• Informacje na temat:

  patrologia

Artykuły na temat: patrologia
 • Ks. Wysocki: Dzień Zaduszny dniem zadumy i swoistej żałoby

  Dzień Zaduszny, obchodzony 2 listopada jest to dzień zadumy, swoistej żałoby, tęsknoty za tymi, których już nie ma i którzy potrzebują naszej modlitwy - mówi w rozmowie z PAP profesor historii Kościoła i patrologii na KUL ks. Marcin Wysocki.

 • 2 listopada: Dzień tęsknoty za tymi, których już nie ma

  "Dzień Zaduszny, obchodzony 2 listopada jest to dzień zadumy, swoistej żałoby, tęsknoty za tymi, których już nie ma i którzy potrzebują naszej modlitwy" - mówi profesor historii Kościoła i patrologii na KUL ks. Marcin Wysocki. Stąd też Kościół - dodał - modli się tego dnia za wszystkich wiernych zmarłych; tych wszystkich, którzy odeszli.

 • "Umówmy się, że Boże Narodzenie to właśnie dziś"

  "Trudno powiedzieć, że Boże Narodzenie to rzeczywiście Boże Narodzenie. Daty narodzenia Jezusa Chrystusa nie mamy" - mówi ks. dr Marcin Wysocki, Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej KUL. "W kulturze żydowskiej, w której narodził się przecież Jezus Chrystus, data narodzin nie była niczym chwalebnym" - zauważa.

 • Syn premier Szydło odprawił mszę prymicyjną

  Ks. Tymoteusz Szydło, syn premier Beaty Szydło, odprawił w niedzielę prymicyjną mszę św. w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w rodzinnym Przecieszynie. W Eucharystii uczestniczyła rodzina wyświęconego dzień wcześniej księdza, w tym szefowa rządu.

 • RMF FM na Światowe Dni Młodzieży: Specjalne wydania Faktów, rozmowy, komentarze, materiały wideo

  Kraków, Brzegi, Częstochowa, Oświęcim. To miejsca, które w Polsce podczas Światowych Dni Młodzieży odwiedzi papież Franciszek. Dziennikarze RMF FM będą na bieżąco relacjonować dla Was najważniejsze wydarzenia ŚDM. Z tej okazji RMF FM uruchomił również specjalne studio przy Błoniach, z którego Mariusz Piekarski, dziennikarz RMF FM wraz z zaproszonymi gośćmi będzie komentować to, co dzieje się na Światowych Dniach Młodzieży.

 • Biskup zamojsko-lubaczewski Wacław Depo został mianowany przez papieża Benedykta XVI nowym metropolitą częstochowskim, a biskup pomocniczy diecezji opolskiej Jan Kopiec - biskupem gliwickim - poinformowała w czwartek Nuncjatura Apostolska w Polsce.

 • Apostołka Apostołów, opiekun św. Graala, dobry łotr. Drugoplanowe postaci świąt Wielkiej Nocy

  Wielkanoc to najważniejsze święto chrześcijan. Umęczony, cierpiący Chrystus w ciągu jednej nocy staje się Chrystusem Zwycięzcą. Tajemnica Zmartwychwstania zapisana na kartach Ewangelii opowiada nie tylko o Bogu. W tej opowieści o Wielkiej Nocy pojawiają się także bohaterowie drugiego planu. Bez nich nie dokonałoby się to, co się dokonało.

 • Bp Libera następcą abpa Wielgusa

  Biskup Piotr Libera, dotychczasowy biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej i sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, został nowym biskupem płockim.

Dyskusje na temat: patrologia