• Informacje na temat:

  pionier

Artykuły na temat: pionier
 • ​Misiewicz - pionier komunikacji

  "Pisanie głupot i kłamstw powinno być z automatu karane" - napisał dziś na Twitterze były rzecznik MON. "Dyskusja z brukowcami, które podają nieprawdę jest bez sensu". To reakcja Bartłomieja Misiewicza na doniesienia "Rzeczpospolitej" o tym, że jako pracownik Polskiej Grupy Zbrojeniowej ma zarabiać 50 tysięcy miesięcznie. Być może Misiewicz ma rację. Osobliwy talent komunikacyjny jemu oraz jego firmie nie pozwala jednak wyjść poza zaprzeczenia.

 • Najstarsze kino na świecie jest w Szczecinie. Pionier działa od 110 lat

  ...​Wchodzących tutaj gości wita oprawiony w ramy certyfikat Księgi Rekordów Guinnessa. Informuje, że szczecińskie kino "Pionier" to najstarsze, wciąż działające, kino na świecie. Właśnie obchodzi okrągłe 110. urodziny.

 • James Rosenquist nie żyje. Odszedł pionier Pop Artu

  James Rosenquist, pionier i czołowa postać Pop Artu lat 60. XX wieku, zmarł w piątek w Nowym Jorku - poinformował dziennik "New York Times". Artysta miał 83 lata.

 • Niemieckie media o Bartoszewskim: Pionier pojednania

  Niemieckie media odnotowały śmierć Władysława Bartoszewskiego - jednej z kluczowych postaci w polsko-niemieckich relacjach po II wojnie światowej. Komentator "Berliner Zeitung" określa zmarłego polityka i publicystę mianem "pioniera pojednania".

 • Zmarł pionier komputeryzacji Heinz Zemanek

  Heinz Zemanek, jeden z pionierów komputeryzacji, zmarł 16 lipca w Wiedniu w wieku 94 lat - poinformowała w czwartek austriacka agencja APA. Był twórcą pierwszego w Europie komputera zbudowanego w pełni na tranzystorach, słynnego "Mailuefterl".

 • Polacy pionierami „kosmicznego” leczenia

  To technologia jak z kosmosu, ale wyjątkowo skuteczna w leczeniu nowotworów kości. Chodzi o wszczepianie tytanowych implantów, które są drukowane w technologii 3D. Polacy są pionierami w tego typu leczeniu.

 • Tajemnicze losy pionierów polskiego himalaizmu

  Pionierzy polskiego himalaizmu w 1939 roku byli wyposażeni jedynie w prymitywny sprzęt, hart ducha i niewyczerpane pokłady optymizmu. Wystarczyło, by 80 lat temu zdobyć Nanda Devi East – opowiada Dariusz Jaroń, autor książki „Polscy himalaiści”, który w rozmowie z Interią przypomina sylwetki Adama Karpińskiego, Jakuba Bujaka, Janusza Klarnera i Stefana Bernadzikiewicza, opisuje skomplikowane...

 • Austriacka agencja APA poinformowała, że Heinz Zemanek, jeden z pionierów komputeryzacji, zmarł 16 lipca w Wiedniu w wieku 94 lat. Był twórcą pierwszego w Europie komputera zbudowanego w pełni na tranzystorach, słynnego "Mailuefterl".

 • Idea ponad życie. "Głód" w kinie "Pionier"

  ..."Głód" to bodajże najbardziej oczekiwany przez szczecińską publiczność film, spośród propozycji, które można obejrzeć w ramach przeglądu Era Nowe Horyzonty Tournée. Tym bardziej więc cieszy to, że ten wyjątkowy i ważny obraz, można będzie zobaczyć w kinie "Pionier" na kolejnych seansach już od 12 lutego 2010, tuż po zakończeniu przeglądu.

 • Nie żyje prof. Wojciech Rowiński, pionier polskiej transplantologii

  Zmarł wybitny polski chirurg transplantolog prof. Wojciech Rowiński. Miał 78 lat. Był m.in. współzałożycielem Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego i inicjatorem uchwalenia Narodowego Programu Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej.

Zdjęcia na temat: pionier
 • Janusz Muniak
Wideo na temat: pionier
 • Najstarsze wykonane zdjęcia człowieka

  Czarno-biała fotografia wykonana w Paryżu w 1838 roku to prawdopodobnie najstarsze znane zdjęcie człowieka na świecie. Przedstawia opustoszałą ulicę w stolicy Francji. Autorem zdjęcia jest Louis Daguerre, pionier fotografii.