• Informacje na temat:

  pawłowa

Artykuły na temat: pawłowa
 • Wiadomo już, gdzie powstaje odruch Pawłowa

  Naukowcy z University of California w Los Angeles odkryli komórki mózgu odpowiedzialne za odruch Pawłowa. W najnowszym numerze czasopisma "Neuron" piszą, że to mała grupa neuronów, z rejonu zwanego prążkowiem. Badania pokazują, że to te same komórki, które zawodzą w przypadkach chorób Huntingtona i Parkinsona, a także zespołu Tourette'a. Najnowsze odkrycie może pomóc w ich terapii. Tym razem...

 • Bułgarska prezydencja: W lutym pierwsza dyskusja nt. Polski w ramach art. 7

  Pierwsza dyskusja na temat Polski w ramach uruchomionego przez KE art. 7 będzie w lutym, jednak głosowanie w sprawie stwierdzenia zagrożenia dla rządów prawa może być w drugiej połowie roku - poinformowała minister ds. europejskich Bułgarii Liliana Pawłowa.

 • Bułgarska prezydencja w UE: Dyskusja o Polsce w lutym

  Pierwsza dyskusja na temat Polski w ramach uruchomionego przez Komisję Europejską art. 7 odbędzie się pod koniec lutego na posiedzeniu unijnych ministrów do spraw europejskich - poinformowała w czwartek w Sofii minister ds. europejskich Bułgarii Liliana Pawłowa.

 • ​W poniedziałek nowy szef MSZ uda się z pierwszą wizytą zagraniczną do Bułgarii

  ...rozmawiała PAP, sugerują, że do głosowania w Radzie UE nad tym, czy w Polsce istnieje wyraźne ryzyko naruszenia wartości unijnych, może dojść dopiero za kilka miesięcy. Liljana Pawłowa nie wykluczyła, że...

 • W Doniecku pochowano zabitego w zamachu rosyjskiego bojownika

  W opanowanym przez separatystów Doniecku na wschodzie Ukrainy pochowano w środę zabitego w zamachu rosyjskiego bojownika Arsena Pawłowa o pseudonimie Motorola, który przyznawał w wywiadach, że zabił co najmniej 15 ukraińskich żołnierzy.

 • Ukraina: Rosyjski ślad w zabójstwie watażki separatystów

  W zamachu na watażkę separatystów z Doniecka mogły brać udział rosyjskie służby. Tak wynika z informacji opublikowanych przez ukraiński serwis internetowy InformNapalm. Ukraińscy hakerzy uzyskali dostęp do danych z urządzeń elektronicznych Arsena Pawłowa pseudonim "Motorola". Zginął on tydzień temu w Doniecku w wyniku eksplozji w windzie domu, w którym mieszkał.

 • Chwalił się zabiciem kilkunastu Ukraińców. W Doniecku pochowano “Motorolę”

  W opanowanym przez separatystów Doniecku na wschodzie Ukrainy pochowano z honorami wojskowymi zabitego w zamachu rosyjskiego bojownika Arsena Pawłowa o pseudonimie "Motorola", który przyznawał w wywiadach, że zabił co najmniej 15 ukraińskich żołnierzy. Władze samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) urządziły pożegnanie w gmachu opery, a trumnę wieziono na cmentarz na armatniej lawecie.

 • Rosyjskie media: Rosja deportuje żonę znanego prawnika

  Federalna Służba Migracyjna zdecydowała o deportacji obywatelki amerykańskiej, która jest żoną znanego adwokata z Petersburga Iwana Pawłowa specjalizującego się w problematyce praw człowieka - donoszą rosyjskie media.

 • Implant pomaga znów poruszać nogami

  Nowatorska metoda terapii sprawiła, że czterech mężczyzn, sparaliżowanych po uszkodzeniu kręgosłupa od pasa w dół, może znów poruszać nogami. Wszystko dzięki implantom, które umożliwiają elektryczną stymulację rdzenia kręgowego. To dzieło naukowców z University of Louisville, UCLA i Instytutu Pawłowa w Sankt Petersburgu. O postępach rehabilitacji pacjentów pisze w najnowszym numerze czasopismo...

 • Liczba ważnych podpisów zebranych przez bułgarską lewicę pod wnioskiem o zorganizowanie referendum ws. przyszłości energetyki jądrowej spełnia wymogi konstytucyjne - poinformowała w piątek minister budownictwa i rozwoju terytorialnego Liliana Pawłowa.