• Informacje na temat:

  patron

Artykuły na temat: patron
 • Gen. Kukliński - idealny patron szkolny

  ...i Niepodległościowych w Krakowie, oczekuje jeszcze na zaliczenie go do grona kawalerów Orderu Orła Białego, ale już teraz proponuję, aby jakieś polskie liceum uznało gen. Ryszarda Kuklińskiego za swojego patrona(...)". Jako były reprezentant prasowy gen. Kuklińskiego w Kraju nie mam najmniejszych wątpliwości, że jest on idealnym kandydatem na patrona któregoś z liceów. To piękny przykład człowieka nie wahającego się...

 • Od września zniknie kontrowersyjny patron szkoły w Narewce

  Od nowego roku szkolnego podstawówka w Narewce (woj. podlaskie) przestanie nosić imię Aleksandra Wołkowyckiego - zdecydowali tamtejsi radni. Spór o patrona szkoły trwał od kilku lat. Chodziło o zarzuty współpracy z okupantem niemieckim.

 • Kościół wspomina dziś św. Józefa, patrona ludzi pracujących

  ...1 maja, obchodzony jako Święto Pracy, jest także dniem, w którym Kościół katolicki czci św. Józefa - patrona ludzi pracujących. Tego dnia podkreśla się szczególną rolę pracy w życiu i rozwoju każdego człowieka.

 • Kim był patron ŚDM? Poznaj historię Pier Giorgia Frassatiego

  ...się od wczesnej młodości - zaraził się na chorobę Heinemedina. Umarł 4 lipca 1925 roku.  Beatyfikacji Pier Giorgia Frassatiego dokonał Jan Paweł II 20 maja 1990 roku wskazując go jako patrona...

 • ​Św. Walenty w 3D. Czy tak wyglądał patron zakochanych?

  Eksperci z Brazylii zrekonstruowali twarz świętego Walentego. W tym celu użyli zdjęć jego czaszki, która jest przechowywana w szklanej gablocie w rzymskiej bazylice Santa Maria Cosmedin.

 • Apostoł słowiańskich ludów, autor drugiej ewangelizacji Polski, Patron Królestwa Polskiego, orędownik w sprawach zdrowia i życia dzieci - to tylko niektóre tytuły nadawane św. Jackowi, rodowitemu Ślązakowi i patronowi Diecezji Katowickiej.

 • ...rozsławiał nasze miasto. Rajdowiec jako patron ronda - to nie będzie się źle kojarzyć? - Na razie źle to się kojarzy samo rondo. To przecież tam dochodziło do największej liczby kolizji i wypadków, tam(...) patrona ronda, ale w formie uchwały Rady Miasta. Mam nadzieję, że może uda się też odsłonić na nowym rondzie tablicę ku jego pamięci. Jerzy Kłeczek...

 • Od niedzieli Zielona Góra ma patrona - św. Urbana I, papieża. Ceremoniał przekazania prezydentowi dekretu papieskiego odbył się na rynku drugiego dnia miejskiego święta - Winobrania.

 • Papież ogłoszony patronem wojska. Protesty

  To absurdalna decyzja - tak część włoskich środowisk kościelnych i świeckich ocenia ogłoszenie przez Watykan świętego Jana XXIII patronem włoskiego wojska. Zdaniem przeciwników tej decyzji jest ona sprzeczna z nauczaniem tego papieża.

 • W warszawskiej parafii im. Tomasza Apostoła na Ursynowie odbędzie się w niedzielę inauguracja XIII Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa. 25 lipca w Kościele katolickim obchodzony jest dzień św. Krzysztofa - patrona kierowców.

Zdjęcia na temat: patron
Wideo na temat: patron
 • "On może być patronem zakochanych"

  Wieloletni przyjaciel Jana Pawła II ojciec Jan Góra powiedział, że gdyby polski papież został kanonizowany mógłby być patronem zakochanych. "On mógłby być partonem tych, którzy kochają Boga i człowieka" - podkreślał.

 • Józef Ignacy Kraszewski miał problemy z matematyką

  Józef Ignacy Kraszewski - patron liceum w Białej Podlaskiej - sam miał kłopoty z ukończeniem tej szkoły. Trudności sprawiała mu bowiem matematyka.

 • Jasnogórska biblioteka to jednak nie tylko dzieła pisane

  Mamy w bibliotece dwa piękne stoły z początku XVIII wieku. Wykonane w technice intarsji, dwadzieścia kilka gatunków drewna. Wspaniała scena ze świętym Pawłem, pierwszym pustelnikiem. Jeżeli dostaniemy się do środka jeszcze głębiej, to zobaczymy: nasz święty patron, święty Paweł Pustelnik w spotkaniu z Antonim, opatem – opisuje ojciec Matecki.