• Informacje na temat:

  pawlikowski

Artykuły na temat: pawlikowski
 • Pawlikowski: Ludzie pokochali nasz film

  ..."Dla nas Cannes jest bardzo ważne, nagrody europejskie są bardzo ważne, a tutaj jest inny świat. Różne inne zasady tu działają, ale i tak ludzie strasznie ten nasz film pokochali" - powiedział dziennikarzom Paweł Pawlikowski, reżyser nominowanej w trzech kategoriach "Zimnej wojny" po zakończeniu oscarowej gali. "Czas na nowo zakochać się w kinie, bo po tym wszystkim można się odkochać" - dodał.

 • Piotr Gliński gratuluje Pawłowi Pawlikowskiemu

  W sobotę podczas uroczystości rozdania nagród 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes, Paweł Pawlikowski otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię za dramat "Zimna wojna". Jego najnowszy(...) "gratulacje należą się wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego dzieła". Minister pogratulował też Pawłowi Pawlikowskiemu, który zdobył w Cannes Złotą Palmę dla najlepszego reżysera. "Dziękuję...

 • Paweł Pawlikowski studził emocje przed wyjazdem na oscarową galę

  Reżyser "Zimnej wojny" Paweł Pawlikowski przed wyjazdem do Dolby Theatre na 91. galę rozdania Oscarów krótko skomentował szanse swojego filmu na zdobycie statuetek. Stwierdził, że tej nocy będzie triumfować "Roma" Alfonso Cuarona. Nie mylił się.

 • "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego filmem otwarcia festiwalu w Sarajewie

  Film "Zimna wojna" w reżyserii nagrodzonego Oscarem Pawła Pawlikowskiego zainauguruje 24. Sarajewski Festiwal Filmowy. Jest to - jak napisał Reuters - największy konkurs filmowy i spotkanie branży w regionie rozciągającym się od Wiednia po Stambuł.

 • "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego z "europejskim Oscarem" za montaż!

  Europejska Akademia Filmowa ogłosiła dziś pierwsze nazwiska twórców, którzy zostaną nagrodzeni na grudniowej gali w Sewilli. Okazało się, że nagrodę za najlepszy montaż otrzyma Polak Jarosław Kamiński, który pracował przy "Zimnej wojnie" Pawła Pawlikowskiego!

 • "Zimna wojna" Pawlikowskiego na shortliście do Oscarów

  ..."Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego i koprodukowana przez Polaków kazachska "Ayka" Siergieja Dworcewoja znalazły się na shortliście do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Na statuetkę szansę ma także Anna Zamecka za pełnometrażowy dokument "Komunia".

 • Oscary 2019: "Zimna wojna" od A do Z. Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o filmie Pawlikowskiego

  Gdzie była kręcona "Zimna wojna"? Jak wyglądało kompletowanie obsady i praca nad scenariuszem? Przygotowaliśmy subiektywny przegląd najciekawszych informacji dotyczących filmu Pawła Pawlikowskiego.

 • Schetyna: Dymisja gen. Pawlikowskiego ma wiele znaków zapytania. Oczekuję prawdziwej informacji

  ..."Sprawa dymisji gen. bryg. Andrzeja Pawlikowskiego ze stanowiska szefa BOR ma wiele znaków zapytania" - ocenił na briefingu prasowym w Warszawie lider PO Grzegorz Schetyna. "Oczekuję na pełną informację ze strony pani premier Szydło, dlaczego tak późno, i jakie są prawdziwe powody odejścia, odwołania szefa BOR" - powiedział polityk. Obowiązki zdymisjonowanego Pawlikowskiego pełni zastępca szefa...

 • "Zimna wojna" Pawlikowskiego wkrótce w kinach. "Czerń i biel wprowadza w zupełnie inny świat"

  ..."Zimna wojna" - nowy film nagrodzonego Oscarem za "Idę" Pawła Pawlikowskiego - wejdzie do polskich kin już 8 czerwca. "Czerń i biel wprowadza widza w zupełnie inny świat" - podkreśla Borys Szyc, jeden z aktorów grających w tym obrazie.

 • Europejskie Oscary. Pawlikowski o konkurentach "Zimnej wojny": Dzięki Bogu, że istnieje takie kino

  Europejskie Nagrody Filmowe za najlepszy film, dla najlepszego scenarzysty, reżysera, dla najlepszej aktorki i dla montażysty roku powędrowały do twórców "Zimnej wojny" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Statuetkę otrzymali też Polak Damian Nenow i Hiszpan Raul de la Fuente za animację "Jeszcze dzień życia".

Zdjęcia na temat: pawlikowski
Wideo na temat: pawlikowski
Dyskusje na temat: pawlikowski