• Informacje na temat:

  pawlikowski

Artykuły na temat: pawlikowski
 • Piotr Gliński gratuluje Pawłowi Pawlikowskiemu

  W sobotę podczas uroczystości rozdania nagród 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes, Paweł Pawlikowski otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię za dramat "Zimna wojna". Jego najnowszy(...) "gratulacje należą się wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego dzieła". Minister pogratulował też Pawłowi Pawlikowskiemu, który zdobył w Cannes Złotą Palmę dla najlepszego reżysera. "Dziękuję...

 • "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego filmem otwarcia festiwalu w Sarajewie

  Film "Zimna wojna" w reżyserii nagrodzonego Oscarem Pawła Pawlikowskiego zainauguruje 24. Sarajewski Festiwal Filmowy. Jest to - jak napisał Reuters - największy konkurs filmowy i spotkanie branży w regionie rozciągającym się od Wiednia po Stambuł.

 • "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego z "europejskim Oscarem" za montaż!

  Europejska Akademia Filmowa ogłosiła dziś pierwsze nazwiska twórców, którzy zostaną nagrodzeni na grudniowej gali w Sewilli. Okazało się, że nagrodę za najlepszy montaż otrzyma Polak Jarosław Kamiński, który pracował przy "Zimnej wojnie" Pawła Pawlikowskiego!

 • Schetyna: Dymisja gen. Pawlikowskiego ma wiele znaków zapytania. Oczekuję prawdziwej informacji

  ..."Sprawa dymisji gen. bryg. Andrzeja Pawlikowskiego ze stanowiska szefa BOR ma wiele znaków zapytania" - ocenił na briefingu prasowym w Warszawie lider PO Grzegorz Schetyna. "Oczekuję na pełną informację ze strony pani premier Szydło, dlaczego tak późno, i jakie są prawdziwe powody odejścia, odwołania szefa BOR" - powiedział polityk. Obowiązki zdymisjonowanego Pawlikowskiego pełni zastępca szefa...

 • "Zimna wojna" Pawlikowskiego wkrótce w kinach. "Czerń i biel wprowadza w zupełnie inny świat"

  ..."Zimna wojna" - nowy film nagrodzonego Oscarem za "Idę" Pawła Pawlikowskiego - wejdzie do polskich kin już 8 czerwca. "Czerń i biel wprowadza widza w zupełnie inny świat" - podkreśla Borys Szyc, jeden z aktorów grających w tym obrazie.

 • Europejskie Oscary. Pawlikowski o konkurentach "Zimnej wojny": Dzięki Bogu, że istnieje takie kino

  Europejskie Nagrody Filmowe za najlepszy film, dla najlepszego scenarzysty, reżysera, dla najlepszej aktorki i dla montażysty roku powędrowały do twórców "Zimnej wojny" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Statuetkę otrzymali też Polak Damian Nenow i Hiszpan Raul de la Fuente za animację "Jeszcze dzień życia".

 • "Zimna wojna" Pawlikowskiego z szansą na Złotą Palmę w Cannes

  ..."Zimna Wojna", film w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, będzie walczył w maju o Złotą Palmę w Cannes. Organizatorzy jednego z najważniejszych festiwali filmowych ogłosili, kto znalazł się w Konkursie Głównym. Polskie kino długo czekało na ten moment.

 • Szef PISF o sukcesie "Zimnej wojny" w Cannes: Paweł Pawlikowski jest już marką światową

  ..."To jest ogromna radość i wyróżnienie - dla mnie osobiście i dla polskiej kinematografii" – tak o nagrodzie za najlepszą reżyserię, którą otrzymał w Cannes Paweł Pawlikowski mówił dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Radosław Śmigulski. Jak podkreślił, jest to "przede wszystkim sukces osobisty samego twórcy".

 • Cannes 2018: Złota Palma nie dla polskiego filmu. Ale Pawlikowski najlepszym reżyserem!

  Paweł Pawlikowski otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię za dramat "Zimna wojna" podczas uroczystości rozdania nagród 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Złota Palma dla najlepszego filmu powędrowała do japońskiego dramatu "Manbiki kazoku" ("Złodziejaszki") w reż. Hirokazu Koreeda. Jury tegorocznej edycji festiwalu po raz pierwszy w historii tej imprezy przyznało "specjalną" Złotą...

 • ..., który z latami narastał.  W zasadzie od dzieciństwa zajmowała się tworzeniem - i dotyczyło to zarówno malarstwa, jak i wierszy, ponieważ przez całą drogę twórczą Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej te dziedziny(...) ASP. W 1919 roku poznała pierwszego prawdziwie ważnego mężczyznę w swym życiu - Jana Gwalberta Henryka Pawlikowskiego, prozaika i znawcę folkloru podhalańskiego. Zauroczona mężem poetka przeniosła się...

Zdjęcia na temat: pawlikowski
Wideo na temat: pawlikowski
Dyskusje na temat: pawlikowski