• Informacje na temat:

  perle

Artykuły na temat: perle
 • Gigantyczny pożar lasów w Chile. Żywioł zagraża "perle Pacyfiku"

  Gigantyczny pożar lasów wybuchł w poniedziałek w rejonie Valparaiso - dużego miasta portowego w Chile. Ogień strawił już ponad 50 hektarów lasu i zabudowania co najmniej 5 miejscowości - poinformowały władze.

 • Limanowa - perła Beskidu Wyspowego

  Kolejnym miastem na trasie dziennikarzy RMF FM w ramach naszego cyklu Twoje Miasto w Faktach RMF FM była Limanowa - prawdziwa perła Beskidu Wyspowego. Słynąca ze wspaniałych warunków do aktywnego wypoczynku, pięknych krajobrazów i zdrowych, regionalnych produktów i… najszybszego i chyba najgłośniejszego i najbardziej widowiskowego wyścigu samochodowego. Jest także „miastem zakochanych”, bo jego patronem jest święty Walenty.

 • Cinque Terre: Perła wybrzeża liguryjskiego

  Cinque Terre to pięć niewielkich miasteczek położonych na riwierze liguryjskiej. Dzieli je zaledwie kilkanaście kilometrów. Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza i Monterosso zachwycają architekturą, klimatem i pięknymi widokami. Kolorowe domki położone tuż nad urwiskami, otoczone tarasami, na których rośnie winorośl czy drzewka oliwne. To wszystko przyciąga od lat turystów z całego świata.

 • Największa perła świata waży 34 kg. Ile jest warta?

  Na Filipinach odkryto największą perłę świata - podała we wtorek BBC. Waży 34 kilogramy, a wytworzył ją największy małż świata, zwany przydacznią olbrzymią.

 • Morawiecki: Z naszym kandydatem Chełm może być perłą Wschodniej Polski

  Z naszym kandydatem na prezydenta miasta Jakubem Banaszkiem pokażemy, że Chełm może być perłą Lubelszczyzny i Wschodniej Polski - mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Chełmie (Lubelskie). Jego zdaniem, do rządzenia miastem potrzebna jest skuteczność, uczciwość i wiedza.

 • Twoje Niesamowite Miejsce w RMF FM: Odwiedzamy perłę modernistycznej architektury

  Perła modernistycznej architektury - Hala Stulecia we Wrocławiu i jej otoczenie to Twoje Niesamowite Miejsce w RMF FM. Kilka metrów pod ziemią zaglądamy do serca multimedialnej fontanny. Odwiedzamy także garderobę, w której odpoczywają największe gwiazdy i spacerujemy po wieńcu hali, tuż pod jej sklepieniem, by na koniec wdrapać się na dach unikatowego obiektu.

 • Znaleziono perłę sprzed dwóch tysięcy lat

  W Australii znaleziono perłę, liczącą ponad dwa tysiące lat. W 2011 roku archeolodzy odkryli ją podczas wykopalisk w regionie Kimberley, położonym w zachodniej części kontynentu. Naukowcom z uniwersytetu Wollongong zajęło cztery lata ustalenie wieku perły.

 • "Perła" w renowacji

  Rozpoczęła się renowacja wnętrza gotyckiego kościoła w Szestnie koło Mrągowa, uważanego przez historyków za "perłę" regionalnej architektury.

 • Malują "perłę renesansu"

  Zamość - "Perłą Renesansu". Pod takim hasłem rozpoczął się w Zamościu 3. Ogólnopolski Plener Malarski młodzieży Liceów Plastycznych.

 • Rybak wyłowił największą perłę świata… i przez 10 lat trzymał ją jako pamiątkę

  Na Filipinach odkryto największą perłę świata. Waży 34 kilogramy, a wytworzył ją największy małż świata, zwany przydacznią olbrzymią.

Zdjęcia na temat: perle
Wideo na temat: perle
Dyskusje na temat: perle