• Informacje na temat:

  pisarek

Artykuły na temat: pisarek
 • Zmarł prof. Walery Pisarek

  Nie żyje profesor Walery Pisarek - wybitny językoznawca i prasoznawca, specjalista w dziedzinie komunikowania masowego i socjolingwistyki, honorowy prezes Rady Języka Polskiego. Miał 86 lat.

 • Ostatnie pożegnanie prof. Walerego Pisarka

  ...prof. Pisarek zwykł mawiać, że język ojczysty to znacznie więcej niż tylko narzędzie porozumiewania się, że tkwią w nim ślady naszej historii i narodowej kultury. "Polszczyzna to my - podkreślał" - napisał prezydent. "Był pan (prof. Pisarek) nauczycielem tylu pokoleń, dziennikarzom pokazywał pan jak można pisać dobrze po polsku, a nie po niby-polsku, jak kształtować wypowiedź tak, by była...

 • Bliscy i środowisko akademickie pożegnali prof. Walerego Pisarka

  Msza żałobna odbyła się w kolegiacie św. Anny. Mowy żałobne wygłosili przedstawiciele instytucji, z którymi związany był profesor. Walery Pisarek cenił muzykę góralską - w trakcie uroczystości Jan(...). Pisarek zwykł mawiać, że język ojczysty to znacznie więcej niż tylko narzędzie porozumiewania się, że tkwią w nim ślady naszej historii i narodowej kultury. Polszczyzna to my - podkreślał - napisał...

 • Nie żyje prof. Walery Pisarek - wybitny językoznawca i prasoznawca

  W Katowicach zmarł prof. Walery Pisarek. Był wybitnym prasoznawcą i językoznawcą, który jako pierwszy przewodniczył Radzie Języka Polskiego. Miał 86 lat.

 • Prof. Pisarek uhonorowany nagrodą "Zasłużony dla polszczyzny"

  Językoznawca prof. Walery Pisarek został pierwszym laureatem ustanowionej przez Prezydenta RP nagrody "Zasłużony dla polszczyzny" - ogłoszono na wtorkowej gali w Warszawie, zorganizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

 • Zmarła Ida Fink - jedna z ostatnich pisarek piszących po polsku, mieszkająca od 1957 w Izraelu.

 • ​Zmarła pisarka Krystyna Siesicka

  W wieku 87 lat zmarła pisarka, autorka książek dla młodzieży Krystyna Siesicka - poinformował w piątek wieczorem portal tvp.info.

 • Śmierć znanej pisarki. Aresztowano narzeczonego

  Partner znanej autorki książek dla dzieci Helen Bailey został oskarżony o jej morderstwo po tym, jak policja znalazła ciało kobiety na terenie jej ogrodu. Do tragedii doszło w brytyjskim hrabstwie Hertfordshire. O sprawie informuje "The Telegraph".

 • USA: Zmarła angielska pisarka Jackie Collins

  W Beverly Hills, w Kalifornii, zmarła w sobotę na raka piersi angielska pisarka Jackie Collins, autorka wielu bestsellerów, głównie powieści sensacyjno-obyczajowych. Miała 77 lat. O śmierci pisarki poinformowała w Los Angeles jej rodzina.

 • W wieku 88 lat w Tel Awiwie zmarła w piątek związana z Krakowem pisarka, tłumaczka i honorowa przewodnicząca Towarzystwa Izrael-Polska Miriam Akavia - poinformował Joachim Russek dyrektor Fundacji Judaica Centrum Kultury Żydowskiej.

Zdjęcia na temat: pisarek
Wideo na temat: pisarek
 • Anna Dereszowska jako Dama Waniliowa

  Anna Dereszowska po raz kolejny zgodziła się zagrać w naszym audiobooku. Poprzednio wcieliła się w złą królową w bajce „Królewna Śnieżka”. Tym razem przypadła jest podwójna rola – pisarki i Damy Waniliowej. Jak przygotowywała się do roli? Zobaczcie

 • ​Biomagia, która leczy czytelniczą duszę

  "W mojej twórczości nie ma żadnych politycznych aluzji, mimo że stworzony przeze mnie alternatywny świat jest swoistym lustrzanym odbiciem prawdziwej rzeczywistości" - podkreśliła pisarka, kiedy rozmawiałem z nią w krakowskiej redakcji RMF FM. (Marta siedziała na tle okien naszego newsroomu, w których odbijał się jeszcze bardziej magiczny niż zwykle Kopiec Kościuszki.) "Szał Vandy" to nie jest realistyczna powieść-zwierciadło, które obnosi się po gościńcu. To odbija lazur nieba, to błoto...

 • William i Kate w Polsce. "Typowa wizyta kurtuazyjna, bez tematów politycznych"

  17 lipca brytyjska para książęca wraz z dziećmi odwiedzi Polskę. Na ich cześć w Oranżerii w warszawskich Łazienkach Królewskich odbędzie się uroczysty bankiet. „Jakby nie było książę William jest drugi w kolejce do tronu” – podkreśla w rozmowie z RMF FM publicystka, pisarka, tłumaczka literatury angielskiej i wieloletnia korespondentka polskich mediów w Londynie Elżbieta Królikowska-Avis. Jak zaznacza będzie to typowa wizyta kurtuazyjna, bez tematów politycznych. „Chodzi o ocieplenie...

Dyskusje na temat: pisarek
 • Re: Zmarł prof. Walery Pisarek

  dobrze ze syn idzie na chemię Pisarka nie będzie przerabiać na WSB

 • Re: Zmarł prof. Walery Pisarek

  Walery Pisarek był profesorem zwyczajnym Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

 • Re: Zmarł prof. Walery Pisarek

  Prof. Pisarek ma naprawdę wielkie zasługi dla języka, naszej mowy, także rozwoju praktycznego, takiego solidnego i uczciwego dziennikarstwa. Zamiast się wymądrzać, przejrzyjcie pod tym kątem Internet i się przekonajcie. Był to skromny, rozsądny człowiek. Dlatego tylko poważne komentarze!

 • Re: Zmarł prof. Walery Pisarek

  Wielka strata dla środowiska zarówno polonistycznego, jak i dziennikarskiego. Sam jako polonista i wykładowca uniwersytecki piszę to z pełną świadomością. Profesor Pisarek był człowiekiem skromnym, rzadko udzielał się w mediach, dlatego też nie jest znany większości Polaków i nie wiedzą, że ma on zasługi naukowe zdecydowanie większe niż np. Miodek czy Bralczyk. Jest autorem wielu bardzo

 • Re: Zmarł prof. Walery Pisarek

  Ale tu nikt nie ujada. Nikt oprócz ciebie. To dla ciebie śmierć profesora to znakomita okazja by opluc tych z PO bo innych pewnie nie znasz, bo za to ci płacą.

 • Re: Zmarł prof. Walery Pisarek

  A jak to z PISu są te krwiopijcy . ?

 • Re: Zmarł prof. Walery Pisarek

  Nawet takiej okazji nie przepuścisz żeby zarobić ???... Typowa PiS- owska bladź.

 • Re: Zmarł prof. Walery Pisarek

  Ale dla PISu czy PO ........?

 • Re: Zmarł prof. Walery Pisarek

  to można było odebrać dwuznacznie