• Informacje na temat:

  pękalski

Artykuły na temat: pękalski
 • Psycholog o Pękalskim: Nie powinien wyjść na wolność. Jest zagrożeniem, może wybuchnąć

  ...śmiercią… Tak Leszka Pękalskiego ocenia psycholog kryminalny z Uniwersytetu SWPS Bogdan Lach. „Wampir z Bytowa” na wolność, po 25 latach spędzonych w więzieniu, wyjdzie w grudniu. Decyzję wymiaru sprawiedliwości mogą powstrzymać biegli, którzy od marca badają go w zamkniętym ośrodku w Gostyninie. Ich opinie poznamy we wtorek – 6 czerwca. Wtedy też dowiemy się, czy Pękalski resztę życia spędzi na...

 • Mistrzyni świata i Europy Karolina Michalczuk pokonała Ewelinę Pękalską 5:4 w finale wagi 51 kg turnieju bokserskiego im. Feliksa Stamma, który w środę rozpoczął się w Warszawie.

 • „Wampir z Bytowa” wkrótce może wyjść na wolność. Sąd: Zostanie zbadany przez biegłych

  ..."Wampir z Bytowa", czyli seryjny morderca Leszek Pękalski, który w grudniu tego roku może wyjść na wolność, trafi na dodatkową obserwację psychiatryczną do szpitala. To decyzja Sądu Okręgowego w Gdańsku, który zaakceptował wniosek biegłych w tej sprawie. Ta obserwacja ma pomóc w sformułowaniu ostatecznej opinii, czy Pękalski jest nadal groźny dla otoczenia.

 • Wciąż nie wiadomo, czy "wampir z Bytowa" wyjdzie na wolność. Decyzja dopiero 19 czerwca

  Dopiero 19 czerwca dowiemy się, czy "wampir z Bytowa" - po odsiedzeniu wyroku za zabójstwo i gwałt - trafi do zamkniętego ośrodka szpitalnego. Sąd Okręgowy w Gdańsku rozpatrywał we wtorek na niejawnym posiedzeniu wniosek o uznanie Leszka Pękalskiego za niebezpiecznego i skierowanie go do takiego ośrodka. Pękalski w grudniu skończy odsiadywać wyrok 25 lat więzienia.

 • Ibrahimovic: Ivo Pekalski to piłkarz przyszłości

  Posiadający szwedzkie i polskie obywatelstwo pomocnik Malmoe FF Ivo Pekalski jest zdaniem napastnika Milanu i kapitana reprezentacji Szwecji Zlatana Ibrahimovica nowym wielkim talentem i piłkarzem przyszłości. 14 sierpnia Milan rozegrał mecz towarzyski z Malmoe. Pochodzący z tego miasta Ibrahimovic był zachwycony talentem Pekalskiego.

 • "Wampir z Bytowa" nie wyjdzie na wolność. Jest decyzja ws. jednego z najgroźniejszych morderców

  Sąd Okręgowy w Gdańsku ogłosił decyzję w sprawie Leszka Pękalskiego, nazywanego „wampirem z Bytowa”. Uznał mężczyznę za niebezpiecznego i zdecydował o umieszczeniu go w Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie. Poniedziałkowa decyzja sądu jest nieprawomocna.

 • Wampir z Bytowa wyjdzie na wolność? Nowe fakty

  Jak donosi "Radio Gdańsk" Leszek Pękalski znany pod pseudonimem Wampir z Bytowa już za 10 miesięcy może wyjść na wolność. Uprawomocnił się wydany niedawno wyrok słupskiego sądu, który o dwa lata skraca karę gwałcicielowi i mordercy. Teraz biegli chcą, aby trafił on na obserwację psychiatryczną.

 • Zabijał i gwałcił. Sąd: "Wampir z Bytowa" pozostanie w zamkniętym ośrodku w Gostyninie

  Sąd Apelacyjny w Gdańsku zdecydował dziś, że Leszek Pękalski - nazywany przez media "wampirem z Bytowa" i "hurtownikiem zbrodni" - pozostanie w ośrodku dla najbardziej niebezpiecznych przestępców w Gostyninie na Mazowszu. Dzisiejsza rozprawa odwoławcza była efektem wcześniejszej decyzji sądu niższej instancji, który umieścił Pękalskiego w zamkniętej placówce uznając go za stwarzającego zagrożenie...

 • Przed 20 laty zamordował mieszkankę Żnina. Leszek Pękalski, jeden z najgroźniejszych przestępców w Polsce, znany jako Wampir z Bytowa, ma wyjść na wolność.

 • Porzucił diabły dla świętych

  ..."Majster Bieda czyli Zakapiory Bieszczadzkie" Andrzeja Potockiego, każdemu kto kocha Bieszczady nie obca jest ta książka. Jej bohaterami są najbarwniejsi mieszkańcy tego zakątka południowo-wschodniej Polski. Swój rozdział ma w niej także Zdzisław Pękalski.

Zdjęcia na temat: pękalski