• Informacje na temat:

  patriot

Artykuły na temat: patriot
 • Macierewicz: Podpisano memorandum ws. baterii rakiet Patriot

  Podpisano memorandum informujące, że rząd Stanów Zjednoczonych wyraża zgodę na sprzedanie Polsce baterii rakiet Patriot w najnowocześniejszej konfiguracji, takiej jakiej używają wojska USA - poinformował w czwartek szef MON Antoni Macierewicz.

 • Kownacki: Nie wycofujemy się z zakupu Patriotów

  ...- Dostaliśmy zapewnienie Kongresu USA, że pierwszy etap sprzedaży pocisków Patriot nie będzie kosztował więcej niż 10,5 mld zł. Nie wycofujemy się z zakupu tego systemu - zapewnił w piątek w Sejmie wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki.

 • Kownacki zapewnia: Nie wycofujemy się z zakupu Patriotów

  ...​Dostaliśmy zapewnienie Kongresu USA, że pierwszy etap sprzedaży pocisków Patriot nie będzie kosztował więcej niż 10,5 mld zł, nie wycofujemy się z zakupu tego systemu - zapewnił wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki.

 • Producent systemu Patriot złożył ofertę offsetową polskiemu rządowi

  ...​Raytheon - firma produkująca zestawy obrony powietrznej Patriot - poinformowała w piątek o złożeniu polskiemu rządowi oferty offsetowej związanej z planowanym przez Polskę zakupem baterii tego systemu.

 • Raytheon - firma produkująca zestawy obrony powietrznej Patriot - poinformowała w piątek o złożeniu polskiemu rządowi oferty offsetowej związanej z planowanym przez Polskę zakupem baterii tego systemu.

 • Szef MON zapowiada wcześniejszą dostawę systemu Patriot

  Szef MON Antoni Macierewicz poinformował w poniedziałek o szybszej dostawie systemu obrony powietrznej Patriot dla Polski. Według słów ministra pierwsza bateria zestawów może zostać dostarczona już w roku 2020, a nie 2022.

 • Litwa rozważa umieszczenie u siebie systemu Patriot

  Jak poinformował wysoki rangą litewski dowódca, gen. Vitalijus Vaiksznoras, w ramach batalionu NATO w przyszłym roku może na Litwie zostać rozmieszczony system rakietowy Patriot.

 • Pentagon chce sprzedać Polsce system antyrakietowy Patriot

  Pentagon powiadomił Kongres USA o zamiarze sprzedaży Polsce systemu antyrakietowego Patriot. Pentagon wskazał, że "planowana transakcja jest zgodna z celami polityki zagranicznej i względami bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych" poprzez wzmocnienie bezpieczeństwa Polski, "sojusznika z NATO, który był i jest istotnym czynnikiem politycznej stabilności i postępu gospodarczego w Europie".

 • Szef MON: Możliwa wcześniejsza dostawa systemu Patriot

  Pierwsza bateria zestawów obrony powietrznej Patriot dla Polski może zostać dostarczona w roku 2020, a nie 2022 – powiedział szef MON. Antoni Macierewicz, który wrócił z kilkudniowej wizyty w Stanach Zjednoczonych poinformował, że dostawa pierwszej baterii mogłaby nastąpić wcześniej niż zakłada porozumienie z lipca tego roku.

 • Oświadczenie MON w sprawie systemów Patriot

  Resort w przesłanym PAP oświadczeniu odnosi się do artykułu zamieszczonego na portalu Polityka.pl pt. "Polska stawia ultimatum Amerykanom. Chodzi o Patrioty". Napisano w nim, że Polska zagroziła rządowi USA zerwaniem negocjacji na zakup systemu obrony powietrznej Wisła opartego na wyrzutniach Patriot. "Treść listu była szokiem" "Taką groźbę zawiera wysłany 12 lipca list, podpisany przez...

Zdjęcia na temat: patriot
Wideo na temat: patriot
 • Wiceminister obrony: 10,5 mld dol. za system Patriot to cena maksymalna

  "Czekamy na decyzję prezydenta Andrzeja Dudy ws. nominacji generalskich" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM wiceminister obrony Michał Dworczyk. Czy minister obrony i prezydent spotkają się w najbliższym czasie? "Pan minister wielokrotnie deklarował gotowość do spotkania z panem prezydentem, chodziło tutaj przede wszystkim o kwestie dot. kierowania i dowodzenia polskimi siłami zbrojnymi. Jeśli będzie taka potrzeba, to pan minister będzie do takiego spotkania gotowy" - odpowiada gość...

 • Bodnar: Wkroczyliśmy w bardzo trudny okres „patriotów konstytucyjnych”

  Bodnar: Wkroczyliśmy w bardzo trudny okres „patriotów konstytucyjnych”

 • Bodnar: Wkroczyliśmy w bardzo trudny okres – „patriotów konstytucyjnych”

  "Wkroczyliśmy bardzo trudny okres - okres, który nazwałbym czasem patriotów konstytucyjnych" - mówił w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Adam Bodnar. Rzecznik Praw Obywatelskich nazwał tak "okres, w którym różne osoby, które głęboko wierzą w konstytucję i w jej postanowienia będą do niej się stosować". "To będą także sędziowie, obawiam się że nie wszyscy, to będzie czas, kiedy

Dyskusje na temat: patriot