• Informacje na temat:

  patriot

Artykuły na temat: patriot
 • Macierewicz: Podpisano memorandum ws. baterii rakiet Patriot

  Podpisano memorandum informujące, że rząd Stanów Zjednoczonych wyraża zgodę na sprzedanie Polsce baterii rakiet Patriot w najnowocześniejszej konfiguracji, takiej jakiej używają wojska USA - poinformował w czwartek szef MON Antoni Macierewicz.

 • Kownacki: Nie wycofujemy się z zakupu Patriotów

  ...- Dostaliśmy zapewnienie Kongresu USA, że pierwszy etap sprzedaży pocisków Patriot nie będzie kosztował więcej niż 10,5 mld zł. Nie wycofujemy się z zakupu tego systemu - zapewnił w piątek w Sejmie wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki.

 • Kownacki zapewnia: Nie wycofujemy się z zakupu Patriotów

  ...​Dostaliśmy zapewnienie Kongresu USA, że pierwszy etap sprzedaży pocisków Patriot nie będzie kosztował więcej niż 10,5 mld zł, nie wycofujemy się z zakupu tego systemu - zapewnił wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki.

 • Producent systemu Patriot złożył ofertę offsetową polskiemu rządowi

  ...​Raytheon - firma produkująca zestawy obrony powietrznej Patriot - poinformowała w piątek o złożeniu polskiemu rządowi oferty offsetowej związanej z planowanym przez Polskę zakupem baterii tego systemu.

 • Raytheon - firma produkująca zestawy obrony powietrznej Patriot - poinformowała w piątek o złożeniu polskiemu rządowi oferty offsetowej związanej z planowanym przez Polskę zakupem baterii tego systemu.

 • Szef MON zapowiada wcześniejszą dostawę systemu Patriot

  Szef MON Antoni Macierewicz poinformował w poniedziałek o szybszej dostawie systemu obrony powietrznej Patriot dla Polski. Według słów ministra pierwsza bateria zestawów może zostać dostarczona już w roku 2020, a nie 2022.

 • Litwa rozważa umieszczenie u siebie systemu Patriot

  Jak poinformował wysoki rangą litewski dowódca, gen. Vitalijus Vaiksznoras, w ramach batalionu NATO w przyszłym roku może na Litwie zostać rozmieszczony system rakietowy Patriot.

 • Pentagon chce sprzedać Polsce system antyrakietowy Patriot

  Pentagon powiadomił Kongres USA o zamiarze sprzedaży Polsce systemu antyrakietowego Patriot. Pentagon wskazał, że "planowana transakcja jest zgodna z celami polityki zagranicznej i względami bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych" poprzez wzmocnienie bezpieczeństwa Polski, "sojusznika z NATO, który był i jest istotnym czynnikiem politycznej stabilności i postępu gospodarczego w Europie".

 • ​Błaszczak: Dostawa systemu Patriot szybciej i taniej

  Uzyskaliśmy niższą cenę oraz przyspieszony termin dostawy systemu Patriot. Redukcja kosztów nie ogranicza zakładanych zdolności bojowych systemu - poinformował w środę na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak. Dodał, że podpisanie umowy w tej sprawie możliwe jest w pierwszym kwartale 2018 r.

 • Szef MON: Możliwa wcześniejsza dostawa systemu Patriot

  Pierwsza bateria zestawów obrony powietrznej Patriot dla Polski może zostać dostarczona w roku 2020, a nie 2022 – powiedział szef MON. Antoni Macierewicz, który wrócił z kilkudniowej wizyty w Stanach Zjednoczonych poinformował, że dostawa pierwszej baterii mogłaby nastąpić wcześniej niż zakłada porozumienie z lipca tego roku.

Zdjęcia na temat: patriot
Wideo na temat: patriot
Dyskusje na temat: patriot