• Informacje na temat:

  pizon

Artykuły na temat: pizon
 • Hetman wzywa prezydenta do zapłaty

  Po zakończonych fiaskiem rozmowach na linii Prezydent Miasta - Zarząd KS Hetman, ci ostatni przesłali w piątek do Ratusza pismo wzywające do zapłaty w kwocie 1,515 mln zł. Chodzi o pozostałą część rekompensaty za przejęcie przez miasto bazy treningowej Hetmana zlokalizowanej na dzierżawionych przez klub terenach za Rotundą.

 • Hetman wzywa prezydenta do zapłaty

  Zarząd KS Hetman, po zakończonych fiaskiem rozmowach z prezydentem, przesłał w piątek do Ratusza pismo wzywające do zapłaty w kwocie 1,515 mln zł. Chodzi o pozostałą część rekompensaty za przejęcie przez miasto bazy treningowej Hetmana zlokalizowanej na dzierżawionych przez klub terenach za Rotundą.

 • Wyścig z czasem Hetmana

  Wielkimi krokami zbliża się dzień 11 marca, w którym to Hetman powinien przedstawić w PZPN dokumenty stwierdzające, że klub "dogadał się" z wierzycielami, w tym z US i ZUS.

 • Walne Hetmana: Powiało optymizmem

  "Niech żyje Hetman". Takim okrzykiem zakończył piątkowe walne zebranie członków Klubu Sportowego Hetman Zamość przewodniczący zebrania Marek Splewiński.

 • Motyw autotematyzmu - autor powieści przywołuje tytuł swojego utworu z czasów młodości - "Pamiętnik z okresu dojrzewania", nawiązuje do własnej twórczości.  Inne pozycje literackie, w których odnaleźć można ów motyw to: "List do Pizonów" Horacego (rozprawa jest zbiorem zasad dotyczących tworzenia poezji), "Na swoje księgi" Jana Kochanowskiego, "Ku Muzom" Jana Kochanowskiego (poeta prosi...

 • Noc Muzeów 2011 w Opolu

  "Artyści polskiej piosenki w plakacie", "Tajemnice Różańca", ekspozycje, prezentacje i wielkie zwiedzanie - to tylko niektóre atrakcje tegorocznej Nocy Muzeów w Opolu, która rpzocznie się 20 maja.

 • II Noc Muzeów, czyli Noc Muzeów 2009 w Opolu

  Już w najbliższy piątek 15 maja w Opolu odbędzie się II Noc Muzeów. To nie lada gratka dla miłośników sztuki, ale nie tylko. Tegoroczna Europejska Noc Muzealna odbywa się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Opolskiego.

 • ...i poczuciem spełnienia, umiera Paweł. LXXII. Ponieważ dochodzi do spisku Pizona, który zostaje wykryty, Neron szaleje i uśmierca wielu wybitnych obywateli, ofiarą pada nawet Poppea. LXXIII. Ligia oraz...

 • "Quo vadis" - Henryk Sienkiewicz

  .... Petroniusz natomiast został oskarżony o udział w spisku Pizona na życie cezara. Dowiedział się, iż został wydany na nim wyrok śmierci.  Postanowił więc uprzedzić wypadki. Wyprawił ucztę i odczytał list...

 • Motyw autotematyzmu - autor powieści przywołuje tytuł swojego utworu z czasów młodości - "Pamiętnik z okresu dojrzewania", nawiązuje do własnej twórczości. Inne pozycje literackie, w których odnaleźć można ów motyw to: "List do Pizonów" Horacego (rozprawa jest zbiorem zasad dotyczących tworzenia poezji), "Na swoje księgi" Jana Kochanowskiego, "Ku Muzom" Jana Kochanowskiego (poeta prosi...

Dyskusje na temat: pizon