• Informacje na temat:

  patriotyzm

Artykuły na temat: patriotyzm
 • Czym jest dla Ciebie patriotyzm?

  Do 23 kwietnia młodzi twórcy mogą zgłaszać swoje projekty do konkursu #63PL. Wystarczy, że nakręcą film, który będzie trwał 63 sekundy i odpowiedzą w nim na pytanie "Czym jest dla nich patriotyzm?".

 • „Nacjonalizm przeciwieństwem patriotyzmu”- głos Episkopatu

  ...„Kościół w swoim nauczaniu zdecydowanie rozróżnia szlachetny i godny propagowania patriotyzm oraz będący formą egoizmu nacjonalizm.” – czytamy w dokumencie przygotowanym przez Radę ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski.

 • ​PiS, czyli Patriotyzm i Socjalizm

  ...biblijnych słów "prawo i sprawiedliwość" (to wersja dla naiwnych), ale od uosabianej przez nią sprzedaży wiązanej: "patriotyzm i socjalizm", jak w tytule - również jest pod przemożnym wpływem owej(...), ten wybór musi się pojawić - i dlatego proszę wszystko to, co dziś nam PiS w sprzedaży wiązanej z patriotyzmem wpycha, dobrze zapamiętać.

 • Patriotyzm... polskich milionerów

  Tylko 5 proc. majątku najzamożniejszych mieszkańców naszego kraju ulokowane jest za granicą – donosi "Rzeczpospolita".

 • Abp Gądecki: Werbalny patriotyzm jest łatwy

  Werbalne wyrażanie patriotyzmu jest łatwe, ale wartościowy jest patriotyzm czynu, przyczyniający się do dobra wspólnego - mówił przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki podczas prezentacji dokumentu Konferencji Episkopatu Polski pt. "Chrześcijański kształt patriotyzmu".

 • ​Protasiewicz chce zbudować front na rzecz patriotyzmu

  ..."Polski patriotyzm to jest patriotyzm z "Pana Tadeusza", a nie z Falangi" - mówił w sobotę lider koła poselskiego Europejscy Demokraci Jacek Protasiewicz. Zapowiedział utworzenie szerokiego frontu walki z zawłaszczaniem polskiego patriotyzmu przez "brunatne koszule".

 • "Rz": Patriotyzm to także płacenie podatków

  Kim jest dziś polski patriota? Tak brzmiało pytanie zadane w sondażu IBRIS przeprowadzonym na zlecenie "Rzeczpospolitej". "Wychowuje dzieci w duchu patriotyzmu i płaci podatki" – odpowiedziało najwięcej badanych.

 • ​Przewodniczący KEP: Odróżniajmy patriotyzm od nacjonalizmu

  Patriotyzm to - w przeciwieństwie do nacjonalizmu - postawa godna pielęgnowania - podkreśla przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, w przesłaniu z okazji XXI Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce oraz roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

 • Posłowie Nowoczesnej podpisali „Deklarację nowoczesnego patriotyzmu”

  ...​Kilkaset osób uczestniczyło w czwartek w Poznaniu w spotkaniu z parlamentarzystami Nowoczesnej. Na Placu Wolności posłowie i sympatycy tego ugrupowania podpisywali "Deklarację nowoczesnego patriotyzmu".

 • Politycy komentują dokument KEP o patriotyzmie

  PiS, PO, Kukiz'15, Nowoczesna, PSL, pozytywnie oceniły dokument Konferencji Episkopatu Polski dotyczący patriotyzmu. Według PiS, apel powinien być przykazaniem dla polityków. Platforma oczekuje, że zniechęci on księży do politycznego zaangażowania.

Zdjęcia na temat: patriotyzm
Wideo na temat: patriotyzm