• Informacje na temat:

  piłsudski

Artykuły na temat: piłsudski
 • Wielki test o Piłsudskim

  Zapraszamy do udziału w "Wielkim Teście o Piłsudskim". Już dziś o 20:25 na antenie TVP1 oraz online.

 • Kaczyński "kontynuatorem myśli Piłsudskiego"

  ..."Ja i mój brat uważaliśmy się, w jakiejś mierze, w zasadniczo odmiennych warunkach, za kontynuatorów myśli marszałka Józefa Piłsudskiego; zawsze najważniejsze było dla nas myślenie w kategoriach państwowych" - podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

 • Sarkofag Piłsudskiego na Wawel? Nie!

  Poseł Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Melak złożył interpelację do ministra kultury i dziedzictwa narodowego w sprawie sarkofagu, w którym miała zostać pierwotnie umieszczona trumna Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego.

 • Czy Piłsudski spocznie w sarkofagu?

  Bardzo niewiele osób oddających hołd Pierwszemu Marszałkowi Polski Józefowi Piłsudskiemu w wawelskiej krypcie pod wieżą Srebrnych Dzwonów wie, że miał on ostatecznie spocząć nie w metalowej trumnie położonej na kamiennym postumencie, ale w zaprojektowanym pod koniec lat 30. ubiegłego wieku sarkofagu, na który konkurs wygrał znany rzeźbiarz i malarz Jan Szczepkowski.

 • Piłsudski, wirujące stoliki i fenomen z Warszawy

  Józef Piłsudski: Jednego się zawsze obawiałem: żeby to „coś” mnie nie tknęło i dlatego paliłem światło…

 • ​Tomasz Nałęcz: Wałęsa jest jak Piłsudski

  ...chwila słabości nie może przekreślić późniejszych dokonań" Wałęsy. Tomasz Nałęcz wskazuje także, że sytuacja Wałęsy jest analogiczna z sytuacją Piłsudskiego. "Przeciwnicy polityczni Wałęsy wmawiają nam, że on do dzisiaj jest agentem prowadzonym przez bezpiekę. Podobnie sądzili przeciwnicy Piłsudskiego, którzy uważali, że nie tylko współpracował przed I wojną światową, ale że był na pasku służb...

 • Policja po 20 latach odnalazła skradziony obraz "Piłsudski na Kasztance"

  Warszawscy policjanci odnaleźli po 20 latach obraz Wojciecha Kossaka "Marszałek Józef Piłsudski na Kasztance". Dzieło zostało skradzione w 1997 roku z prywatnego mieszkania w Krakowie.

 • Józef Piłsudski - życie i działalność

  Józef Piłsudski był działaczem niepodległościowym, politykiem okresu 20-lecia międzywojennego, Naczelnikiem Państwa, premierem, marszałkiem Polski. Kształtował sytuację polityczną II RP.

 • "Rzeczpospolita": Sejmowy spór o Piłsudskiego

  ...​Wybitny mąż stanu czy twórca obozu koncentracyjnego? Taki dylemat dotyczący Józefa Piłsudskiego mieli posłowie - informuje "Rzeczpospolita".

 • Kownacki: Pierwszy boeing dla VIP-ów będzie nosił imię Piłsudskiego

  Pięcioboistka st. szer. Oktawia Nowacka w środę zostanie matką chrzestną pierwszego z trzech boeingów 737 dla VIP-ów. Poinformował o tym na Twitterze wiceszef MON Bartosz Kownacki. Jak dodał, samolot będzie nosił imię marszałka Józefa Piłsudskiego.

Zdjęcia na temat: piłsudski
Dyskusje na temat: piłsudski