Pothier: Systemy Patriot pomogą odstraszać Rosję

  ..."Zakup zestawów obrony powietrznej Patriot jest dobrą wiadomością nie tylko dla Polski, ale też dla NATO; system będzie służył m.in. wzmacnianiu możliwości odstraszania Rosji" - powiedział PAP były dyrektor ds. planowania polityki NATO Fabrice Pothier.

 • "WSJ": USA wycofają część systemów Patriot z Bliskiego Wschodu

  Amerykańskie ministerstwo obrony wycofa część systemów obrony przeciwrakietowej Patriot z Bliskiego Wschodu, choć Biały Dom przekonuje o rosnącym zagrożeniu ze strony Iranu - podał dziennik "Wall Street Journal'.

 • "WSJ": USA wycofają część systemów Patriot z Bliskiego Wschodu

  Amerykańskie ministerstwo obrony wycofa część systemów obrony przeciwrakietowej Patriot z Bliskiego Wschodu, choć Biały Dom przekonuje o rosnącym zagrożeniu ze strony Iranu - podał w środę dziennik "Wall Street Journal'.

 • Producent systemu Patriot złożył ofertę offsetową polskiemu rządowi

  ...​Raytheon - firma produkująca zestawy obrony powietrznej Patriot - poinformowała w piątek o złożeniu polskiemu rządowi oferty offsetowej związanej z planowanym przez Polskę zakupem baterii tego systemu.

Zdjęcia na temat: patriot
Wideo na temat: patriot
Dyskusje na temat: patriot