• Informacje na temat:

  patriotyczny ruch odrodzenia narodowego

Artykuły na temat: patriotyczny ruch odrodzenia narodowego
 • ...w Szczecinie W Szczecinie 22 lipca odbywały się sesje Wojewódzkiej Rady Narodowej oraz Rady Wojewódzkiej PRON (Patriotycznego Ruchu Odrodzenia Narodowego). Podniosłe uroczystości miały miejsce się na(...) i Nauki, 22 lipca 1973 uruchomiono linię produkcyjną Fiata 126p, w roku następnym tego dnia oddano do użytku Trasę Łazienkowską w Warszawie, a 22 lipca 1983 r. zniesiono stan wojenny. Święto PRL-u Dzień...

 • ...1981 12/13 grudnia - wprowadzenie stanu wojennego; internowanych zostaje ponad 6500 osób; zawieszone zostają związki zawodowe, partie, organizacje społeczne, a także wydawanie prasy (z wyjątkiem "Trybuny Ludu" i "Żołnierza Wolności"). Powstaje Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego.

 • Polonia w Chicago uczciła w 93. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. O obchodach polskiego narodowego święta nie zapomnieli także lokalni amerykańscy politycy. W weekend odbywać się będą okolicznościowe patriotyczne uroczystości.

 • Udział ponad 20 tys. osób łącznie zapowiedzieli organizatorzy zgromadzeń publicznych z okazji 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, które odbędą się 12 i 13 grudnia w Warszawie - podał stołeczny ratusz. Będą utrudnienia w ruchu.

 • Udział ponad 20 tys. osób łącznie zapowiedzieli organizatorzy zgromadzeń publicznych z okazji 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, które odbędą się 12 i 13 grudnia w Warszawie - podał stołeczny ratusz. Będą utrudnienia w ruchu.

 • Historyk Jan Żaryn został przewodniczącym stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza - poinformował wiceprezes ruchu Wojciech Boberski. Chodzi o stowarzyszenie zrzeszające większość członków Społecznego Warszawskiego Komitetu Poparcia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich.

 • Młodzież Wszechpolska i ONR chcą stworzyć Ruch Narodowy, który skupi całą skrajną prawicę. Ma on przekształcić się w partię, a za cztery lata wejść do parlamentu - twierdzi "Gazeta Wyborcza".

 • Lato: Politycy nie wiedzą, co mówią. I tak przyjadą na Euro 2012

  ...robi rachunek sumienia, niech zobaczy, do jakich on organizacji należał, jak grał w piłkę. A do jakich należał? Była taka organizacja PRON. Patriotyczny Ruch Odrodzenia Narodowego...

 • ...mającym ówże komunizm ratować przed upadkiem było powołanie PATRIOTYCZNEGO Ruchu Odrodzenia Narodowego. Jak widać, w tym ostatnim przypadku patriotyczne deklaracje łączono nawet z narodową frazeologią(...) patriotycznymi frazesami, głoszonymi przy użyciu wszystkich ówczesnych kanałów ideologicznej indoktrynacji. Moja córka, która w PRL spędziła jedynie pierwszych 10 lat swojego życia, w dziecięcej skłonności do...

 • Ponad 20 tysięcy osób weźmie udział w marszu, manifestacjach i zgromadzeniach z okazji 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, które odbędą się 12 i 13 grudnia w Warszawie. Stołeczny ratusz podkreśla, że kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość - będą utrudnienia w ruchu.

Dyskusje na temat: patriotyczny ruch odrodzenia narodowego