• Informacje na temat:

  patriot

Artykuły na temat: patriot
 • PO: Rząd przepłacił za system Patriot

  Podpisanie umowy na zakup amerykańskiego systemu obrony powietrznej Patriot, to dobra wiadomość - ocenili politycy PO. Ich zdaniem rząd jednak przepłacił za ten kontrakt. Tomasz Siemoniak i Czesław Mroczek krytykowali też rządzących za brak rozmów w tej sprawie z opozycją.

 • Amerykańskie ministerstwo spraw zagranicznych w oświadczeniu wydanym w środę stwierdziło, że podpisanie przez Polskę i USA umowy o zakupie systemu obronnego Patriot "wzmocni bezpieczeństwo i możliwości obronne USA, Polski i NATO na wschodniej flance Sojuszu".

 • Macierewicz: Podpisano memorandum ws. baterii rakiet Patriot

  Podpisano memorandum informujące, że rząd Stanów Zjednoczonych wyraża zgodę na sprzedanie Polsce baterii rakiet Patriot w najnowocześniejszej konfiguracji, takiej jakiej używają wojska USA - poinformował w czwartek szef MON Antoni Macierewicz.

 • Kownacki: Nie wycofujemy się z zakupu Patriotów

  ...- Dostaliśmy zapewnienie Kongresu USA, że pierwszy etap sprzedaży pocisków Patriot nie będzie kosztował więcej niż 10,5 mld zł. Nie wycofujemy się z zakupu tego systemu - zapewnił w piątek w Sejmie wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki.

 • Kownacki zapewnia: Nie wycofujemy się z zakupu Patriotów

  ...​Dostaliśmy zapewnienie Kongresu USA, że pierwszy etap sprzedaży pocisków Patriot nie będzie kosztował więcej niż 10,5 mld zł, nie wycofujemy się z zakupu tego systemu - zapewnił wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki.

 • Fabrice Pothier: Systemy Patriot pomogą odstraszać Rosję

  ..."Zakup zestawów obrony powietrznej Patriot jest dobrą wiadomością nie tylko dla Polski, ale też dla NATO; system będzie służył m.in. wzmacnianiu możliwości odstraszania Rosji" - powiedział PAP były dyrektor ds. planowania polityki NATO Fabrice Pothier.

 • Producent systemu Patriot złożył ofertę offsetową polskiemu rządowi

  ...​Raytheon - firma produkująca zestawy obrony powietrznej Patriot - poinformowała w piątek o złożeniu polskiemu rządowi oferty offsetowej związanej z planowanym przez Polskę zakupem baterii tego systemu.

 • Raytheon - firma produkująca zestawy obrony powietrznej Patriot - poinformowała w piątek o złożeniu polskiemu rządowi oferty offsetowej związanej z planowanym przez Polskę zakupem baterii tego systemu.

 • Szef MON zapowiada wcześniejszą dostawę systemu Patriot

  Szef MON Antoni Macierewicz poinformował w poniedziałek o szybszej dostawie systemu obrony powietrznej Patriot dla Polski. Według słów ministra pierwsza bateria zestawów może zostać dostarczona już w roku 2020, a nie 2022.

 • Rosyjskie MSZ zaniepokojone zakupem Patriotów przez Polskę

  Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa powiedziała w czwartek, że Moskwa jest zaniepokojona "militaryzacją" Polski, której potwierdzeniem - jak oceniła - jest niedawne podpisanie przez Polskę umowy na dostawę systemu Patriot.

Zdjęcia na temat: patriot
Wideo na temat: patriot
Dyskusje na temat: patriot