• Informacje na temat:

  piotr iii wielki

Artykuły na temat: piotr iii wielki
 • Morawiecki w Szczecinie: Testament stoczniowców jest wielkim świadectwem

  ..."Tragicznie pomordowani stoczniowcy zostawili nam w spadku testament; to jest wielkie świadectwo, dzięki któremu dzisiaj możemy żyć w wolnej Polsce - podkreślił premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości w Szczecinie w 47. rocznicę wydarzeń grudniowych1970 roku.

 • Wielki Test o Podatkach już 24 kwietnia

  TVP1 i Ministerstwo Finansów zapraszają na trzeci "Wielki Test o Podatkach". 24 kwietnia, o godz. 20:30 w studiu zasiądą m.in. gwiazdy estrady, filmu, sportowcy, dziennikarze, którzy sprawdzą swoją wiedzę na temat podatków.

 • ​Moja rekonstrukcja intencji "głębokiego państwa" III RP

  ...kontynuację prezydentury Bronisława Komorowskiego. Najwidoczniej w każdym państwie istnieje niewidzialny "gabinet cieni", prawdziwy rząd, "głębokie państwo". Ten "deep state" III RP ufundowany został mniej(...) nietykalna postać z grona elit III RP. Tak więc zadarcie z taką personą nie kończy się dobrze, a w przypadku odwołanego właśnie szefa MON wystarczy jego "zbrodni" nie na jedną, a na wielokrotną dymisję...

 • Jan III Sobieski zamiast Bonapartego w hymnie Polski?

  Przewodniczący Komitetu Budowy pomnika Jana III Sobieskiego w Wiedniu Piotr Zapart wystąpił z pomysłem zmiany fragmentu tekstu hymnu Polski. Według niego fraza "Dał nam przykład Bonaparte jak zwyciężać mamy" powinna brzmieć: "Dał nam przykład Jan Sobieski jak zwyciężać mamy".

 • "Wielki Test z Historii. Chrzest Polski" zakończony

  Marta Kielczyk i Łukasz Warzecha zwyciężyli w "Wielkim Teście z Historii. Chrzest Polski". W finale pokonali duet Laura Łącz i Przemysław Babiarz.

 • Wielki Test Wiedzy o NATO - sprawdź wyniki

  Sierżant Janusz Raczy i publicysta Marcin Celiński zwyciężyli w Wielkim Teście Wiedzy o NATO. W finale pokonali sportowy duet Aleksandra Socha - Damian Janikowski.

 • Piotr Gliński: Przewidujemy zmiany w funkcjonowaniu PFN

  Gość Porannej rozmowy RMF FM wicepremier i minister kultury Piotr Gliński pytany o to, czym zajmuje się Polska Fundacja Narodowa, odpowiedział: nie zajmuje się PR-em, czy pisaniem tweetów. "Ona ma robić lobbing dla Polski" - podkreślił. Jednocześnie ujawnił, że resort przewiduje pewne "racjonalne" zmiany w funkcjonowaniu PFN. "Takie, które poprawią dobre już jej funkcjonowanie" - tłumaczył.

 • Jan III Sobieski będzie mieć pomnik w Wiedniu. Potrzebne jest finansowe wsparcie

  Jesteśmy w połowie drogi. Trzeba jeszcze odlać pomnik w brązie, przewieść do Wiednia i zamontować. Mamy nadzieję, że zdążymy przed 333. rocznicą wiktorii wiedeńskiej – mówi w rozmowie z RMF FM Piotr Zapart, przewodniczący Komitetu Budowy Pomnika Jana III Sobieskiego w Wiedniu. Monument stanie na wzgórzu Kahlenberg w stolicy Austrii.

 • "Dziady" (cz. III) - Adam Mickiewicz

  ...nie jest ojcem świata, ale... Diabeł dopowiada za niego: "Carem!". Poeta mdleje. Dobre i złe duchy prowadzą spór o jego duszę.     Scena III   Ma tu miejsce rozgrzeszenie Konrada przez Księdza Piotra(...) Improwizacji. Kobieta modli się do Boga, prosi o jego uzdrowienie.    Ustęp   Składa się z następujących części: "Droga do Rosji", "Przedmieścia stolicy", "Petersburg", "Pomnik Piotra Wielkiego...

 • Ostatni dzień ŚDM. Relacja na żywo, cz. III

  ...oczekujących na papieża schroniła się w pobliskim hangarze. 18:11 "Nie wiem, czy będę w Panamie na kolejnych ŚDM, ale zapewniam was o jednym: św. Piotr tam będzie" - mówił papież, zapowiadając Światowe Dni(...) potrzebujących. 17:48 Papież zachęcił do wspólnej modlitwy. Każdy odmawia "Zdrowaś Maryjo" w swoim języku. 17:47 "Nie wiem, czy będę w Panamie, ale św. Piotr tam będzie. Sprawdzi, czy rozmawialiście...

Zdjęcia na temat: piotr iii wielki
Dyskusje na temat: piotr iii wielki