• Informacje na temat:

  patriotyczny ruch odrodzenia narodowego

Artykuły na temat: patriotyczny ruch odrodzenia narodowego
 • ...w Szczecinie W Szczecinie 22 lipca odbywały się sesje Wojewódzkiej Rady Narodowej oraz Rady Wojewódzkiej PRON (Patriotycznego Ruchu Odrodzenia Narodowego). Podniosłe uroczystości miały miejsce się na(...) i Nauki, 22 lipca 1973 uruchomiono linię produkcyjną Fiata 126p, w roku następnym tego dnia oddano do użytku Trasę Łazienkowską w Warszawie, a 22 lipca 1983 r. zniesiono stan wojenny. Święto PRL-u Dzień...

 • ...1981 12/13 grudnia - wprowadzenie stanu wojennego; internowanych zostaje ponad 6500 osób; zawieszone zostają związki zawodowe, partie, organizacje społeczne, a także wydawanie prasy (z wyjątkiem "Trybuny Ludu" i "Żołnierza Wolności"). Powstaje Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego.

 • Polonia w Chicago uczciła w 93. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. O obchodach polskiego narodowego święta nie zapomnieli także lokalni amerykańscy politycy. W weekend odbywać się będą okolicznościowe patriotyczne uroczystości.

 • Udział ponad 20 tys. osób łącznie zapowiedzieli organizatorzy zgromadzeń publicznych z okazji 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, które odbędą się 12 i 13 grudnia w Warszawie - podał stołeczny ratusz. Będą utrudnienia w ruchu.

 • Udział ponad 20 tys. osób łącznie zapowiedzieli organizatorzy zgromadzeń publicznych z okazji 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, które odbędą się 12 i 13 grudnia w Warszawie - podał stołeczny ratusz. Będą utrudnienia w ruchu.

 • Historyk Jan Żaryn został przewodniczącym stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza - poinformował wiceprezes ruchu Wojciech Boberski. Chodzi o stowarzyszenie zrzeszające większość członków Społecznego Warszawskiego Komitetu Poparcia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich.

 • Młodzież Wszechpolska i ONR chcą stworzyć Ruch Narodowy, który skupi całą skrajną prawicę. Ma on przekształcić się w partię, a za cztery lata wejść do parlamentu - twierdzi "Gazeta Wyborcza".

 • Lato: Politycy nie wiedzą, co mówią. I tak przyjadą na Euro 2012

  ...robi rachunek sumienia, niech zobaczy, do jakich on organizacji należał, jak grał w piłkę. A do jakich należał? Była taka organizacja PRON. Patriotyczny Ruch Odrodzenia Narodowego...

 • ...mającym ówże komunizm ratować przed upadkiem było powołanie PATRIOTYCZNEGO Ruchu Odrodzenia Narodowego. Jak widać, w tym ostatnim przypadku patriotyczne deklaracje łączono nawet z narodową frazeologią(...) patriotycznymi frazesami, głoszonymi przy użyciu wszystkich ówczesnych kanałów ideologicznej indoktrynacji. Moja córka, która w PRL spędziła jedynie pierwszych 10 lat swojego życia, w dziecięcej skłonności do...

 • Ponad 20 tysięcy osób weźmie udział w marszu, manifestacjach i zgromadzeniach z okazji 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, które odbędą się 12 i 13 grudnia w Warszawie. Stołeczny ratusz podkreśla, że kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość - będą utrudnienia w ruchu.

Dyskusje na temat: patriotyczny ruch odrodzenia narodowego
 • Re: Beata Szydło: Jarosław Kaczyński jest architektem sukcesu rządu PiS

  Tak mówili przed wielu laty o PRONie (Patriotyczny Ruch Odrodzenia Narodowego) PRON Cię broni PRON Cię chroni.Trzymaj PRONcie mocno w dłoni.

 • Re: Domniemany zamach stanu w Czarnogórze. Liderzy opozycji przed sądem

  Za czasów stanu wojennego w Polsce komuchy powołali organizację PRON - Patriotyczny Ruch Odrodzenia Narodowego. Pod ten skrót podłożono taki tekst - PRON cię żywi, PRON cię broni trzymaj dobrze PRONcie w dłoni.

 • Re: Opozycja razem w nadzwyczajnej formule do parlamentu w 2019 roku?

  Walker78, takie coś już było PO stanie wojennym założone przez komuchów a nazywało się PRON patriotyczny ruch odrodzenia narodowego. Z tym wiązało się fajne hasło "PRON cię żywi, PRON cię broni trzymaj dobrze PRONcie w dłoni".

 • Re: Miniszczyt migracyjny w Brukseli. Polityczne napięcia w tle

  Za komuny / okolice stanu wojennego / u nas też powstał PRON / Patriotyczny Ruch Odrodzenia Narodowego / na miejscu FJN / Front Jedności Narodu / a ludzie na tą zamianę nazwy praktycznie tego samego mówili : nowe proncie w starym froncie .

 • Re: ​Kornel Morawiecki zakłada nową partię

  Pan Morawiecki zakłada nową partię...przypomina mi się jak to katolicki pisarz Jan Dobraczyński, w czasach stanu wojennego,założył PRON...Patriotyczny Ruch Odrodzenia Narodowego. Nazwaliśmy go wówczas....;;stare prącie w nowym froncie.'' K. Morawiecki jest w wieku zbliżonym do Dobraczyńskiego.

 • Re: "Prawdopodobnie będzie zmiana w nazwie Nowoczesnej"

  Za komuny był w latach siedemdziesiątych w PRLu FJN - Front Jedności Narodu / ot , taka przybudówka PZPR / . Tuż przed stanem wojennym komuchy zmienili nazwę tej przybudówki na PRON - Patriotyczny Ruch Odrodzenia Narodowego . A ludzie to odczytywali , że to jest stare proncie w nowym froncie .

 • Re: Wybory samorządowe. Deklaracja Ziobry

  Czyli mamy 3 partie pod wodzą jednej... Pamiętam kiedyś było podobnie. Razem zwali się Front Jedności Narodu (FJN), później pod koniec stanu wojennego, na bank już po jego zawieszeniu zmieniono go w PRON, Patriotyczny Ruch Odrodzenia Narodowego, "pieszczotliwie" zwany "prąciem". Cóż... świetne wzorce ma nasza władza.

 • Re: Jest rekomendacja na nowego marszałka Sejmu

  Odezwał się komunistyczny członek i nawet nie wie, że to był Patriotyczny Ruch Odrodzenia Narodowego, a drugie cudo z tamtych czasów to był WRON. Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego.

 • Re: Nieodrobiona lekcja ze Smoleńska

  Trochę się dziwiłem skąd u córki prezesa Fundacji Rodzin Katyńskich taka postawa. Ale okazuje się że Andrzej Saryusz-Skąpski w okresie PRL po wprowadzeniu stanu wojennego pełnił funkcję przewodniczącego PRON (Patriotyczny Ruch Odrodzenia Narodowego), a była to przybudówka WRON. Teraz rozumiem.

 • Re: Manifestacja KOD w Warszawie. "Jedna Polska - dość podziałów"

  Hurra! Front Jedności Narodu zmartwychwstaje! Też miał 1 procent poparcia w społeczeństwie i pełne poparcie w Moskwie. Zupełnie jak KOD. Jego następca, Patriotyczny Ruch Ocalenia a później Odrodzenia Narodowego miał wśród Polaków wynik jeszcze lepszy, wśród Polaków 0,1 procent poparcia, za to w Moskwie 200 procent! Idźcie dalej tą drogą. Niech wszyscy wiedzą kto za tym stoi. No i pamiętajcie, że