• Informacje na temat:

  piłat poncjusz

Artykuły na temat: piłat poncjusz
 • Pierścień Poncjusza Piłata znaleziono w biblijnej twierdzy

  Naukowcy z Izraela twierdzą, że znaleźli pierścień należący do Poncjusza Piłata, rzymskiego prefekta w Judei, który wydał na ukrzyżowanie Jezusa Chrystusa. Jak pisze "Haaretz", wykonany z brązu pierścień został znaleziony blisko 50 lat temu podczas badań archeologicznych prowadzonych w twierdzy Heroda na Pustyni Judzkiej.

 • Francuska minister ws. migrantów: Salvini umywa ręce jak Piłat

  ...- Stanowisko szefa MSW Włoch Matteo Salviniego w sprawie migrantów upodabnia go do umywającego ręce Poncjusza Piłata - oceniła w środę francuska minister ds. europejskich Nathalie Loiseau, odnosząc się do sporu o odesłany z Włoch statek Aquarius z migrantami.

 • Spór Francji i Włoch. "Minister w sprawie migrantów jest jak Piłat"

  ...​Stanowisko szefa MSW Włoch Matteo Salviniego w sprawie migrantów upodabnia go do umywającego ręce Poncjusza Piłata - oceniła w środę francuska minister ds. europejskich Nathalie Loiseau, odnosząc się do sporu o odesłany z Włoch statek Aquarius z migrantami.

 • Pierścień Poncjusza Piłata znaleziono w biblijnej twierdzy. To on wydał na śmierć Jezusa

  Naukowcy z Izraela twierdzą, że znaleźli pierścień należący do Poncjusza Piłata, rzymskiego prefekta w Judei, który wydał na ukrzyżowanie Jezusa Chrystusa. Jak pisze "Haaretz", wykonany z brązu pierścień został znaleziony blisko 50 lat temu podczas badań archeologicznych prowadzonych w twierdzy Heroda na Pustyni Judzkiej.

 • Piłat - człowiek, który zatwierdził wyrok na Jezusa

  Rzymski prefekt Judei - Poncjusz Piłat - to człowiek, który zatwierdził wyrok na Jezusa. Jest tą z postaci pojawiających się w Nowym Testamencie, o której źródła historyczne mówią najwięcej. Losy Piłata prześledził dziennikarz RMF FM Konrad Piasecki.

 • Bohaterowie realistyczni   Mistrz - to uzdolniony pisarz, autor powieści o Poncjuszu Piłacie. Występuje przeciwko ateistycznemu światopoglądowi. Jego...

 • Bohaterowie realistyczni Mistrz - to uzdolniony pisarz, autor powieści o Poncjuszu Piłacie. Występuje przeciwko ateistycznemu światopoglądowi. Jego...

 • Nieznany sprawca sprofanował Święte Schody przy bazylice świętego Jana na Lateranie, po których zgodnie z tradycją Jezus szedł do Poncjusza Piłata na przesłuchanie. Na schodach i na murze wymalowano pomarańczową farbą m. in. słowa przeciwko papieżowi.

 • Apostołka Apostołów, opiekun św. Graala, dobry łotr. Drugoplanowe postaci świąt Wielkiej Nocy

  Poncjusz Piłat wmanewrowany w proces Jezusa Poncjusz Piłat, rzymski prefekt Judei - to człowiek, który zatwierdził wyrok na Jezusa. To postać tragiczna, osoba wmanewrowana poniekąd w proces Jezusa - przyznaje ks. dr Marcin Wysocki, katedry Patrologii Greckiej i Łacińskiej Instytut Historii Kościoła Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Poncjusz Piłat był obywatelem rzymskim, pochodził...

 • Kenijski prawnik walczy o uniewinnienie dla Jezusa Chrystusa

  Oskarżeni są Tyberiusz (cesarz Rzymu), namiestnik Jerozolimy Poncjusz Piłat, przedstawiciele społeczności żydowskiej z czasów Chrystusa, tetriarcha Galilei Herod Antypas, a także dzisiejsze Włochy(...) Jerozolimy Poncjuszowi Piłatowi. Piłat stwierdził najpierw, że przestępstwo nie podlega jego jurysdykcji i odesłał zatrzymanego do Heroda, który odesłał Jezusa z powrotem do Piłata. Ten najpierw...

Dyskusje na temat: piłat poncjusz