• Informacje na temat:

  piętak

Artykuły na temat: piętak
 • Życie Piętaka. Sarmacja Kalety

  Wystawa o Stanisławie Piętaku została zorganizowana z okazji setnej rocznicy urodzin tego poety i prozaika pochodzącego z ziemi tarnobrzeskiej. Mieszkał w Wielowsi. Wywodził z bardzo biednej(...) wojnie włączył się w tworzenie nowego ładu - tłumaczyła Beata Kotasiak-Wójcik. Stanisław Piętak zmarł w styczniu 1964 roku. - Był przede wszystkim bardzo skromnym człowiekiem. Gdy chodził jeszcze do...

 • Escape room w Grudziądzu zamknięty po kontroli straży

  Jeden z escape roomów w Grudziądzu został wyłączony z użytkowania po kontroli straży pożarnej w sobotę - powiedział rzecznik prasowy Wojewódzkiej PSP w Toruniu st. kpt. Arkadiusz Piętak. We Włocławku strażacy ukarali prowadzącego taką działalność mandatem.

 • Kujawsko-Pomorskie: Pożar w zakładzie paliw alternatywnych

  W niedzielę na składowisku odpadów w zakładzie produkcji paliw alternatywnych w Łabiszynie koło Żnina wybuchł pożar - poinformował rzecznik kujawsko-pomorskiej straży pożarnej st. kpt. Arkadiusz Piętak. Jak dodał, strażacy opanowali żywioł.

 • Katowice: Strażnicy miejscy zawieszeni

  Komendant Straży Miejskiej w Katowicach zawiesił w poniedziałek w wykonywaniu czynności służbowych strażników referatu ruchu drogowego, podejrzewanych o korupcję - poinformował zastępca komendanta Piotr Piętak.

 • Ponad 150 osób przyszło w niedzielę do urzędu gminy w Markuszowie (Lubelskie), aby złożyć wniosek o wymianę dowodu osobistego na nowy - plastikowy. Wiceminister MSWiA Piotr Piętak zapowiedział, że akcje ułatwiające rolnikom wymianę dowodów będą organizowane w gminach w całym kraju.

 • Janusz Kaczmarek wykorzystał kampanię telewizyjną, która miała przypominać o konieczności wymiany dowodów osobistych, do promocji swojego nazwiska - oskarża byłego szefa wiceminister SWiA Piotr Piętak. O sprawie pisze "Rzeczpospolita".

 • MSWiA przed biometryczną rewolucją

  MSWiA na miesiąc przed biometryczną rewolucją, szykuje sobie miękkie lądowanie? Takie wrażenie można odnieść po konferencji prasowej Piotra Piętaka odpowiedzialnego w resorcie za wprowadzanie nowych dokumentów.

 • Blisko 80 tysięcy złotych - tyle wyniósł rachunek służbowej komórki Piotra Piętaka, wiceministra spraw wewnętrznych i administracji w rządzie PiS - dowiedział się "Dziennik".

 • Mocne słowa opozycjonisty o Jarosławie Kaczyńskim

  ..."Gdyby chciał działać, to by działał" - pisze na stronach salon24.pl Piotr Piętak w tekście "Jarku - dlaczego obrażasz brata, siebie, nas?". Opozycjonista z lat 80. twierdzi, że nieprawdą są słowa Kaczyńskiego o własnej działalności po wprowadzeniu stanu wojennego 13 grudnia 1981 r..

 • Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle i Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie autorskie z Janem Tulikiem laureatem wielu ogólnopolskich nagród literackich m.in. Nagrody im. Stanisława Piętaka, Nagrody im. R. Milczewskiego-Bruno, Nagrody Fundacji Kultury.

Dyskusje na temat: piętak