• Informacje na temat:

  plan puławski

Artykuły na temat: plan puławski
 • 74 lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. Oto plan obchodów rocznicowych

  ...74 lata temu, 1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17:00, wybuchło Powstanie Warszawskie - największa akcja zbrojna podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Bohaterski zryw planowany był na kilka dni - trwał ponad dwa miesiące. Dzisiaj w wielu polskich miastach odbędą się uroczystości upamiętniające te wydarzenia. Oficjalne obchody 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego otworzy dzisiaj...

 • Starostwo Powiatowe w Puławach zamierza sprzedać trzy przychodnie. Władze puławskiego Urzędu Miasta alarmują i wzywają mieszkańców do protestu. Swoje opinie do 28 sierpnia można przesyłać drogą mailową lub telefonicznie - donosi "Dziennik Wschodni".

 • Kilka miesięcy opóźnień na budowie obwodnicy Warszawy

  Budowa południowej obwodnicy Warszawy opóźni się o kilka miesięcy. Drogą od sławnej autostrady A2 do ulicy Puławskiej kierowcy pojadą najwcześniej pod koniec roku. Według planów pierwsza część trasy miała być gotowa w kwietniu, druga - w sierpniu.

 • Skończą się korki w stolicy?

  Autostrad w stolicy nie było, nie ma i na razie nie będzie. Powstaje natomiast sieć bezkolizyjnych obwodnic miejskich, które - w sferze planów - utworzyć mają kilka pętli, zapewniających nam szybkie połączenia między dzielnicami.

 • Plakaty reklamujące polskie filmy, fotosy z planów zdjęciowych, fragmenty scenariuszy, projekty kostiumów i scenografii - wszystkie z lat 50 - można już oglądać na wystawie w stolicy. Ekspozycja nosi tytuł "55 lat Filmoteki Narodowej".

 • Wystawa z okazji 55-lecia Filmoteki Narodowej

  Fotosy z planów polskich filmów, pozwalające poznawać "od kuchni" historię rodzimej kinematografii oraz reklamujące filmy plakaty - to niektóre z elementów prezentowanej w Internecie wirtualnej wystawy z okazji 55-lecia Filmoteki Narodowej.

 • Uwaga, ciężarowy "Ślimak" na drodze!

  ...- Kilkadziesiąt tysięcy ciężarówek uczestniczy w akcji "Ślimak" - twierdzi prezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych. Kierowcy ciężarówek do godziny 15 mają jeździć z prędkością około dwudziestu kilometrów na godzinę. To protest przeciwko planom likwidacji winiet, drogim paliwom i mocnej złotówce.

 • Taksówkarze protestują. Gowin po cichu wycofuje się z deregulacji

  Kierowcy taksówek protestowali w środę w kilku miastach w Polsce przeciwko planom deregulacji ich zawodu. Tymczasem reporter RMF FM ustalił, że minister sprawiedliwości Jarosław Gowin po cichu łagodzi przepisy.

 • Prokuratura nie przesłucha na razie byłej przełożonej betanek

  ..., w czym żyły przez ten czas - zaznaczył. Wszystko wskazuje na to, że byłe zakonnice miały wcześniej ułożony plan i dlatego – być może – eksmisja przebiegła tak spokojnie. Wczoraj przed godz. 16

 • Rozkopana Warszawa, czyli korki, remonty, objazdy

  Koniec wakacji to początek komunikacyjnego horroru dla stołecznych kierowców. Do czwartku nie zakończy się żaden z prowadzonych remontów ulic. Warto dodać, że jest ich kilkadziesiąt i to często na głównych arteriach. Części prac przed powrotem warszawiaków z urlopów nie udało się zakończyć, bo jak twierdzi Zarząd Dróg Miejskich, nie było takich planów.

Zdjęcia na temat: plan puławski
 • Ulica Puławska w Warszawie po stronie nieparzystej w kierunku placu Unii Lubelskiej. Na pierwszym planie widoczna zepsuta taksówka osobowa marki Warszawa, 1968.
 • Widok ulicy Puławskiej w kierunku placu Unii Lubelskiej. Na pierwszym planie widoczna zepsuta taksówka osobowa marki Warszawa oraz mijający ją autobus Jelcz linii 144, 1968.
Dyskusje na temat: plan puławski
 • Re: Schetyna: Ambasador przedstawiła dobry plan dot. zniesienia wiz dla Polaków

  Ja dziękuję, z Grzesia taki Kościuszko i Puławski w jednym. A Mosbacher odezwała się nie tyle w obronie TVN tylko w obronie interesów amerykańskiego nowego właściciela TVN. Ps. Do niedawna pakiet wiekszosciowy miało dwóch ruskich oligarchow.

 • Re: Są poprawki do prezydenckiej ustawy o KRS

  1804-1806 pełnił funkcję ministra spraw zagranicznych w rządzie Rosji. Był zwolennikiem rozwoju zjednoczonej Polski pod berłem rosyjskim (tzw. plan puławski). Stanowiło to część większego planu Ligi Europejskiej, projektu przypominającego Ligę Narodów niż założone w 1815 r. Święte Przymierze[9]. Czartoryski był też członkiem rosyjskiego Senatu i Rady Państwa.

 • Re: Orban: Węgrzy i Polacy mają prawo oczekiwać więcej szacunku ze strony USA

  praktycznie każdy kraj na świecie, każdy oprócz USA. Sprawa jest prosta, plan NWO powoli się sypie. Najpierw Węgry, teraz Polska a za nami murem Grupa Wyszehradzka, nawet w Austrii już nastroje społeczne zmieniają się bardzo. A Prezydentom USA radzę pamiętać o takich postaciach jak Kościuszko czy Puławski, bo chociażby za tych dwóch co walczyło za amerykańską niepodległość, powinni nam lizać buty

 • Re: "Der Spiegel": Berlin zły na naczelnego dowódcę NATO w Europie

  z USA 2) Komorowski zapowiada wyjście Polski z NATO 3) tuSSk zapowiada stworzenie Europejskiego NATO ... i jednocześnie wysyła na złom ORP Puławski ORP Kościuszko + wszystkie okręty podwodne + SU 22 + Mi24 + T-72 i PT-91 ... te europejskie jednostki to wojska francusko Niemieckie które my utrzymujemy ... Rosja atakuje Ukrainę ... Żyrinowski przedstawia plan Rozbiorów Ukrainy ... Polska się godzi