• Informacje na temat:

  pierwszy prezydent usa

Artykuły na temat: pierwszy prezydent usa
 • Prezydent Iranu: USA popełniły błąd

  Prezydent Iranu Hasan Rowhani bronił we wtorek Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, który dzień wcześniej został uznany przez władze USA za organizację terrorystyczną i oświadczył, że administracja Donalda Trumpa popełniła błąd.

 • Obama jako pierwszy prezydent USA z wizytą w Hiroszimie

  Wizytujący jako pierwszy prezydent USA Hiroszimę prezydent Barack Obama zaapelował w piątek o zmniejszenie światowego arsenału broni nuklearnej. 6 sierpnia 1945 roku na to japońskie miasto została zrzucona pierwsza amerykańska bomba atomowa.

 • Pierwszy wywiad Donalda Trumpa po wyborze na prezydenta USA

  W swoim pierwszym wywiadzie od wygrania wyborów prezydenckich Donald Trump zasygnalizował złagodzenie swego stanowiska w niektórych sprawach i w bardzo pojednawczym tonie wypowiadał się o Hillary Clinton i Baracku Obamie.

 • Obama jako pierwszy prezydent USA z wizytą w Hiroszimie. Słowo „przepraszam” nie padło

  Wizytujący jako pierwszy prezydent USA Hiroszimę prezydent Barack Obama zaapelował o zmniejszenie światowego arsenału broni nuklearnej. 6 sierpnia 1945 roku na to japońskie miasto została zrzucona pierwsza amerykańska bomba atomowa.

 • ​USA opuszczą NATO? Prezydent Duda komentuje

  Jak pisał niedawno amerykański dziennik "New York Times", Donald Trump w zeszłym roku wielokrotnie rozważał możliwość opuszczenia NATO przez USA. W Davos podczas konferencji prasowej z polskimi dziennikarzami prezydent Andrzej Duda odniósł się do tej informacji.

 • USA: Donald Trump po raz pierwszy zawetował decyzję Kongresu

  Prezydent Donald Trump zawetował w piątek decyzję Kongresu USA w sprawie stanu wyjątkowego, który wprowadził, aby uzyskać fundusze na budowę muru na granicy z Meksykiem.

 • Prezydent Brazylii z wizytą w USA

  Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro przybył w niedzielę po południu (czasu lokalnego) do Waszyngtonu na rozmowy z Donaldem Trumpem, które - jak się podkreśla - mają zacieśnić konserwatywny sojusz między obu krajami, wzmocnić współpracę gospodarczą i nasilić nacisk na wenezuelskiego prezydenta Nicolasa Maduro.

 • Pierwszy dyplomatyczny zgrzyt na linii Chiny-USA

  Na linii Pekin-Waszyngton doszło do pierwszego dyplomatycznego zgrzytu po wyborze nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Chińskie media twierdzą, że z gratulacjami do Donalda Trumpa zadzwonił już prezydent Chin Xi Jinping. Prezydent-elekt zdaje się jednak nie pamiętać tej rozmowy.

 • Iran: To nie był pierwszy incydent ze szpiegowskim dronem USA

  ...naruszyła przestrzeni powietrznej Iranu. W niedzielę prezydent Iranu Hasan Rowhani zarzucił USA, że podsycają napięcie w regionie Zatoki Perskiej, a irański dowódca wojskowy ostrzegł przed niekontrolowanym rozlaniem się konfliktu. Dwa dni wcześniej prezydent USA Donald Trump potwierdził doniesienia mediów, że planował atak na Iran, ale zawiesił go, gdy usłyszał, że oznaczałby śmierć ok. 150 osób...

 • Nie żyje były prezydent USA George H. W. Bush

  W wieku 94 lat zmarł były prezydent USA George Helbert Walker Bush. Był 41. prezydentem Stanów Zjednoczonych, swój urząd pełnił od stycznia 1989 roku, do stycznia 1993 roku. O jego śmierci poinformował jego syn, George W. Bush.

Zdjęcia na temat: pierwszy prezydent usa
Wideo na temat: pierwszy prezydent usa
 • Andrzej Duda rozpoczął wizytę w USA. Oddał hołd ofiarom zamachu na WTC

  Prezydent Andrzej Duda, który w sobotę rozpoczął wizytę w USA, oddał hołd ofiarom zamachu na World Trade Center z 11 września 2001 roku i odwiedził Ground Zero - miejsce, w którym stały gmachy WTC. Był to pierwszy punkt wizyty prezydenta w Nowym Jorku.

 • ​Dziś mija 8 lat od wygranych wyborów Baracka Obamy

  Przekonanie o tym, że Barack Obama wygra wybory prezydenckie 8 lat temu było ogromne, że tylko koszulki z jego podobizną sprzedawano na ulicach Chicago przed ogłoszeniem wyborów - nie było podobnych z nadrukiem ze zdjęciem Johna McCaina. Czarnoskórzy mieszkańcy USA wykrzykiwali na ulicach "Czarny prezydent", ciesząc się, że po raz pierwszy w historii prezydentem zostaje Afroamerykanin.

 • Jak Polacy oceniają prezydenturę Baracka Obamy?

  Mija 8 lat od wyborów, które wygrał prezydent Barack Obama. 4 listopada 2008 roku Amerykanie w głosowaniu zdecydowali, że po raz pierwszy w historii USA prezydentem został Afroamerykanin. Pokonał(...) Times Square w Nowym Jorku rozmawiał z Polakami mieszkającymi w USA o ośmiu latach prezydentury Baracka Obamy.

Dyskusje na temat: pierwszy prezydent usa