• Informacje na temat:

  pierwszy dzień wolności

Artykuły na temat: pierwszy dzień wolności
 • Obudzić godność i poczucie wolności

  Niedawno odebrał nagrodę w kategorii inicjatyw duszpasterskich i społecznych współtworzących "polski kształt dialogu Kościoła i świata" za działalność na rzecz ubogich i odrzuconych. Na co dzień(...)? - Myślę, że do tekstów Tischnera i do jego dziedzictwa dorasta się w czasie. U mnie były różne etapy. Pierwszy - seminaryjny, gdy słuchałem wykładów z filozofii człowieka. Część z nich rozumiałem...

 • Pierwszy dzień wolności

  Ustępujący prezydent marzy o tym, żeby jak zwyczajny człowiek iść na zakupy do hipermarketu czy do kina. - Wyobrażam sobie to jak odzyskanie wolności - mówi Aleksander Kwaśniewski.

 • Wrocław: Międzynarodowy Przegląd Filmowy "Świat bez wolności"

  ...3 czerwca w kinie Nowe Horyzonty rusza Międzynarodowy Przegląd Filmowy "Świat bez wolności". Wstęp na wszystkie projekcje i wydarzenia jest bezpłatny. W kasach kina można już odebrać wejściówki na dzień otwarcia. Organizatorem przeglądu jest Instytut Pamięci Narodowej.

 • Pesach: Żydowskie święto wolności, radości i macy

  ...- przyp. red.) i woleli, dla pewności, dodać dodatkowy dzień. Najważniejszy jest dla nas pierwszy wieczór, zwany "leil ha Seder" - wtedy jemy bardzo specyficzne potrawy, opowiadamy historie. - Całe to(...), rzeczywiście ma też inne nazwy, które podkreślają różne aspekty święta, np. Chag Haawiw, czyli święto wiosny. Ale ten aspekt związany z odzyskaniem wolności jest najbardziej istotny. Być niewolnikiem to...

 • 8 maja - Narodowym Dniem Zwycięstwa. Po raz pierwszy w historii

  ...8 maja będziemy po raz pierwszy obchodzić Narodowy Dzień Zwycięstwa. Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę w tej sprawie. Równocześnie znosi ona ustanowione dekretem z 1945 roku Święto Zwycięstwa i Wolności, obchodzone dotąd 9 maja.

 • Piknik Wolności w Michałowicach

  ...imprezą upamiętniającą Marsz I Kompanii Kadrowej Strzelców Józefa Piłsudskiego. Pierwszy dzień pikniku (sobota), upłynie pod znakiem Isostar MTB Michałowice - 4. edycja Maratonu, organizowanego(...) z elementami edukacji patriotycznej. I tak, na drugi dzień Pikniku Wolności organizatorzy przygotowują m.in. Koncert Pieśni Legionowej, prezentujący tradycyjne utwory patriotyczne w wykonaniu orkiestr dętych...

 • Śmierć Igora Stachowiaka. Przed sądem zeznawał pierwszy z oskarżonych

  ...(@BartekPaulus)" date="12 lipca 2018" user="BartekPaulus" /> Mężczyzna z detalami opisał dzień interwencji. Przyznał, że jej zamiarem nie było doprowadzenie do tragedii. Wielokrotnie podkreślał, że Igor(...) osobą pozbawioną wolności; prokuratura stwierdziła jednak, że "wyczerpująco zebrany w toku śledztwa materiał dowodowy nie daje podstaw do skierowania aktu oskarżenia w zakresie nieumyślnego...

 • ...400 lampionów wolności z nazwiskami osób prześladowanych poszybowało w górę na krakowskich Błoniach w sobotę po południu. W ten sposób upamiętniono Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.

 • W Dzień Zaduszny wspominamy wszystkich zmarłych

  Dzień Zaduszny to czas modlitwy za tych, którzy odeszli i przebywają w czyśćcu. Według nauczania Kościoła katolickiego potrzebują modlitwy, aby mogli być zbawieni. Zaduszkom towarzyszy zwyczaj odwiedzania grobów bliskich, składania kwiatów i zapalania zniczy.

 • "Labirynt wolności" za więziennymi murami

  Dla więźniów Zakładu Karnego w Wiśniczu była to okazja do złamania codziennej rutyny. Dla krakowskich artystów - próba poszukiwania nowych doświadczeń: zarówno tych artystycznych, jak i tych zwyczajnie ludzkich. Wszystkich połączył "Labirynt wolności".

Wideo na temat: pierwszy dzień wolności
 • Narodziny lemura we wrocławskim zoo

  Pierwszy w Polsce lemur alaotrański urodził się we wrocławskim zoo. To szczególne wydarzenie, bo zwierzę pochodzące z Madagaskaru jest gatunkiem zagrożonym. Na wolności żyje tylko 150 osobników, w ogrodach ok. 40. Mały lemur jest bardzo związany z matką. Dzień spędza na jedzeniu i spaniu. Jest jednak bardzo ciekawy świata.

Dyskusje na temat: pierwszy dzień wolności