• Informacje na temat:

  pinochet ugarte augusto

Artykuły na temat: pinochet ugarte augusto
 • ​Chile: Nakaz konfiskaty 1,6 mln dolarów z majątku Augusto Pinocheta

  Sąd Najwyższy w Chile nakazał dokonać konfiskaty o wartości przekraczającej 1,6 mln dolarów z majątku, który należał do nieżyjącego dyktatora Augusta Pinocheta Ugarte - podało EFE w sobotę.

 • Zmarł Augusto Pinochet – były dyktator Chile. Miał 91 lat. Informacje o śmierci generała podała jedna z chilijskich stacji telewizyjnych. Doniesienia te potwierdził lekarz szpitala wojskowego w Santiago.

 • Dyktator zgromadził tysiące książek o komunizmie, którego szczerze nienawidził

  Dyktator Chile gen. Augusto Pinochet Ugarte zgromadził olbrzymią bibliotekę, obejmującą 50 tys. tomów na temat historii, geografii oraz marksizmu, który zwalczał brutalnie podczas swoich rządów w latach 1973-90. Takie informacje ujawnił chilijski dziennikarz.

 • Zbrodniarze bez kary

  ...dziwić jego lękowi, bowiem zapowiada się przywrócenie kary śmierci, którą przed kilkunastoma miesiącami zawiesiła okupacyjna administracja. Chile Augusto Pinochet Augusto Pinochet Ugarte od 1973(...). Szacuje się, że w czasie dyktatury Pinocheta poniosło śmierć bądź zaginęło w Chile 3 197 osób.

Dyskusje na temat: pinochet ugarte augusto
 • Re: Kaczyński o Schetynie: To nie będzie postać dobrze traktowana przez historyków

  No - zupełnie jak Augusto José Ramón Pinochet Ugarte.

 • Re: Prezydent: W 1989 r. nastąpiła bezkrwawa rewolucja, ale płacimy za to cenę

  Można było wywieszać, można było rozstrzelać. Jak pan generał Francisco Paulino Hermenegildo Teódulo Franco y Bahamonde Salgado Pardo w Hiszpanii w latach 30-tych. Zapewnił krajowi niebywały rozwój. Można było wrzucać komunistów do oceanu z samolotów - jak Pan Generał Augusto José Ramón Pinochet Ugarte w latach 70-tych w Chile. Ech- łza się w oku kręci. Spartoliliśmy naszą rewolucję

 • Re: "Rzeczpospolita": Niech rotmistrz wróci do armii

  ok. Augusto José Ramón Pinochet Ugarte (ur. 25 listopada 1915 w Valparaíso, zm. 10 grudnia 2006 w Santiago) – chilijski dyktator i generał, przywódca junty wojskowej w Chile od 1973. W latach 1974 do(...) został awansowany przez prezydenta Salvadora Allende na stanowisko Komendanta Głównego Armii. 11 września 1973 roku, Pinochet przeprowadził zamach stanu w którym obalił demokratyczny rząd socjalisty

 • Augusto José Ramón PINOCHET Ugarte

  jest idolem Michała Kamińskiego ! ... Czyżby pan Michał zapomniał co o sobie mówił ? Bo my pamiętamy !

 • Augusto José Ramón PINOCHET Ugarte

  jest idolem Michała Kamińskiego ! ... Czyżby pan Michał zapomniał co o sobie mówił ? ... Bo my pamiętamy !

 • Augusto José Ramón PINOCHET Ugarte

  KAMIŃSKI - mówi ci to coś ?! Czy to nie TY przypadkiem w AWS wychwalałeś tego DYKTATORA LUDOBÓJCĘ !

 • Augusto José Ramón Pinochet Ugarte, NIECH ŻYJE!!!

  no i co teraz powie lewactwo? Zawsze twierdziłem, że Pan Pinochet to zbawienie dla Chile.

 • Augusto Jose

  Ramon Pinochet Ugarte!dziękuję Generale!a Jaruzelskiemu- wieczna hańba!

 • Re: Augusto José Ramón Pinochet Ugarte, NIECH ŻYJE!!!

  Od lat wisi u mnie portret tego wielkiego polityka i bohatera, który uratował Amerykę Południową przed komunizmem. Czerwona zaraza nie została niestety do końca wytępiona. Na pohybel PO, SLD, PSL! Przydałby się nam taki co by porządek zaprowadził. Ludzie dają się mamić hochsztaplerom jak Tusk. Pinochet był liberałem gospodarczym. Ale prawdziwym nie łżeliberałem jak PO.

 • Re: Augusto José Ramón Pinochet Ugarte, NIECH ŻYJE!!!

  To prawda. W czasach PRL-u robiono nam wodę z mózgu, kreując "poetę-patriotę" Allende na bohatera - męczennika. To samo było z Che Guewarą. Do dziś kreuje się go ,szczególnie w młodzieżowych środowiskach na supermena - koszulki z jego portretem. Prawdopodobnie Pinochet zdecydowanie przeszkodził ZSRR w budowaniu podobnego tworu w południowej ameryce. I chwała mu za to !