• Informacje na temat:

  pierwszy prezydent usa

Artykuły na temat: pierwszy prezydent usa
 • Obama jako pierwszy prezydent USA z wizytą w Hiroszimie

  Wizytujący jako pierwszy prezydent USA Hiroszimę prezydent Barack Obama zaapelował w piątek o zmniejszenie światowego arsenału broni nuklearnej. 6 sierpnia 1945 roku na to japońskie miasto została zrzucona pierwsza amerykańska bomba atomowa.

 • Pierwszy wywiad Donalda Trumpa po wyborze na prezydenta USA

  W swoim pierwszym wywiadzie od wygrania wyborów prezydenckich Donald Trump zasygnalizował złagodzenie swego stanowiska w niektórych sprawach i w bardzo pojednawczym tonie wypowiadał się o Hillary Clinton i Baracku Obamie.

 • Obama jako pierwszy prezydent USA z wizytą w Hiroszimie. Słowo „przepraszam” nie padło

  Wizytujący jako pierwszy prezydent USA Hiroszimę prezydent Barack Obama zaapelował o zmniejszenie światowego arsenału broni nuklearnej. 6 sierpnia 1945 roku na to japońskie miasto została zrzucona pierwsza amerykańska bomba atomowa.

 • Pierwszy dyplomatyczny zgrzyt na linii Chiny-USA

  Na linii Pekin-Waszyngton doszło do pierwszego dyplomatycznego zgrzytu po wyborze nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Chińskie media twierdzą, że z gratulacjami do Donalda Trumpa zadzwonił już prezydent Chin Xi Jinping. Prezydent-elekt zdaje się jednak nie pamiętać tej rozmowy.

 • Nie żyje były prezydent USA George H. W. Bush

  W wieku 94 lat zmarł były prezydent USA George Helbert Walker Bush. Był 41. prezydentem Stanów Zjednoczonych, swój urząd pełnił od stycznia 1989 roku, do stycznia 1993 roku. O jego śmierci poinformował jego syn, George W. Bush.

 • Spychalski: Opozycja próbuje dezawuować sukces wizyty prezydenta w USA

  ..."Politycy opozycji próbują w niezrozumiały dla nas sposób dezawuować niewątpliwy sukces wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych" - powiedział w środę prezydencki minister Błażej Spychalski. Szef kancelarii gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski ocenił natomiast, że najważniejszym tematem współpracy polsko-amerykańskiej jest obecność wojskowa USA w naszym kraju. Skomentował też...

 • Zaprzysiężenie Donalda Trumpa na prezydenta USA

  Cały piątek trwały w Waszyngtonie uroczystości inaugurujące prezydenturę Donalda Trumpa, których kulminacją było zaprzysiężenie go na 45. prezydenta USA. Zaraz po zaprzysiężeniu i wygłoszeniu inauguracyjnego przemówienia nowy prezydent podjął pierwsze decyzje. Wśród nich znalazły się przesłanie Senatowi nominacji na członków rządu i ustanowienie Narodowego Dnia Patriotyzmu.

 • Poznajcie Biały Dom, czyli rezydencję prezydentów USA

  ...132 pokoje, 35 łazienek, 6 poziomów i 28 kominków - to krótka statystka opisująca Biały Dom, czyli rezydencję, w której urzęduje prezydent Stanów Zjednoczonych. Pierwszym prezydentem, który zamieszkał w Białym Domu w Waszyngtonie zlokalizowanym przy 1600 Pennsylvania Avenue, był John Adams. Było to w 1800 roku. Obecnie urzęduje tu i mieszka wybrany w 2016 roku 45. prezydent USA Donald Trump...

 • "Dialog z USA". Kim Dzong Un po raz pierwszy użył tego określenia

  Prezydent USA Donald Trump poinformował, że spotka się z przywódcą KRLD w maju lub na początku czerwca. Zapowiedź ta zbiegła się z naradą partyjną w KRLD, na której Kim Dzong Un po raz pierwszy użył określenia "dialog z USA".

 • Barack Obama jedzie do rodzinnej Kenii. Pierwszy raz w roli prezydenta USA

  Barack Obama rozpoczyna w piątek kilkudniową wizytę w Afryce subsaharyjskiej z zamiarem zacieśnienia więzi gospodarczych i bezpieczeństwa. Wizyta budzi olbrzymie oczekiwania, zwłaszcza w Kenii, skąd pochodzi ojciec pierwszego czarnoskórego prezydenta USA.

Zdjęcia na temat: pierwszy prezydent usa
Wideo na temat: pierwszy prezydent usa
 • Andrzej Duda rozpoczął wizytę w USA. Oddał hołd ofiarom zamachu na WTC

  Prezydent Andrzej Duda, który w sobotę rozpoczął wizytę w USA, oddał hołd ofiarom zamachu na World Trade Center z 11 września 2001 roku i odwiedził Ground Zero - miejsce, w którym stały gmachy WTC. Był to pierwszy punkt wizyty prezydenta w Nowym Jorku.

 • ​Dziś mija 8 lat od wygranych wyborów Baracka Obamy

  Przekonanie o tym, że Barack Obama wygra wybory prezydenckie 8 lat temu było ogromne, że tylko koszulki z jego podobizną sprzedawano na ulicach Chicago przed ogłoszeniem wyborów - nie było podobnych z nadrukiem ze zdjęciem Johna McCaina. Czarnoskórzy mieszkańcy USA wykrzykiwali na ulicach "Czarny prezydent", ciesząc się, że po raz pierwszy w historii prezydentem zostaje Afroamerykanin.

 • Jak Polacy oceniają prezydenturę Baracka Obamy?

  Mija 8 lat od wyborów, które wygrał prezydent Barack Obama. 4 listopada 2008 roku Amerykanie w głosowaniu zdecydowali, że po raz pierwszy w historii USA prezydentem został Afroamerykanin. Pokonał(...) Times Square w Nowym Jorku rozmawiał z Polakami mieszkającymi w USA o ośmiu latach prezydentury Baracka Obamy.

Dyskusje na temat: pierwszy prezydent usa