• Informacje na temat:

  pejzaż

Artykuły na temat: pejzaż
 • Zdjęcie dnia: Pejzaż bez minaretów

  Mieszkańcy Stambułu, którzy w środę rano po raz pierwszy wyjrzeli za okno, z trudem odnajdywali stałe elementy miejskiego pejzażu - wysokie, przecinające niebo, minarety i łagodzące nieco ten iglasty krajobraz kopuły. Tydzień temu, po podobnej śnieżycy, w liczącym 15 mln mieszkańców Stambule odwołano kilkadziesiąt lotów krajowych i zagranicznych. Na początku lutego temperatura w stołecznej...

 • Pejzaż w malarstwie

  Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę malarstwa Aurelii Wrzeszcz i Tomasza Wiśniewskiego.

 • Pejzaż z morałem

  Wystawa Krzysztofa Websa, jednego z ciekawszych działających obecnie na Śląsku twórców nieprofesjonalnych, w Galerii Sztuki Pogranicza w Katowicach.

 • Barwny pejzaż polskiej niechlujności

  Nie ma instrukcji obsługi jego malarstwa. Nie wpisuje się w żadne "izmy". Jacek Pałucha wykoślawia świat w sposób niepowtarzalny i jest w tym wszystkim wyjątkowo szczery.

 • Domy jak lodowe rzeźby. Sztorm w Danii zostawił po sobie bajeczny pejzaż

  Silny wiatr, potężne morskie fale i niskie temperatury sprawiły, że domy na nabrzeżu duńskiego miasteczka Faxe Ladeplads zamieniły się w lodowe twierdze. Woda podrywana przez silny wiatr osiadała na ścianach budynków, gdzie natychmiast zamarzała, tworząc fantazyjne kształty.

 • "Pejzaż malowany" Elżbiety Semenowicz

  Od 15 kwietnia do 18 maja w galerii Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych będzie można obejrzeć pierwszą indywidualną wystawę malarstwa Elżbiety Semenowicz "Pejzaż malowany".

 • Wystawa mistrza pejzażu

  Wernisaż odbędzie się 6 lutego 2009 roku o godzinie 13.00 w salach Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim Plac Zamkowy 4. Roman Kochanowski (1857 - 1945) - najwybitniejszy polski pejzażysta. Studiował(...) okres obfitujący w nagrody i wyróżnienia na wystawach krajowych i za granicą. Obrazy monachijskie artysty to głównie pejzaże przedstawiające pola, przydrożne wierzby, wiejskie chałupy i opłotki...

 • Misonne: Król Pejzażu

  ...z najwybitniejszych europejskich fotografów-pejzażystów pierwszej połowy XX wieku. Artysta związany był z nurtem fotografii piktorialnej, która stawiała sobie za cel maksymalne zbliżenie obrazu fotograficznego do(...) były dla Misonne'a krajobrazy sztafażowe, związane z prowincją. Sceny rodzajowe przedstawiane przez niego na szerokim tle pejzażowym skłaniają się w stronę romantycznej sielanki. Sfotografowani...

 • Pejzaż w malarstwie

  Miejska Biblioteka Publiczna w Bartoszycach zaprasza na wystawę malarstwa Aurelii Wrzeszcz i Tomasza Wiśniewskiego.

 • Pejzaże autorstwa Piotra Potworowskiego można oglądać od czwartku na wystawie w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Ekspozycję zorganizowano w 50. rocznicę śmierci artysty.

Zdjęcia na temat: pejzaż
Dyskusje na temat: pejzaż