• Informacje na temat:

  pielgrzym

Artykuły na temat: pielgrzym
 • Pielgrzym z Kanady pobity w Częstochowie

  W nocy na ulicach Częstochowy doszło do przykrego incydentu. Pielgrzym z Kanady został zaatakowany i pobity. Straż miejska złapała już sprawcę - podaje "Dziennik Zachodni".

 • Pielgrzym Cypriana Kamila Norwida to utwór pełen buty i dumy. Nie jest to pierwszy romantyczny utwór tak zatytułowany. Pierwszego Pielgrzyma napisał Adam Mickiewicz. Jeżeli po czterdziestu latach od(...). Jego Pielgrzym to niezwykle oryginalne i śmiałe dzieło, zapamiętane przez potomnych bardziej niż to, które wcześniej stworzył Mickiewicz.

 • Jest sprawą bezsprzeczną, że ponowne odkrycie El Camino i Santiago de Compostela jest zasługą Jana Pawła II. Renesans pielgrzymowania do tego miejsca wiąże się z jego pobytem w tym sanktuarium jakubowym w 1982 r. oraz z organizacją Światowych Dni Młodzieży w 1989 roku.

 • Setki ton jedzenia dla pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży

  Ogromne wyzwanie logistyczne stoi przed organizatorami Światowych Dni Młodzieży. Do wyżywienia będą prawie 2 miliony pielgrzymów, którzy latem przyjadą do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Krakowski Caritas przygotowuje specjalnie na tę okazję 15 stref gastronomicznych, które będą rozstawione w całym mieście i w podkrakowskich Brzegach.

 • Franciszek: Przybyłem jako pielgrzym pokoju i dialogu

  Papież Franciszek powiedział po przylocie do Sarajewa, że przybył tam "jako pielgrzym pokoju i dialogu". W przemówieniu do władz Bośni i Hercegowiny mówił, że trzeba przeciwstawiać się barbarzyństwu tych, dla których różnice to pretekst do przemocy.

 • Pielgrzym zatrzymał pijanego kierowcę

  Uczestnik pielgrzymki zmierzającej na Jasną Górę zatrzymał w Turowie pod Częstochową pijanego kierowcę. Jak się okazało miał on w organizmie 1,5 promila alkoholu. Nie miał też prawa jazdy - stracił je kilka dni temu... za jazdę po pijanemu.

 • Brakuje 50 tys. noclegów dla pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży

  Komitet Organizacyjny na niewiele ponad sto dni przed Światowymi Dniami Młodzieży zebrał deklaracje dotyczące 298 tys. noclegów dla pielgrzymów, którzy pod koniec lipca przybędą do Polski. Według wyliczeń organizatorów potrzeba jeszcze ponad 50 tys. miejsc.

 • Franciszek na Światowe Dni Młodzieży zarejestrował się jako pielgrzym

  Papież Franciszek zarejestrował swój udział w Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się w przyszłym roku w Krakowie. Zapisał się jako pielgrzym.

 • Światowe Dni Młodzieży: Aplikacja mobilna "Pielgrzym" w fazie ostatnich testów

  Trwają ostatnie testy aplikacji mobilnej "Pielgrzym", która w czasie Światowych Dni Młodzieży przyda się nie tylko tym, którzy przyjadą do Krakowa na spotkanie z Franciszkiem, ale też mieszkańcom. Zawiera ona m.in. mapę i przewodnik po mieście, szczegółowy program ŚDM oraz rozmówki w 9 językach.

 • Przestaje już chyba kogokolwiek dziwić, że papieskie pielgrzymki do krajów Europy Zachodniej od dawna określane są jako podróże misyjne. Takie sformułowanie pada także w odniesieniu do wrześniowej pielgrzymki Benedykta XVI do Austrii. Ale w tym przypadku jest to o tyle smutniejsze, że odnosi się do kraju tradycyjnie uznawanego za bastion katolicyzmu.

Zdjęcia na temat: pielgrzym
Wideo na temat: pielgrzym
 • "Nic nie zastąpi tego przeżycia"

  Zachęcajcie wszystkich, żeby pojechali do Rzymu na uroczystość beatyfikacji - mówił kardynał Kazimierz Nycz. Nie ma się czego bać, jest wiele miejsca dla pielgrzymów - uspokajał.

 • Polscy pielgrzymi na beatyfikacji Jana Pawła II

  Setki tysięcy pielgrzymów z całego świata uczestniczyło 1 maja w Rzymie w uroczystościach związanych z beatyfikacją Jana Pawła II. Dokładnie o godzinie 10.37 papież Benedykt XVI wygłosił po łacinie formułę czyniącą Jana Pawła II błogosławionym, tym samym wieńcząc rekordowo krótki, bo trwający niespełna 6 lat proces beatyfikacyjny papieża Polaka. W uroczystościach w Rzymie wzięli udział między

 • Menu pielgrzyma ŚDM

  Menu pielgrzyma ŚDM

Dyskusje na temat: pielgrzym