• Informacje na temat:

  pawluk

Artykuły na temat: pawluk
 • Zmiany w dowództwie GROM

  Zmiana na stanowisku dowódcy jednostki specjalnej GROM. Będzie nią kierował dotychczasowy zastępca dowódcy, podpułkownik Mariusz Pawluk - ustaliła Informacyjna Agencja Radiowa.

 • Szef MON mianował nowych dowódców

  Szef MON Antoni Macierewicz mianował we wtorek gen. bryg. Wojciecha Marchwicę dowódcą komponentu Wojsk Specjalnych, a płka. Mariusza Pawluka - dowódcą JW GROM - poinformowało późnym wieczorem MON.

 • Unikatowe dokumenty byłej więźniarki otrzymało Muzeum na Majdanku

  Niezwykle cenne materiały trafiły do Państwowego Muzeum na lubelskim Majdanku, gdzie mieścił się obóz koncentracyjny. Blisko 100 różnych dokumentów, zdjęć, listów i przedmiotów osobistych przekazała rodzina byłej więźniarki Heleny Pawluk. Materiały przekazał wnuk zmarłej w 1994 roku w wieku 95 lat kobiety.

 • Gen. Polko o płk. Pawluku: Doświadczony oficer z autorytetem wśród żołnierzy

  Trudno znaleźć na stanowisku dowódcy GROM-u człowieka, który miałby większe doświadczenie bojowe - tak o płk. Mariuszu Pawluku powiedział były dowódca GROM i b. wiceszef BBN gen. Roman Polko. Wskazał, że Pawluk jest doświadczonym oficerem z autorytetem wśród żołnierzy.

 • Zmiany w dowództwie GROM? Misiewicz zaprzecza

  Rzecznik MON zapewnia, że nie ma zmiany na stanowisku dowódcy jednostki specjalnej GROM. Wcześniej IAR informował na podstawie źródeł zbliżonych do jednostki, o odwołaniu ze stanowiska pułkownika Roberta Kopackiego, którego miał zastąpić podpułkownik Mariusz Pawluk.

 • „Tylko Polska, Litwa i Szwecja próbują coś robić dla Ukrainy”

  ...„Europo, gdzie są sankcje? Tylko Polska, Litwa i Szwecja próbują coś robić dla Ukrainy. Reszta państw śpi” - mówi w rozmowie ze specjalnym wysłannikiem Krzysztofem Kotem Wasyl Pawluk- przewodniczący Rady Miasta Lwowa. "Natychmiast władze powinny mieć odebrane wizy i zablokowane majątki na zachodzie. Europa powinna zagrozić sądami dla strzelających do ludzi" - mówi Wasyl Pawluk.

 • Trzy lata więzienia grożą barmance z Chełma (Lubelskie) za zawiadomienie policji o fałszywym napadzie na bar. Jak poinformowała Violetta Pawluk z Komendy Miejskiej w Chełmie kobieta zmyśliła historię o napadzie, bo pieniądze przegrała na automatach do gry.

 • Ukraiński prawnik: Rosja łamie konwencję genewską

  ...więzienia w Moskwie. Sagijewa przekazała, że w Lefortowie powiedziano jej, iż trzech poszkodowanych marynarzy jest w szpitalu aresztu śledczego Matrosskaja Tiszyna. Alina Pawluk, ukraińska ekspertka ds. praw(...) obiektywny" - podkreśliła Pawluk. Alina Pawluk wyjaśniła również, że odpowiednim do sądzenia jeńców jest tylko sąd wojskowy i że ukraińscy żołnierze powinni być trzymani oddzielnie od przestępców...

 • Kandydat na prezydenta: Ukraińcy gardzą Polakami

  Konsulem Generalnym został wiceszef nacjonalistycznej partii Swoboda, Wasyl Pawluk. Kowalski chce w tej sprawie reakcji polskiej dyplomacji. Uważa, że wybór może pogorszyć nasze relacje z Kijowem. Wskazuje, że za kontakty z Polską odpowiadać będzie były sekretarz Rady Miasta Lwowa, która konsekwentnie realizuje politykę antypolską. Decyzję strony ukraińskiej co do nowego konsula, kandydat...

 • ​Były dowódca GROM dla "DGP": W jednostce dzieją się dziwne rzeczy

  Pawluk rozstał się z poprzednim dowódcą, z płk. Dariuszem Zawadką, zarzucając mu mobbing. Po tych manipulacjach sami żołnierze wystąpili o odebranie Pawlukowi odznaki GROM-u za niehonorowe zachowanie...

Wideo na temat: pawluk
 • Nasz reporter rozmawia z Anną Pawluk - rowerzystką z Masy Krytycznej

Dyskusje na temat: pawluk