• Informacje na temat:

  pika

Artykuły na temat: pika
 • Pika Siatkowa na gdyńskiej plaży

  W dniach od 29 lipca do 2 sierpnia 2009 roku na plaży miejskiej w Gdyni odbędą się VI Akademickie Mistrzostwa Europy w Plażowej Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn.

 • Śnieżna Pantera: Andrzej Bargiel zdobył Pik Komunizma w Tadżykistanie!

  Andrzej Bargiel zdobył Pik Komunizma w Tadżykistanie! To trzeci z pięciu 7-tysięczników byłego Związku Radzieckiego, na które zamierza wejść, by zyskać tytuł Śnieżnej Pantery. Zakopiańczyk zdobył Pik Komunizma o godz. 9:40 polskiego czasu.

 • Andrzej Bargiel zdobył Pik Korżeniewskiej w Tadżykistanie

  Andrzej Bargiel ma już na swoim koncie drugi z pięciu 7-tysięczników byłego Związku Radzieckiego, które zamierza zdobyć w drodze po prestiżowy tytuł Śnieżnej Pantery. W poniedziałek zdobył Pik Korżeniewskiej w Tadżykistanie

 • ​9-godzinne przesłuchanie Tratkiewicza. "Pik luki VAT był w 2013 roku"

  Pik luki VAT nastąpił w 2013 roku, w 2014 roku została ona odkryta - mówił w środę przed sejmową komisją ds. VAT były dyrektor departamentu VAT w Ministerstwie Finansów Tomasz Tratkiewicz. Wcześniej nie było powodu do niepokoju, bo Polska była poniżej unijnej średniej, jeśli chodzi o lukę VAT - dodał.

 • Śnieżna Pantera: W piątek Andrzej Bargiel chce zaatakować Pik Lenina

  W najbliższy piątek Andrzej Bargiel, nasz narciarz ekstremalny, zamierza zaatakować Pik Lenina (7134 m n.p.m.) na granicy Kirgistanu i Tadżykistanu. Będzie to pierwszy z pięciu 7-tysięczników byłego Związku Radzieckiego, które zakopiańczyk zamierza zdobyć w tym sezonie w ramach projektu Śnieżna Pantera, bijąc jednocześnie aż trzy rekordy.

 • Andrzej Bargiel w drodze do bazy pod Pikiem Lenina

  Dziś do bazy pod Pikiem Lenina w Kirgistanie dotrzeć ma wyprawa Andrzeja Bargiela. Nasz skialpinista tego lata zamierza zdobyć wyróżnienie Śnieżnej Pantery, przyznawane za wejście na pięć 7-tysięczników byłego Związku Sowieckiego. Chce to zrobić najszybciej w historii, bijąc 42-dniowy rekord Denisa Urubko.

 • Śnieżna Pantera: Pogoda się poprawiła. Bargiel zaatakuje Pik Komunizma

  Dziś po południu Andrzej Bargiel zamierza wyjść z bazy w kierunku szczytu Piku Komunizma (7495 m n.p.m.) w Tadżykistanie. Zakopiańczyk, który walczy o zdobycie Śnieżnej Pantery w rekordowym czasie, ostateczny atak planuje na jutro. "Mam nadzieję, że około godziny 12:00 będę już na wierzchołku" - mówi Bargiel specjalnie dla RMF FM z bazy Moskvina.

 • Śnieżna Pantera: Bargiel opóźnia atak na Pik Komunizma. Pogorszyła się pogoda

  Z powodu pogorszenia pogody Andrzej Bargiel, nasz narciarz ekstremalny, musiał zmienić termin ataku szczytowego na Pik Komunizma (7495 m n.p.m.) w Tadżykistanie. Pierwotnie zakopiańczyk chciał zdobywać szczyt w piątek, atak przełożono jednak na sobotę. Dla Bargiela będzie to trzeci z pięciu 7-tysięczników byłego Związku Radzieckiego, które zamierza zdobyć w tym sezonie w ramach projektu Śnieżna Pantera, bijąc jednocześnie aż trzy rekordy.

 • Śnieżna Pantera: Andrzej Bargiel ruszył w górę! W niedzielę spróbuje zdobyć Pik Pobiedy

  Andrzej Bargiel próbuje wykorzystać każdą okazję, by w rekordowym czasie skompletować pięć 7-tysięczników byłego Związku Radzieckiego i zdobyć prestiżowy tytuł Śnieżnej Pantery. Po kilku dniach od wejścia na Chan Tengri (7010 m n.p.m.), rozpoczął drogę na ostatni ze szczytów - Pik Pobiedy (7439 m n.p.m.). W nocy z piątku na sobotę polskiego czasu wyruszył w stronę obozu drugiego (5800 m n.p.m.). Zdołał jednak dotrzeć jeszcze wyżej. Spędzi noc na wysokości 6900 m n.p.m. Atak szczytowy planuje...

 • Śnieżna Pantera: Znamy szczegóły ataku Andrzeja Bargiela na Pik Lenina. "Jestem dobrej myśli"

  "Będę chciał wejść i wrócić do bazy w czasie poniżej doby" - mówi w satelitarnej rozmowie z RMF FM polski skialpinista Andrzej Bargiel, który w piątek nad ranem lokalnego czasu zamierza rozpocząć atak szczytowy na Pik Lenina w Pamirze. Będzie to pierwszy z pięciu 7-tysięczników byłego Związku Radzieckiego, które zakopiańczyk chce zdobyć tego lata, bijąc jednocześnie aż trzy rekordy. Jak dodaje w rozmowie z Bartoszem Styrną, na szczyt powinien wejść w czasie około 8 godzin, zjazd do bazy na...

Zdjęcia na temat: pika
Wideo na temat: pika